دکتر حمید سجاد دکتر حمید سجاد
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 32

موضوع: زندگی با معلولیت؛ نظرات شما

دوستان در اروپا هم خبری نیست من خودم در آلمان با معلولیت زندگی میکنم ولی هیچ امکان ویژه ای وجود ندارد من همان حفوق سایر شهروندان را دام تازه با توجه به اینکه تخصص دارم هم جایی حاضر به استخدام نیست چون می ترسند که نتوانند اخراج کنند تنها امکانی که دارم این است که برای قطار و اتوبوس پول نمیدهم واسلام همه حرفها تبلیغات و سوء استفاده از اسم معلولین برای جلب بخشی از پولهای سرگردان است. من اگر در مملکت خودم بودم

درافغانستان بعداز جنگ های دوام دار ومین های باقی مانده هزارها معاول ومعیوب به جا گذاشته است. که متاسفانه هیچ نوع خدمات ازطرف دولت ویا ازطرف جامعه جهانی تاهنوز صورت نگرفته است

اشخاص دارای معلولیت نیاز به دلسوزی و خیرات ندارند. آگر حقوق بشری آنان تأمین شود میتوانند مانند سایر افراد جامعه فعال باشند. شاید شما درجریان باشید که یک سال قبل میثاق بین المللی حقوق اشخاص دارای معلولیت تصویب شد. این میثاق برای 6 میلیون اشخاص دارای معلولیت درسراسر جهان امید و آروزو بخشیده است. حالا کشورهای مثل افغانستان که هنوز به این میثاق متاسفانه نپوسته باید هر چه زوتر بپوندد وکشور های که عضو این مثاق شدهاند باید به صورت درست تطبق نمایند

افتخار میکنم که اکثر دوستانم افراد دارای معلولت دارم

دوستان بیآئید تعارف را کنار بگذاریم . معلولین بزرگترین اقلیت جهانی هستند که همیشه مورد سو استفاده قرار گرفته اند. از کنفرانس های پر طمطراق گرفته تا فرصتهای اجتماعی .... یک سئوال آیا حاضری با یک معلول ازدواج کنی ؟
    آیا این شغلی که تو داری یک معلول هم می‌تواند انجام بدهد ؟ آیا حاضری در یک فرصت برابر کارت را به یک معلول واگذار کنی؟
    آیا میدانی که ارتقاء سطح بهداشت عمومی موجب شده سطح مرگ و میر پائين بیاید ولی آمار معلولین شدیدا بالا برود .؟
    آیا میدانی که معلولیت زن در ایران یعنی چه ؟

اولا نام گذاری این عزیران (کلمه معلول) اشتباه است و درکشورهایی که حقوق انسانی و شرف انسان ارزش دارد این اشخاص نامهای متفاوتی که بهتر از کلمه معلول و ناقص است دارند. مانند "اشخاص با نیازهای ویژه" و یا "اشخاص با توانایی های متفاوت ویا توانایی های مخصوص" به صورتی که القاب محترمانه باشد وباعث افسردگی آنان نشود. این مبحث خیلی نیاز به بحث دارد که می تواند زندگی آنان را شادتر کنند و به نظر من مهم تنها امکانات کاذب رفاهی نیست. شما بهتر بود می گفتید مشکلات زندگی با نیازهای ویژه نه معلولیت!

در کشور من انسانهای سالم هنوز به حقوق و خواسته های خود نرسیده اند چه برسد به معلولین!
    در ظاهر کارهایی در حال اجرا است. مثلاً سازمانهایی وجود دارند که از معلولین حمایت میکنند، روز سوم دسامبر را گرامی می دارند، نمایشگاه عکس با این موضوع بر پا می دارند و... ولی در عمل کارمفیدی صورت نگرفته است.
    این در حالی است که بخش زیادی از کمک های خارجی به افغانستان بنام کمک به معلولین به مصرف رسیده است.
    افغانستان از بزرگترین دارندگان مین است که این موضوع سبب ازیاد روز به روز معلولین میگردد

برخورد خانواده با افراد معلول باید چگونه باشد؟درک این نکته مهم است که اگرچه ممکن است فرد معلول با دیگران تفاوت داشته باشد ولی تکیه بر ناتوانی فرد، ‌نه تنها کمکی به وی نمی کند بلکه بر مشکلات وی خواهد افزود. افراد معلول غالباً مشکلاتی دارند که مانع انجام ‌برخی از فعالیت های آنها می شود یا احتمالاً آنها بعضی از کارها را به شکل دیگری انجام می دهند

فرزندم کم شنواست بهزیستی گفت در مدارس عادی درس نخواند من او را در مدرسه عادی ثبت نام کردم گفت در مدرسه عقب ماندگان ذهنی نام نویسی کند در کنکور مدارس تیز هوشان قبول شد تا اوایل دبیرستان خودم با او تمرین می کردم او همیشه در بین تیز هوشان هم رتبه بالایی داشت درسهایش سخت شد من کم می آوردم بتدریج عقب افتاد امسال کنکوردارد من نگرانم با وجود بعضی خدمات محدود و قوانین حمایتی تنها هستم هیچکس و هیچ سازمانی برای پرورش استعداد او کمکی نکرد و نیزهیچ کمک مادی. اگر در اروپا بدنیا امده بود همین وضعیت ؟

یکی از مشاهدات من دلیل بر توجه کامل به نیاز افراد علیل و نا توان در کشورهای پیشرفته می باشد .
    شخصی را می بینم که از ناحیه پا گاملآ فلج است و سوار بر چرخ مخصوص معلولین به اتومبیل خود که در پارکینگ یک فروشگاه پارک شده نزدیک میشود . این شخص مدت زمانی را که از لحظه توقف در کنار ماشین تا زمان خروج از محوطه پارکینگ صرف میکند بیشتر از سه دقیقه نیست ! این تقریبآ همان مدت زمانی است که من و شما صرف این کار می کنیم
    ویرایش توسط دکتر نادر : 06-Jun-2012 در ساعت 23:28

مهمترین نیاز افراد معلول رفتار و بر خورد با آنهاست که بهیچ عنوان احساس نکنند بخاطر نقصی که دارند از دیگران متفاوتند

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)