دکتر حمید سجاد دکتر حمید سجاد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پیشگیری از دیابت در بارداری دوم

پیش فرض پیشگیری از دیابت در بارداری دوم

سلام

در دوران بارداري قبلي به ديابت بارداري مبتلا شدم. در حال حاضر ميزان قند ناشتاي من 105 است. قصد دارم دوباره باردار شوم ولي شنيده‌ام بعد از بارداري دوم ديابت مادر باقي مي‌ماند و رفع نمي‌شود. آيا اين مساله صحت دارد؟

نه، اما ميزان قند ناشتاي شما از حد طبيعي بيشتر است به همين دليل به اختلال قندخون ناشتا مبتلا هستيد و هنوز وارد فاز ديابت نشده‌ايد. ميزان قندخون طبيعي زير 100 در نظر گرفته مي‌شود. اگر اين ميزان بين 100 تا 126 باشد، فرد به قندخون ناشتا مبتلاست و اگر در 2 بار آزمايش 126 به بالا باشد، ابتلا به ديابت را نشان مي‌دهد. سالانه 10 درصد افراد دچار اختلال قندخون ناشتا، به سمت ابتلا به ديابت مي‌روند، بنابراين با رژيم‌غذايي، کاهش وزن و ورزش سعي کنيد قندخونتان را کاهش دهيد. افرادي مانند شما ممکن است در طول بارداري به ديابت بارداري مبتلا شوند، بنابراين بهتر است قبل از بارداري تحت‌نظر پزشک قرص متفورمين مصرف کنيد، ورزش کنيد و وزنتان را کاهش دهيد تا بارداري کم‌خطرتري داشته باشيد. در دوران بارداري هم بايد مدام قندخونتان را بررسي کنيد و تحت‌نظر پزشک باشيد تا اگر قندخونتان افزايش پيدا کرد، انسولين تزريق کنيد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)