آلوئه‌ورا يا شاخ‌بزي بخوريد

جام جم آنلاين: از ميان پيامك‌هاي شما: آيا مي‌توان گياه آلوئه‌ورا را به صورت خوراكي مصرف كرد؟ اگر جواب مثبت است بفرماييد چطور.

بله. از گياه آلوئه‌ورا يا همان شاخ‌بزي فارسي مي‌توان در چهار شكل استفاده كرد: بيشتر جلدي و موضعي، كمتر خوراكي، گاهي شياف و برخي هم به عنوان شوينده از آن بهره مي‌برند. براي استفاده به شكل موضعي و خوراكي اين نكات را در نظر داشته باشيد:

برگ گياه را بدون فشار، زير آب بشوييد، آن را خشك كنيد، درون كيسه‌اي پلاستيكي در يخچال نگهداري كنيد تا هواي كمتري به آن برسد و فضاي خنك يخچال به ماندگاري بيشتر آن كمك كند.

در هر بار استفاده به اندازه يك يا دو بند انگشت از عرض آن را با چاقو ببريد (بهتر است از انتهاي پهن برگ شروع كنيد). تكه كوچك و بريده شده را از پهنا و مجدداً طوري قاچ كنيد كه مقداري از ژل و پوست سبز در يك قسمت و مقداري از ژل و پوست در قسمت ديگر باقي بماند.

اگر قصد استفاده موضعي داريد، مي‌توانيد با انتهاي كارد يا قاشق يا حتي ناخن خود، ژل نرم آن را بتراشيد و با ماليدن به پوست و ماساژ و مالش بيشتر آن به خورد پوستتان بدهيد.

اگر قصدتان استفاده خوراكي است، مي‌توانيد با چاقو ژل را همانند هندوانه يا خربزه از پوست سبزش جدا كنيد يا با قاشق، آن را تراشيده و عصاره لزج آن را بخوريد. دقت كنيد ژل تازه و سبز رنگ و شفاف باشد و از مصرف خوراكي ژل قرمز شده پرهيز كنيد.

ژل يا عصاره گياه را برخي با مقداري آب ولرم نيز مخلوط مي‌كنند؛ شما هر طور بيشتر ميلتان مي‌كشد مصرف كنيد.

عصاره شاخ‌بزي گرچه داراي فوايد بسيار و مواد معدني مفيد است، خاصيت ملين نيز دارد؛ بنابراين نبايد در خوردنش زياده‌روي كرد. در فواصل روزانه، به مقدار يك قاشق و نهايتا يك هفته از عصاره بخوريد تا خاصيت مسهل يا مضر آن اذيتتان نكند.

خوردن گياه شاخ‌بزي سبب تقويت معده و كبد مي‌شود، ضد ويروس و قارچ و ميكروب است. از زخم معده مي‌كاهد و درمانگر مناسبي براي يبوست است.

مي‌توان از آن كمپوت تهيه كرد.

اگر مزه ژل خوشايندتان نيست، اندكي نمك يا فلفل، يا حتي آب ليموترش را به شكل چاشني و در حد تغيير مزه به آن اضافه كنيد.

اگر مزه تلخي زير زبانتان حس كرديد، احتمالا ژل را خيلي از ته تراشيده‌ايد و اندكي از مزه پوست به آن راه يافته. ضرري ندارد، ولي مي‌توانيد چند لحظه آن را در آب بگذاريد تا تلخي برطرف شود.

ژل را با عسل و آبميوه يا حتي با انواع سالاد هم مي‌توان خورد، اما زياده‌روي نكنيد.

يادتان باشد زنان باردار از مصرف خوراكي آن منع شده‌اند، چون خطر سقط جنين، زايمان زودرس و مانند اينها دارد.

برخي مقداري از شيرابه برگ سبز آن را هم مي‌خورند. پس از شستن برگ براي برطرف شدن آلودگي احتمالي، يك برش عمودي روي برگ گياه بزنيد، شيره آن خارج مي‌شود؛ بفرماييد... نوش جانتان!