جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 32 مجموع
Like Tree13Likes

موضوع: زندگی با معلولیت؛ نظرات شما

 1. #1
  fatima54 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  ارسالها
  3

  پیشفرض زندگی با معلولیت؛ نظرات شما

  معلولان، با توجه به میزان معلولیتشان، به حمایت و امکانات خاصی نیاز دارند تا بتوانند از توانایی ها و استعدادهای خود استفاده کنند و همدوش دیگر شهروندان در جامعه حضور داشته باشند.

  در منطقه ای که شما زندگی می کنید آیا امکانات ویژه برای زندگی معلولان فراهم است؟ اگر معلول هستید، در محل زندگی تان، به چه امکانات یا حمایت های ویژه ای نیاز دارید که بتوانید راحت تر زندگی کنید؟

  امروزه در بسیاری از کشورها، مسیر های پیاده روها، ساختمان ها، مراکز آموزشی، درمانی و تفریحی و حتی وسایل نقلیه عمومی طوری طراحی شده که معلولان بتوانند مانند دیگران از این امکانات استفاده کنند.

  اگر در محل زندگی شما، برای معلولان تسهیلات ویژه ای برای رفت و آمد، کار، تفریح یا آموزش در نظر گرفته شده، آنها را چگونه ارزیابی می کنید؟

 2. #2
  rahmani74 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  ارسالها
  3

  پیشفرض

  میخواهم بگویم درکشورهای پیشزفته بیشتر نسبت به وضعت معلولان وجانبازان توجه میشود تا درکشورهای درحال توسعه مانند ایران وافغانستان که اصلا درایران برای جانبازان جایگاهی درنظرنمیگیرند وبه ارزش ها وگفته های انها توجه نمیکنند
  borna12 and bestinnet like this.

 3. #3
  aghapour آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  ارسالها
  2

  پیشفرض

  روزي درترانزيت يکی ازفرودگاهها که فکر ميکنم امستردام بود برای تغييرهواپيما نشسته بودم که صحنه ای نظرمراجلب کرد.اقا وخانمی بسيار مسن که ايرانی و پوشش وظاهرانان نشان ميداد که عميقاٌ مذهبی اند ومعلوليت مشهودي غيرازکهولت زياد نداشتند سواربريکي ازخودروهای درون فرودگاهی که برای رفت وامد افراد مسن ومعلولان در نظر گرفته شده است نشسته بودند وخانمی رانندگی انرا داشت. در گيتی که من بودم پياده شدند.اقا ناگهان ازعلاقمندي به تشکر با کمی زور دست خانم راننده را بوسيد که برای خانم تعجب انگيز بودزيرا وظيفه اوبود

 4. #4
  azin78 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  ارسالها
  3

  پیشفرض

  معلوليت كمبودی نیست

  معلولین میتوانند اگر مردم یک کشور اجازه بدهند که مانند سایر مردم زنده ارام داشته باشند. بنا برآن نمیتوان از معلولین بعنوان انسان های ناتوان یاد کرد. و اینکه زمینه برای معلولین چگونه فراهم میگردد ارتباط دارد به کشور و فرهنگ کشور ها درافغانستان بیشتر به معلولین به عنوان مردمان ناتوان دیده میشود درحالیکه این هم ازاثر جنگ ها بوده و ناخود آگاه چنین اتفاق افتاده است.

 5. #5
  morteza_s آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  ارسالها
  3

  پیشفرض

  با داشتن عضوی معلول در خانوادم به صراحت می تونم بگم که در ایران اصلا امکانات استاندارد برای این گونه افراد نیست. جوب های بزرگ ساختمان های بدون آسانسور و پله های بسیار بلند و بدون جای دست در ایران و حتی تهران. امکانات برای کسایی که نیاز به صندلی چرخ دار دارن بشدت پایین و باعث تاسفه. در آمریکا همه ساختمان ها جای عبور صندلی چرخ دارن و برخورد افراد با اینگونه معلولین با احترام بسباره. در ایران بر عکس و بی نهایت با اینگونه افراد بی احترامی میشه.
  rahman24 likes this.

 6. #6
  baran567 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  ارسالها
  3

  پیشفرض

  معلولان علاوه به تجهيزات پزشکی وخدمات درمانی وکمک های دولتی در زمينه کار وممسکن وکمک هاي نقدي جهت اداره خود وخانواده نياز مبرمی به امکانات حضور در جوامع مانند افراد عادی بدون کمک ديگران دارند. اجتماعات شهری مدرن بايستی اين امکانات را از هر نظر مانند خدمات شهری از قبيل رفت وامد واموزشی واداری وخريد و... در اختيار انان قرار دهد. خدمات شهری وعمومی در ايران اين امکانات را پيش بينی نکرده است. من از امکانات اختصاصی معلولان دفاع مقدس خبری ندارم ولی امکانات عمومی برای معلولان در شهر ديده نمی شود.

 7. #7
  ruby آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jan 2010
  ارسالها
  4

  پیشفرض

  افغانستان یکی از کشور های است که در اثر جنگ های داخلی بیشترین معلولین را دارار میباشد. در افغانستان برای فراهم نمودن سهولیات زندگی معلولین توجه خاص در هیچ رژیمی صورت نگرفته است، اما نسبت به رژیم های قبلی دولت حامد کرزی به آنها یک اندازه توجه نموده مثلا در قسمت کاریابی با آنها کمک نموده و تمام ایستگاه های شهری شهر کابل را به معلولین داده است و از این طریق آنها از هر بس شهری پول اخذ مينمايند. اما با این هم معلولین افغانستان داراری مشکلات زیاد از نگاه اقتصادی و اجتماعی دارند.

 8. #8
  maryam68 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  ارسالها
  6

  پیشفرض

  متاسفانه در شهری که من زندگی میکنم برای فرد سالم هم امکانات نیست چه برسد به معلولین و تازه میخواهند یک کارهای برای معلولین انجام دهند

 9. #9
  atoosaa آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jul 2010
  ارسالها
  4

  پیشفرض

  حقوق شهروندی معلولين رعايت نميشود ودر ضمن تسهيلات ويژۀ جوابگوي مشکلات آنها نيست ...ياهو
  rahman24 likes this.

 10. #10
  javad98 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  ارسالها
  5

  پیشفرض

  من به شخصه مشکله معلولیت را درک میکنم چون به دلیل سرطان حنجره مجبور به تخلیه حنجره شدم . اما در اینجا آنقدر به من محبت ، چه از نظره مادی و چه معنوی روا داشتن که اصل مساله را که معلولیت است را فراموش کردم . به معنای حقیقی در این کشور به انسان و معلولین رسیدگی و محبت میشود و انسانه واقعی و انسانیت در اینجا تجلی پیدا میکند . تمامه امکانات درمانی و رسیدگی کاملا مجانی و با کامله میل انجام میدهند . هرگز این محبتها قابله فراموشی نیست و فقط میتوانم اینها را دعا کنم . جواد لندن
  rahman24 likes this.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت