دکتر حمید سجاد دکتر حمید سجاد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پروستات بزرگ - انتخاب روش درمان

پیش فرض پروستات بزرگ - انتخاب روش درمان

مردي 64 ساله هستم كه از چند وقت پيش به علت مشكلات ادراري به پزشك مراجعه كردم طبق تشخيص پزشكان پروستات من بزرگ شده است. برخي از پزشكان به من توصيه مي‌كنند كه جراحي كنم و برخي مي‌گويند همان درمان دارويي كافي است. به نظر شما چه كار كنم؟

نحوه درمان بزرگ شدگي پروستات، به شدت علائم بستگي دارد. به طور كلي براي بيماراني كه علائم آنها خفيف محسوب مي‌شود، درمان‌هاي دارويي در نظر گرفته مي‌شود. حتي گاهي در اين بيماران درمان دارويي هم صورت نمي‌گيرد بيمار تنها تحت نظر قرار گرفته مي‌شود و دارو درماني براي زماني نگه داشته مي‌شود كه علائم بيمار تا حدودي پيشرفت كنندـ از طرف ديگر در برخي بيماران نياز به جراحي پيدا مي‌شود. در كل در اين موارد انجام جراحي ضروري به نظر مي‌رسد. -1 بروز احتباس ادراري مقاوم به درمان، -2 بروز عفونت‌هاي مكرر ادراري، -3 خونريزي در ادرار، -4 بروز سنگ مثانه، -5 نارسايي كليه به علت انسداد در مسير دفع ادرار،-6 بروز فتق در جدار مثانه به علت وجود فشارهاي بالا در داخل فضاي مثانه. تشخيص اين موارد نياز به انجام اقداماتي مثل آزمايش‌ خون و انجام سونوگرافي دارد. تا وقتي از نتايج آزمايش و سونوگرافي شما اطلاع نداشته باشيم و از شدت علائم شما هم بي‌خبر باشيم نمي‌توانيم پيشنهاد دقيقي ارائه دهيم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)