دکتر حمید سجاد دکتر حمید سجاد
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 32

موضوع: زندگی با معلولیت؛ نظرات شما

گرچه معلولیت های مطابق به میزان معلولیت به توجه خاص ضرورت دارد بدین معنی که بعضی از معلولین خاص است توجه خاص با ید به آن مبذول گردد ولی بعضآ ضرورت به تهه وسایل دارد که داشتن آن وسایل به حرکت آن در ماحول کمک کننده واقع می گردد . روی همرفته چزی که بسیار به آن ها حایز اهمیت است سلوک و رویه انسانی و استوار بر مبنی اخلاق با شد و همنوغ پزیری با شد که آنان فکر ننمایند که افراد با معلولیت متفاوت است نسبت به دیگران بلکه به انان کار شود طریقه های و میتود های زندگی کردن به انان آموخته شود او شان متوانند

من سوئد زندگی ميکنم. همسايه ای داريم معلول. در ورودی خونه ما با دو پله از خيابون جدا ميشه. يه بالابر براش تو خابون نصب کردن که راحت بتونه از اين دو پله بگذره. هر روز هم از طرف شهرداری يه خانم مياد که تو کارای شخصيش بهش کمک کنه و همسايه ما کوچکترين هزينه ای بابت اين خدمات پرداخت نميکنه. نمام هزينه ها به عهده دولت هست

فرزند معلولم کلاس اول دبیرستان است.به همین دلیل وبخاطر نبود مدرسه جسمی حرکتی در اهواز خانواده ام به اصفهان نقل مکان کرده اند.وبخاطر شغلم هردوتاسه هفته یکبار به آنهاسر می زنم.معلولین درایران نه می توانند از وسایل عمومی حمل ونقل استفاده کنند نه می توانند به پارک یا خیابان برای خرید بروند به دلیل وجود هزار مشکل مانند نرده ها وموانع عبوری واز همه اینها گذشته نگاه ترحم انگیز مردم.معلولین ترحم نمی خواهند توجه واحترام می خواهند.

در ايران سيستم شهر سازی و اداره جامعه نتنها توجه ای به معلولين نيست ، بلکه انسانهای سالم را نيز با امکانات ناقص و بي اطمينان معلول می کنند . اين مسئله کاملا در خيابانها و پياده روها مشهود ميباشد و زير ساخت و آينده بينی در طرحها مشاهده نمی شود

من در بوشهر زندگی می کنم ، در اینجا شهرداری برای جلوگیری از ورود موتورسواران به معابر ، معابر را با میله های یو شکل که به صورت برعکس بر زمین نصب شده اند بسته است
    حتی در پیاده روهای جلوی درب ورودی بعضی از ادارات دولتی همین روال را می بینیم رد شدن از این موانع برای اشخاص سالم و حتی کسانی که کودکان خود را با کالسکه جابه جا می کنند خیلی مشکل بوجود می آورد چه برسد به معلولان که در اینجا حداقل ها را هم ندارند

در اين مورد 2 متغيير مهم قلمداد ميشود:اول جامعه،که مردم ان بايد بگيرند در توزيع جمعيتی پديده های مختلف ميتواند مشاهده گردد که درصد بسياری از جامعه ما متاسفانه متوجه نيستند و اين از پايگاه اموزشی ما نشات ميگيرد،مثلا ما ياد گرفته ايم به لحجه يا زبان هموطنانمان بخنديم ،در سيستم اموزشی دانشجو تنبل و مسخره کنيم حقوق معلولين را پايمال کنيم و حتي مسخرشان کنيم،جالب اين است متغبر فوق به اکثرمهاجران ايرانی در اروپا و امريکاهم ارث رسيده . دوم خود فرد واعتمادی که ازخانواده وباز از جامعه ميگيرد و باور او .

معلولین در کشور های عقب مانده در یک وضیعت نا مطلوب به سر میبرند مانند افغانستان برای معلولین هیچ شغل میسر نمی شود مجبور کنار جادها بنشینند و گدائی کنند. به این دلیل مورد تحقیر و سرزنش افراد جامعه قرار گرفته رنج زیاد را متحمل می شوند. متاسفانه دولت نیز در این راستآ توجه ندارد

سلام
    من ازناحیه پای راست بعلت فلج اطفال دچارمعلولیت هستم ازدواج کردم 2فرزنددارم وکارمند،درقوانین اداری امکاناتی برای معلولین درنظرگرفته نشده است .من هم مانندافرادسالم همانقدرکارمی کنم (البته باتوان جسمی کمتروفشاربیشتر)تابتوانم موقعیت شغلیم راحفض کنم .متاسفانه 1ساعت اضافه کاری من باافرادسالم یکسان درنظرگرفته می شود.ازسوی دیگرتشکیل زندگی معلولین خودبسیاردشواراست وبرای معلولین متعحل حفظ ودوام آن بسیارمشکلتر،وقوانین هیچگونه کمکی به آنهانمی کند.اصلادرنظرگرفته نشده است

سلام

در همه جاهای دنيا افراد معلول به هر دليلی وجود دارد . بنظر من کمکی که از لحاظ روحی که بسيار بسيار مهم است و ميتواند بخشی از مکشله معلول را حل کند خانواده اوست ودوم بستگی به اقتصاد ان خانواده دارد. بنظر من خانواده های ايرانی نه همه ولی اکثرا از اين نعمت برخوردار هستند يعنی بر خورد انساني با کسيکه معلول است.

ضروری است تابمنظوررسیده گی به حل مشکلات ومحدودیت های موجود اجتماعی دررنده گی روزمره ء اشخاص دارای معلولیت و فراهم آوری فرصتهای معین شاملسازی اجتماعی- اقتصادی آنان یک چتروسیع حمایت حقوقی از طریق طرح،تصویب وتطبیق قوانین،پالیسی هاواستراتیژی جامع و فراگیردرزمینه وضع گردیده،و مسائل مربوط به معلولیت بیشتر بمثابهء یک اصل حقوق بشری و نه بمثابهء یک مسأله صرفأعاطفی و خیریه درکشور پذیرفته شده ودر برنامه ها وپروگرامهای عادی وانکشافی سکتورهای مختلف کشور درج گردیده وتلاش همگانی دررابطه صورت بپذیر

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)