جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع
Like Tree1Likes
  • 1 Post By دکتر سید حمید سجاد

موضوع: گرفتگی و کاهش شنوائی حسی عصبی - ارزیابی وجود نروم آکوستیک

غلامعلی افتخاری آفلاین است تازه وارد

پیشفرض گرفتگی و کاهش شنوائی حسی عصبی - ارزیابی وجود نروم آکوستیک

سلام

از یک سال قبل احساس گرفتگی در گوشم داشتم. خیلی , اهمیت نمی دادم یه بار کامل گوشمو شستم ولی باز هم مشکل گرفتگی سمت راست که بطور گاهگاهی وجود داشت باعث ناراحتی میشد.به پزشک عمومی مراجعه کردم درخواست تست شنوائی داد انجام دادم گفتن در حد 5% در قسمت فرکانس های 8000 - 4000 کاهش شنوائی حسی عصبی وجود داره و توصیه شده که 6 ماه بعد مراجعه کنم.به دو پزشک متخصص گوش حلق و بینی مراجعه کردم یکی گفت اهمیتی نداره یکی گفت بهتره MRI انجام بدی برای اینکه مشکوک به اکوستیک نروما هستی.
    من اطلاعات خوبی در این زمینه در سایتتان پیدا کردم
    اکوستیک نروما
    http://forum.iransalamat.com/showthr...8017#post88017
    اما نتونستم تصمیم بگیرم به حرف کدام پزشک گوش بدم. لطفا راهنمائی بفر مائید. 43 ساله هستم. و تابحال در معرض هیچ ترومای صوتی نبودم... حد اقل اینکه یادم نمیاد.مشکل پیر گوشی در خانواده وجود ندارد. پدرم 73 ساله
    هستند و هیچ مشکلی از گوش ندارند. گاه گاهی بروفن 400برای میگرنم مصرف می کنم. شبی 1 عدد قرص
    نور تریپتیلین 25 برای ibs مصرف دارم.مصرف آسپیرین زیاد ندارم فقط یه دوره 10 روزه سال قبل مصرف داشتم.من مشکل آبریزش بینی بعلت بیماری رینیت وازوموتور دارم که با همان نور تریپتیلینی که برای بیماری روده تحریک پذیر
    خودم مصرف می کنم تا حد خیلی زیادی کنترل شده است قبلا فکر می کنم حساسیتی هست.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

شما اطلاعات زیاد و خوبی از خودتون برای ما نوشتین و بقول پزشکا شرح حال خوبی دادین ولی کامل نیست و این اطلاعات باید در کلینیک از بیمار گرفته شود... با اینحال هم برای گرفتگی گوش و کاهش شنوائی حسی عصبی علل
    مختلفی وجود دارد که پزشک باید با جمع بندی اطلاعات کاملی که از بیمار می گیرد اقدام به بهترین تصمیم گیری برای
    بیمار کند که چه باید بکند. من کلیه علل کاهش حسی عصبی و گرفتگی گوش را در مورد شما با توجه به اطلاعاتتان بررسی کردم

Sensorineural Hearing Loss Algorithm
    http://drdavidson.ucsd.edu/Portals/0...y/HearLoss.htm
    Asymmetrical hearing loss
    www.racgp.org.au/afp/200805/200805prasad.pdf
    Ear Fullness: Causess
    http://www.bettermedicine.com/articl...ullness/causes

به نظر میرسه تصمیم پزشکی که گفتن 6 ماه دیگه تست شنوائی سنجی مجدد انجام دهید و بعد , در مورد شما تصمیم گیری شود... صحیح تر باشد. چون مشخص نیست این کاهش شنوائی که اهمیت بیشتری از گرفتگی گوش دارد تازه ایجاد شده و یا قدیمی هست...اگر قدیمی هست که احتمالا در همین حد می ماند و گرفتگی گوش
    شما احتمالا ارتباط به مشکلی بینی شما دارد که اشاره کردید. ولی اگر جدید هست و مخصوصا اینکه حالت پیشرونده هم دارد... حتما باید از لحاظ نروم اکوستیک بررسی شود.ولی نگران نباشید حتی اگر هم کاندید MRI
    باشید تنها 1% افرادی مثل شما در mri شان نروم آکوستیک پیدا می شود. در نمونه هائی که از اجساد گرفته شده
    تا 2.3 % این تومور خوش خیم پیدا شده ولی در جامعه مواردی که علامتدار می شود و برای فرد ایجاد مشکل می کند تقریبا نادر است و شیوع بالائی ندارد.
    homaion2013 likes this.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت