جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: خلط دائمی

نگار20 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض خلط دائمی

خسته نباشيد .
    من حدود‌ 1 سال قبل سينوسام عفونت شديد كرد و با‌ قرصاي قوي بهتر شدم ولي از اون موقع
    تا الان مشكل خلط گلو دارم . تا‌حالا چند بار دكتر رفتم و داروهاي مختلف استفاده كردم ولي بي فايده بود . صبح ها احساس خفگي و تهوع دارم و‌ خلط هاي سفيد و‌ چسبناك از گلوم خارج
    ميشه ... وقتي‌كه بيني تميز مي كنم به خاطر‌ ُفشاري‌ كه ميارم از سوراخ گوشه چشمم ابي
    وارد چشمم‌ ميشه :roll:... اين موضوع منو خيلي نگران‌‌ كرده . كمكم كنيد ... دنيا ممنون .

دكتر ربيعي آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    اصفهان

پیشفرض خلط گلو

با سلام
    خوهشمندم قبل از طرح سوالات حتماْ سوالات قبلي و جوابهايي كه داده شده را مطالعه كرده و در امر جواب گرفتن نيز عجله نكنيد.
    در يكي از جوابها نوشته بودم كه در 24 ساعت بطور متوسط 600 تا 700 سي سي خلط از بيني و سينوسها بدرون حلق ريخته ميشود كه بطور فيزيولوژيك بايد بلعيده شود اگر فردي تنفس دهاني داشته باشد دچار غليظ شدگي و اختلال در راحت بلعيدن خلط ها ميشود
    نبايستي اين خلط ها بيرون داده شود و بلع آن هيچ خطري براي بدن ندارد بلكه برعكس در پوشش معده در برابر اسيد معده هم كمك كننده است.
    بدترين كار ممكنه اين است كه تلاش كنيم اين خلط ها را خارج كنيم
    فين كردن و افزايش فشار داخل بيني باعث نفوذ ميكروبها بدرون سينوس شده و احتمال سينوزيت را افزايش ميدهد يا با واسطه افزايش فشار داخل مغزي ممكن است باعث پارگي عروق داخل مغزي شود و يا حتي ميتواند در مواردي پارگي پرده گوش ايجاد كند در مورد شما نفوذ از مجراي اشكي به گوشه چشم رخ داده است.
    بهترين راه براي مبارزه با خلط غليظ صبحگاهي رقيق كردن آن و جلوگيري از غليظ شدن آن است. رقيق كردن با مصرف مايعات فراون و قطره هاي كلرور سديم و شستشوي بيني با سرم فيزيولوژيك ( استنشاق ) است و براي جلوگيري از غليظ شدن آن بايد علت تنفس دهاني را بررسي نمود.
    ممكن است تشخيص اول سينوزيت در مورد شما درست نبوده و همين خلط هاي نرمال غليظ را بعنوان سينوزيت درمان نموده و لذا شما به اين ترشحات حساس شده ايد.
    يك ليوان آب ميوه رقيق بخصوص آب پرتقال و يا آب معمولي در هنگام صبح بسيار كمك كننده است. اگر خرخر ميكنيد و يا با دهان باز ميخوابيد بايد از نظر راه هواپي بررسي شويد.
    باز هم اگر راهنمايي لازم داشتيد در خدمتم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت