دکتر حمید سجاد دکتر حمید سجاد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکلات نگهداری از پدر عصبی

پیش فرض مشکلات نگهداری از پدر عصبی

مادرم که فوت کرد‌، قرار گذاشتيم من و دو خواهرم از پدرمان نگهداري کنيم. من چون تنها پسر خانواده‌ام و آنها بچه کوچک دارند اين وظيفه برعهده من افتاده و با همسرم به مشکل برخورده‌ام. پدرم عصبي است و گاهي سرم فرياد مي‌زند و امر و نهي مي‌کند. هر برنامه‌اي را با بهانه‌جويي لغو مي‌کند. چه کنم؟

درست است که مسووليت شما به عنوان تنها فرزند پسر در مراقبت از پدرتان سنگين‌تر است ولي اين مساله به معني رفع مسووليت از خواهران‌تان نيست. اگر خواهر‌ان‌تان نمي‌توانند در خانه خودشان از پدر شما پذيرايي کنند، امکان مشارکت آنها را در خانه خودتان فراهم کنيد. شکي نيست که آنها نيز از اين کار استقبال خواهند کرد. به عصبانيت و پرخاش پدر اشاره کرده‌ايد و اينکه در موقع غيبت شما احساس مي‌کند که وضعيت جسمي‌اش وخيم شده است. اين‌طور به نظر مي‌رسد که او به شما اعتمادي خاص دارد، به طوري که در غياب‌تان حالت نگراني و اضطراب پيدا کرده و اين حالات را به شرايط جسمي‌اش نسبت مي‌دهد. در واقع تمارضي در کار نيست بلکه از دست رفتن احساس امنيت سبب اين واکنش در او مي‌شود. از آنجا که اين حالت هم سبب رنج خود او و هم مختل شدن زندگي و برنامه‌هاي شما مي‌شود، به درمان نياز دارد. بنابراين بهتر است او را نزد روان‌پزشک ببريد تا هم معاينه کاملي از او به عمل آيد و هم در صورت لزوم برايش دارو تجويز شود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)