جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: حساسیت به شیر گاو- عدم تمایل به شیر و ماست سویا

azadeh آفلاین است تازه وارد

پیشفرض حساسیت به شیر گاو- عدم تمایل به شیر و ماست سویا

سلام من پسر 3ساله یی دارم که متاسفانه با لبنیات حساسیت داره البته اینجا تحت کنترله دکتره والان هم شیر سویا مصرف میکنه طعمش رو هم دوست داره یا بهتر بگم بهش عادت کرده البته هنوز با بطری شیر میخوره 6ماه پیش که بطری رو ازش گرفتم کاملا شیر خوردن و استوپ کرد. بعد یه هفته مجبور شدم دوباره بطری رو بهش بدم .وماست سویا رو هم اصلا دوست نداره روشهای مختلف رو تجربه کردم ولی نتیجه نگرفتم حتی با پیشنهاد دکترش وانیل اضافه کردم که طعمش عوض بشه ولی بی فایده بود. شما فکر می کنید؟ اسکریم ماسته میوه پنیر کره( سویا ) می تونه جایگزین شیر و ماست بشه البته الان ماسته میوه رو هم خوب نمی خوره :cry:و دیگه اینکه چه غداهایی میتونه کلسیم و ویتامین د .کافی اهن و بقیه ویتامین ها رو بهش بده چند وقت دیگه میخوام بیام ایران قبلا فکر می کردم اونجا میتونم شیر سویا پیدا کنم ولی با اظهارات این دوستان ناامید شدم حالا در طول 2 3 ماهی که من ایرانم می تونم قطره ویتامین دجایگزین کنم خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

کودکی که به شیر حساسیت داره... در درجه اول توصیه به مصرف شیر سویا و ترکیبات اون میشه... مخصوصا به اینکه شیر خشک هائی که از سویا تهیه میشه به قدر کافی حاوی کلسیم هستند... اما گاهی پیش میاد که به سویا هم حساسیت دارند... یا اینکه
    به دلیلی نمیشه از سویا استفاده کرد...که از ترکیبات دیگری استفاده میشه که به نوعی اون ماده حذف شده و یا شکسته شده... طوری که تمام خاصیت شیر رو داره اما ایجاد حساسیت نمیکنه...که Extensively hydrolyzed formula (EHF)
    نام داره.مثل ( Alfare, Pepti-Junior) . گاهی از این رژیم به عنو ان قدم اول و حتی بهتر از ترکیبات سویا استفاده می شود.
    اگر به رژیم دوم هم حساسیت داشت... ترکیب سوم دیگری نیز موجود است

اسکریم ماسته میوه پنیر کره( سویا ) می تونه جایگزین شیر و ماست سویا بشه... اما توجه داشته باشید که هیچکدام از ترکیبات سویا حاوی کلسیم کافی نیستند... مگر بعضی از محصولاتی که اختصاصا ذکر شده باشه که جذب کلسیم خوبی دارند...که اخیرا در حال گسترش هستند...

حتما میدونید که لبنیات( شير ،‌ پنير و ماست ) از منابع خوب کلسیم هستند... اما غیر اونها هم وجود داره که شامل : ماهيهاي نرم استخوان : نظير ماهي آزاد ، ساردين ، کيلکا ,سبزي هاي تازه , خشکبار , حبوبات ... است. اینکه از چه ترکیب مکمل داروئی استفاده بشه تا در صورت لزوم مصرف بشه... چیزی هست که پزشکتون باید تجویز کنند...اما توجه داشته باشید که اگر ویتامین D کافی استفاده نشه... کلسیم جذب نخواهد شد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت