جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: درد زبان

khorsandi96 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درد زبان

باعرض سلام به همه شما عزيزان
    سوال من در مورد مادرم است
    ايشان حدود 2 سال است كه در ناحيه زبان خود درد عجيبي حس مي كنند واين درد در مواقعي كه از مواد شيميايي(رنگ مو و شوينده ها و..)استفاده مي كنند بيشتر مي شود .روي زبان ايشان شيار هايي وجود دارد و در هنگام درد قرمز مي شود .به چند دكتر مراجه كرده اند اما هيچ كدام علت را متوجه نشدنند لطفا ما را در اين موردد و درمان آن راهنمايي كنيد
    با تشكر

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

درد زبان ندرتا دیده میشه.. اما به هر حال هست.. من نمیدونم شما پیش متخصص گوش و حلق و بینی و یا دندانپزشک رفتید یا نه
    چون معمولا علل درد زبان از اینها خارج نیست . من همه نامه های شما رو در انجمن های مختلف حذف کردم.. برای اینکه نیازی به اون کار نیست.. شما اگر تاپیکی رو باز میکنید..و قصد اظهار نظر مجدد دارید.. در ادامه همان نامه اولی مطلب خودتونو درج کنید و از پراکنده کاری و ایجاد تاپیک های مشابه پر هیز کنید.. چون وقت گردانندگان سایت رو بی مورد اشغال میکند.. به هر حال ورودتون رو به این سایت خوشامد میگم.. امیدوارم سایت براتون سودمند بوده باشه...

علل درد زبان
    التهاب زبان( glositis)- زبان جغرافیائی( geographic tongue) - گاهی چنین دردی در خانمهای یایسه دیده میشه و علت بخصوصی هم نداره- گاهی در دیابتیهایی که دچار مشکلات اعصاب بدن شده اند دیده میشود-

البته متخصصین محترم باید در چنین مواردی در باره وجود هر گونه زخم- سرطان دهان- و لکوپلاکی که یک ضایعه پیش سرطانی هست اظهار نظر کنند

رویهمرفته اگر مادرتان دیگه پریود نمیشن و میشه گفت یایسه شدن.. اون مورد خانمهای یایسه در مورد ایشون صدق میکنه..
    در غیر اینصورت باید اول به متخصصین گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا اظهار نظر قطعی کنند.. و اگه یکی گفت نمیدونم به پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی دیگری مراجعه کنید. این لینک اطلاعات بسیار خوبی در باره همه مشکلات زبان منجمله درد زبان... در اختیار شما قرار میدهد
    PAIN IN THE TONGUE

This may occur with glossitis and geographic tongue. It may also occur in some post-menopausal women (for unknown reason) and with diabetic neuropathy. The tongue may be a site of oral cancer, mouth ulcers, and leukoplakia

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/e...cle/003047.htm

khorsandi96 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با عرض سلام وخسته نباشيد
    از اينكه مطلب من به دست شما رسيد خوشحالم
    اما آقاي دكتر چند نكته وجود دارد كه عرض مي كنم
    اول اينكه مادرم هنوز پريود مي شوند علارغم اينكه از ساليان گذشته مشكلاتي مانند لك قبل از پريودي داشتند
    همچنين من در همين سايت علت چنين درد هايي را احتمالا كم خوني آلپلاستيك خواندم
    ومي خواستم در اين مورد و اينكه چه آزمايشاتي بايد انجام شود تا اين نوع كم خوني تشخيص داده شودتوضيح دهيد
    رابطه اين نوع درد و ناراحت شدن رابيان كنيد
    باز هم از تمام شما عزيزان نهايت تشكر و قدر داني را دارم

دكتر ربيعي آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    اصفهان

پیشفرض درد زبان

با سلام
    درد زبان علل بسياري دارد. در راس آنها عفونتهاي خوشخيم زبان است. كمبودهاي ويتامين ها و بعضي مواد غذايي نيز ميتواند باعث درد زبان شود. عفونتهاي قارچي مثل كانديديازيس هم از علل شايع درد زبان است. علل دارويي نيز وجود دارد ولي انچه قابل توجه است اين است كه اگر درد زبان بدون زخم طولاني مدت باشد نگراني در مورد آن نداشته باشيد. بعبارت ديگر بيماري خطرناكي در بين نيست. از علل بسيار شايع درد زبان مشكلات روحي و رواني و اضطراب است كه معمولا به آنها توجه نميشود و به درمانهاي معمول نيز جواب نميدهند.
    تشخيص با شرح حال دقيق و معاينه توسط متخصص پوست و گوش و حلق و بيني مقدور است و هر بيمار ممكن است بيماري خاص خودش را داشته باشد.
    استفاده از داروي بنزيدامين بعنوان دهانشويه و مصرف ويتامينهاي گروه بي و اسيد فوليك و نيز توجه به اينكه فرد آهن روزانه دريافت ميدارد كمك كننده است. همه خانمها در دوران باروري لازم است روزانه قرص آهن دريافت دارند و كمبود آهن از علل درد زبان ميتواند باشد. از داروهاي ديگر استفاده از قطره نيستاتين است كه در عفونتهاي قارچي مصرف دارد.

اميدوارم با شرح حال و معاينه دقيق تشخيص صحيح و درمان مناسب بدست آيد

دكتر سهراب ربيعي. متخصص گوش و حلق و بيني. عضو هيات علمي دانشگاه. عضو تحريريه

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت