دکتر حمید سجاد دکتر حمید سجاد
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: پسر 4 ساله/فقط تخم مرغ

پیش فرض پسر 4 ساله/فقط تخم مرغ

سلام

پسر 4 ساله‌اي دارم كه فقط تخم‌مرغ مي‌خورد و هيچ غذاي ديگري دوست ندارد. لطفا راهنمايي كنيد چه بايد بكنيم

تخم‌مرغ يك غذاي تقريبا كامل است ولي بيشتر حاوي پروتئين و مقداري چربي، كلسترول و ويتامين d است. اين پرسش را مي‌توان از 2 جنبه بررسي كرد؛ گاهي خانواده‌اي مي‌خواهد به ميزان محدود براي غذاي كودكش هزينه كند كه در اين صورت يكي از انتخاب‌ها مي‌تواند تخم‌مرغ باشد. واقعيت اين است كه تخم‌مرغ به تنهايي نمي‌تواند منابع لازم براي رشد يك كودك را تامين كند. مي‌توان كنار تخم‌مرغ مقداري سيب‌زميني هم گذاشت زيرا مزه آن خنثي است و بيشتر كودكان آن را دوست دارند. با اين كار كودك كالري بيشتري دريافت مي‌كند نگران‌ نباشيد، اين موضوع موقت است و كودكتان به‌تدريج به غذاهاي ديگر نيزعلاقه نشان خواهد داد.

سلام نحوه برخورد شما با غذا نيز در تغيير رويه فرزندتان موثر است مثلا موادي بوده كه بچه دوست داره از ظرف پدر و مادر بچشه يا از ظرفش و مكان قرار گيري غذا بدش ميومده من برروي 100كودك اين مدلي مطالعه كردم 60تاي اونا از محيطشون بدشون ميومد 20تا از پدر و مادر تقليد ميكردن و 20تاي ديگر به تنقلات علاقه داشتن
    براي حل اين موضوع محيط را شاداب كنيد مثلا من در 2 مورد مر همه جا غذا گذاشتم ديدم كه كودك در 1 شاعت اول به غذا بي تفاوت بود اما بعد از 4 ساعت با دست غذا ميخورد حس شيريني بود خب جاي نگراني نيست اما مهم اينه كه به فرزندتون نشون نديد اين موضوع ازارتون ميده مثلا يك روز بگين تخم مرغ تموم شده پيشنهاد بخاين كه چي بخورين جواباي جالبي ميگيرين موفق باشين اينم موضوع جالبيه شما ميتونين حلش كنين فقط نگران نباشين

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)