دکتر حمید سجاد دکتر حمید سجاد
صفحه 1 از 15 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 145

موضوع: آیا حاضرید عضوی از بدن خود را اهدا کنید؟

پیش فرض آیا حاضرید عضوی از بدن خود را اهدا کنید؟

کلیه 72 ساعت، کبد 18 ساعت، قلب 5 ساعت و لوزالمعده 20 ساعت فرصت دارد که تحت حفاظت پزشکان، از بدن صاحب خود که دیگر به آن نیازی ندارد، به بدن شخصی دیگر وارد شود که شاید زندگیش وابسته به آن اندام باشد. به این فهرست می توان ریه، چشم، روده کوچک و نیز دریچه قلب، قرنیه، استخوان و تاندون را هم اضافه کرد، اما پیوند هر یک از آنها در گرو رضایت صاحبش است.

آیا شما حاضرید عضوی از بدنتان را به شخص دیگری بدهید که برای زندگی به آن نیاز حیاتی دارد؟ آیا تاکنون رضایت خود را برای این کار به مراکز پزشکی مربوطه اعلام کرده اید؟

در فرانسه، اسپانیا و بلژیک، قانونی به عنوان «اصل رضایت» وجود دارد که اصل را بر رضایت افراد برای اهدای عضو پس از مرگ می گذارد، مگر آن که در زمان زنده بودن، نارضایتی خود را اعلام کرده باشند. این در حالی است که در کشورهای دیگر، همچنان به هنگام تکمیل پرونده های پزشکی افراد این سوال هم پرسیده می شود که آیا مایل به اهدای عضو هستید یا نه؟

نگاه مردم جامعه شما به این قضیه چطور است؟ فکر می کنید که بیشتر مایل به اهدای اعضای بدن خود هستند یا این که ترجیح می دهند بدنشان پس از مرگ دست نخورده باقی بماند؟

در حالی که در بعضی کشورها اعضایی از بدن مثل کلیه گاهی با دریافت پول به شخص متقاضی اهدا می شود، این کار یعنی دریافت پول در ازای اهدای عضو بدن، در برخی دیگر از کشورها مانند بریتانیا جرم محسوب می شود.

نظر شما در این باره چیست؟ فکر می کنید که اهدای عضو باید بدون چشمداشت مالی انجام شود یا این که فرد اهداکننده حق دارد مبلغی در ازای آن دریافت کند؟

آفزين بر اين زنان و مردان انسان دوست .اما 97% بعد از مرگ اعطا کننده هستند نه در قيد حيات !! بله منم بطور رايگان حاضرم چه در قيد حيا ت وچه بعد ارمرگ .اما من دراينکارم شرط گذاشتم :1- گيرنده آدمی از طبقه فقير و يا متوسط باشد (البته مريض و درد پولدار و فقيرنداره , اما پولدار توان خارج رفتن و خريد عضو مورد نياز را دارنددر هند وايران اعضای بدن ميفروشند). 2- نا شنا س باشم (برای طرفين) مليت و مذهب فرقی برام نداره و تا حالهم يک کليه دادم و 2 مغز استخوان بس از مرگم هرچه لازم هست استفاده کنن

من اجازه داده ام که بعد از مرگ هر قسمت از اعضای بدنم که برای استفاده ضروری باشد و بتواند به یک انسان دیگر کمک کند استفاده شود و اعتقادی هم به برگشتن بعد از مرگ ندارم. جالب اینکه کسی را میشناسم از افغانستان که جگر پیوندی دارد. میدانم که اگر کسی حاضر نمیشد که جگر خود را به این فرد اهدا کند ایشان حالا مرخص از این دنیا بود. پس لزومی ندارد که به مذهبی خاصی تعلق داشته باشی.

پس از مرگ اعضاي بدن خود را بكساني خواهم داد كه نياز دارند. درزمان حيات فقط در صورت نياز خون خواهم داد ولي ساير اعضاي بدن را كه قابل پيوند باشد حاضرم به كسي بدهم كه با او زندگي ميكنم چون زندگي او برايم از زندگي خودم مهمتر است, اگر چه كه او چنين احساسي فكر نميكنم داشته باشد..

باعرض سلام
    بله حاضرم
    وقتی که قرار است بعد از مرگ مغزی جسد انسان که هر عضو آن زندگی دوباره ای به هم نوع خود می بخشد پس چرا دفن شود وبپوسد ویا خوراک جانوران وحشرات شود؟

با درود
    به نظرمن پسندیده ترین کار این است که هرشخص چنین تعهدی بدهد که بعد از مرگش اعضای بدن وی را به اشخاصی که نیازمند هستند اهدا کند و این یک عمل پسندیده و انسانی است واگر قرار است به قول دوستان اعضای من طعمه حشرات و جانوران زیر خاک شود حداقل نصیب یک انسان نیازمند به زندگی گردد.واز زندگی خود لذت ببرد
    ولی معامله با اعضای هر شخص در زمان زنده بودن یک عمل غیر انسانی و تعیین نرخ برای انسان و کرامت انسانی است

بطور یقین این کار را انجام میدهم . وقتی خودرا در موقعیت شخصی که بخاطر نقص عضوی از اعضای بدنش حتی در معرض نابودی قرار میگیرد ، حس میکنم اگر کسی با چنین کمکی زندگی دوباره بمن ببخشد ، چنین شخصی در نظر من فرشته ناجی حتی میتوانم بگویم خدا جلوه خواهد کرد

خوب، اگه خودم مرده باشم چرا كه نه. چه فرقى ميكنه وقتى آدم رو تو خاك ميذارن، تو بدنش قلب باشه يا نباشه! من اگه يك روز دچار مرگ مغزى بشم، حاضرم تمام بند بند بدنم رو اهدا كنم، به شرطى كه كوچك ترين اميدى به زنده بودنم نباشه.

روزی یکی از دوستان سوییسی گریه کنان نزد من آمد و طلب یاری نمود. از او جویای علت شدم ، گفت دوستی اینترنتی در ایران پیدا کرده که دو ماهی است کلیه اش را از دست داده و در حال مرگ هست و نیاز فوری به پیوند کلیه و یا پول آن دارد . این شخص سوییسی به من گفت حاضر است که یک کلیه خود را مجانا به او تقدیم کند . من نیز شک کردم و تحقیقاتی به عمل آوردم و مشخص شد طرف ایرانی قصد شیادی از این انسان پاک و ساده را داشته. نتیجه اینکه اگر کسی در قید حیات عضوی از بدن خود را اهدا کرد آنوقت این عمل ارزش خواهد داشت.

بله، در گواهینامهء رانندگیم هم ذکر شده که اعضای بدنم در صورت فوت قابل اهدا هستند. دوست دارم باقی بدنم هم سوزانده بشه. وقتی عمر آدم به سر می رسه، چه بهتر که بدن به جای پوسیدن و اشغال فضای گورستان، صرف کمک به دیگران بشه. اینجوی، انگار که آدم در بدن یکی دیگه به زندگیش ادامه می ده...

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)