جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 3 از 4 ابتداابتدا 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج 21 تا 30 از 33 مجموع

موضوع: گزارشهائی از مردان و زنان با همت بلند

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

فارغ‌التحصیلی مادربزرگ 97 ساله از دبیرستان

"آن کلاجیووانی" پیرزن 97 ساله‌ای است که طی اقدامی جالب توانسته دیپلم دبیرستان خود را پس از هفتاد و هشت سال دریافت کند.

این دانش‌آموز دوران رکود در سن 17 سالگی یعنی در دهه 1930 دبیرستان را رها کرده بود تا بتواند در فروشگاه پدرش مشغول به کار شود. وی که از اهالی اوهایو بود،‌هرگز برای تکمیل درسش به مدرسه بازنگشت و تجربه اندوزی از زندگی را به دانش‌آموزی ترجیح داد. وی تا دهه 1960 در فروشگاه خانوادگی به فعالیت پرداخت تا زمانی که این فروشگاه تعطیل شد.

پس از آن تاریخ وی ازدواج کرد که نتیجه این ازدواج دو دختر و 11 نوه است. به گفته دختر "کلاجیووانی" زمانی که به "آن" گفته شد قرار است دیپلم دبیرستانش را دریافت کند،‌گویی دردی بزرگ از قلب او رها شد.

این دیپلم افتخاری طی مراسمی ویژه در حالی که کلاجیووانی کلاه سفید فارغ‌التحصیلی را به سر گذاشته بود اجرا شد و وی توانست هفتاد و هشت سال پس از زمان طبیعی که باید تحصیلات دبیرستانش را به پایان می‌برد،‌دیپلمش را دریافت کند.

همشهری
    فایل پیوست فایل پیوست
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

87 سال در حسرت ديپلم

رنه بوفير سالمندترين داوطلب امتحانات ديپلم دبيرستان در فرانسه پس از اينكه بار ديگر در اين امتحان رد شد، گفته است: اي كاش مدت زمان داوطلبان بيشتر بود تا او سر فرصت مي توانست پرسش ها را بخواند.

به گزارش جام جم آنلاين به نقل از خبرگزاري فرانسه، رنه بوفير 87 ساله سالمندترين داوطلب امتحانات ديپلم دبيرستان در سال 2012 كه در خانه سالمندان باسياك دوردني سكونت دارد، مي گويد: از اينكه باز هم در امتحان قبول نشده ام تا اندازه سرخورده هستم.

اين داوطلب بدشانس تاييد مي كند: با اينكه از ساير داوطلبان وقت پاسخ دادنم به پرسش ها يك سوم بيشتر بود اما باز هم اين وقت اضافي براي خواندن سوالات با دقت بيشتري برايم كافي نبوده است.

اين كشاورز سابق مي افزايد:‌هنگام امتحان استرس شديدي داشتم.

وي با تاسف ابراز مي كند: مي خواستم مدرك ديپلم خود را به هم خانه هايم در خانه سالمندان كه همواره از من هنگام امتحان ديپلم حمايت مي كنند ، هديه دهم.

مديره خانه سالمندان كه رنه در آن سكونت دارد، با تاكيد مي گويد: او تمام اوقات بيكاري اش را در اتاق مانده و درس مي خواند اما استرس زياد و خستگي مانع قبولي او در امتحان ديپلم شدند. درهر حال بايد اراده او را در اين سن و سال تحسين كرد. مترجم: بهرام افتخاري.
    فایل پیوست فایل پیوست
    • File Type: jpg 100816630776.jpg‏ (9.9 کیلوبایت, فایل 311 مرتبه دریافت شده است)

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

مسن‌ترین دانشجوی جهان فارغ‌التحصیل شد

مسن ترین دانشجوی جهان با 93 سال سن توانست در رشته اطلاعات نظامی فارغ‌التحصیل شود.

به گزارش ایسنا، برتی گلدوین در دوران مدرسه اشتیاقی به درس خواندن نداشت و در 14 سالگی ترک تحصیل کرد. اما اکنون با فارغ‌التحصیل شدن در رشته اطلاعات نظامی حتی آماده تحصیل در مقطع دکتری نیز می‌باشد و معتقد است که کمی دیر کشف شده است.

وی که فارغ‌التحصیل دانشگاه باکینگهام در انگلیس است، اعلام کرد: از اینکه در دانشگاه همیشه به او توجه می‌شود خوشحال است.

وی همچنین اعلام کرد دوست دارد به جوانترها بفهماند آدم‌های مسن ناتوان نیستند.

وی در مصاحبه‌ با بی‌بی‌سی چندی قبل اعلام کرد: دیر فارغ‌التحصیل شدن بهتر از هرگز فارغ‌التحصیل نشدن است.

گفتنی است وی که خاطره جنگ‌های جهانی اول و دوم را به خاطر دارد، امسال در 93 سالگی در رشته اطلاعات نظامی از دانشگاه باکینگهام فارغ‌التحصیل شد.
    فایل پیوست فایل پیوست
    • File Type: jpg 91-32.jpg‏ (54.3 کیلوبایت, فایل 1260 مرتبه دریافت شده است)

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

پیرمرد 78 ساله زنجانی فاتح مراپیک

آقای کوهنورد درباره صعودش این طور توضیح می‌دهد: «قله مراپیک یکی از بلندترین قله‌هایی است که در کنار کوه اورست قرار دارد، ما با یک پرواز محلی به هیمالیا رفتیم و بعد از 5 روز پیاده‌روی به دامنه کوه مراپیک رسیدیم. ما ابتدا از گردنه مرالا عبور کردیم و به پارک ملی ماکالو رسیدیم. بعد از سه روز کوهنوردی از روی یخ و برف و گذشتن از روستای خارا توانستیم به قله مراپیک برسیم.»

آقای کوهنورد در این سفر تنها نبود: «آقای نجاریان به عنوان مربی و آقای مشرف برای صعود به این ارتفاعات در کنارم بودند، تنها هدف من برای صعود به این قله به اهتزاز در آوردن پرچم ایران بود. قله مراپیک 6 هزار و 654 متر ارتفاع دارد و زیر قله اورست قرار دارد و به نوعی دامنه کوه اورست محسوب می‌شود».

کوهنوردان برای رسیدن به این قله باید از یک گردنه که 5هزار و200 متر ارتفاع دارد بگذرند، اما این پایان راه نیست: «بعد از رد شدن از گردنه، از یک کوه که 4 هزار و 800 متر ارتفاع دارد هم باید عبور می‌کردیم تا بتوانیم به قله مراپیک برسیم.»

اسکندری معتقد است که سخت‌ترین مسیرشان در طول این ماجراجویی گذشتن از گردنه مرالا بوده است: «راه عبور از این گردنه، به صورت یخچال با شکاف‌های عمیق بود و کوچکترین اشتباه ممکن بود به قیمت جانمان تمام شود. ما برای رسیدن به قله، لحظه‌شماری می‌کردیم، برای همین، روزها بین 6 تا 8 ساعت پیاده‌روی می‌کردیم و با تاریک شدن هوا در منطقه‌ای که بودیم اتراق می‌کردیم.»

آقای کوهنورد و دوستانش شب را در چادر یا پناهگاه‌هایی که در مسیر بود سپری می‌کردند و از غذایی که در دسترس‌شان بود مانند سبزیجات، سیب‌زمینی، تخم‌مرغ آب‌پز و برنج استفاده می‌کردند: «من به خاطر آسیب‌هایی که در جنگ دیده‌ام مشکلات تغذیه‌ای دارم. برای همین هر غذایی را نمی‌توانم بخورم ناچار در طول این مسیر بیشتر از سوپ و لبنیات استفاده کردم.»

آقای کوهنورد حتی به آب کوه و آب‌های لوله‌کشی هم حساس است: «من فقط باید آب تصفیه شده یا آب معدنی بخورم و در این کوهنوردی 400 هزار تومان برای خرید آب معدنی خرج کردم.»

عملیات نجات

آقای اسکندری و دوستانش در این سفر نقش تیم امداد و نجات را هم داشته‌اند آنها توانستند دو کوهنورد صدمه‌دیده‌ را نجات دهند: «در ارتفاع 5 هزار و 900 متری بودیم که پای یک کوهنورد انگلیسی صدمه دیده بود و نمی‌توانست حرکت کند، ما کمک‌های اولیه را انجام دادیم و با امدادگران تماس گرفتیم تا او را برای درمان به شهر منتقل کنند.»

البته این تنها مصدومی نبود که توسط این گروه ایرانی نجات یافت: «در ارتفاع 6 هزار و 300 متری و نزدیک قله بودیم که یک مرد اسپانیایی دچار خونریزی ریوی شده بود. چون هلی‌کوپتر امداد و نجات نمی‌توانست در این منطقه فرود بیاید مجبور شدیم تا این کوهنورد را به ارتفاع پایین‌تری منتقل کنیم.»

ارتفاع مرگ

آقای کوهنورد در بین راه با مشکلاتی روبه‌رو شد که خیلی زود دوستانش آن را برطرف کردند: «در اصطلاحات کوهنوردی، به ارتفاعات بالای 6 هزار متر، «ارتفاع مرگ» می‌گویند چون بعد از گذشتن از این ارتفاع مشکلاتی مانند سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و بی‌اشتهایی برای کوهنورد به وجود می‌آید. من هم در بین راه دو بار دچار سردرد و سرگیجه شدم که دوستانم با جعبه داروی مخصوص کوهنوردان که همراهشان بود مشکلم را برطرف کردند.»

آقای اسکندری خاطرات جالبی از کوهپیمایی‌اش هم دارد. او می‌گوید در راه مجبور شده است که کفشش را عوض کند اما کفش جدید باعث خنده دوستانش و دیگر کوهنوردان شده است: «کفش‌هایم برای بالا رفتن از چنین ارتفاعی مناسب نبود، برای همین مجبور شدم قبل از حرکت کفش‌هایم را عوض کنم اما کفش‌های جدید وزن زیادی داشت و 4 یا 5 کیلویی می‌شد. من به این کفش‌ها عادت نداشتم و موقع راه رفتن با شیوه خاصی قدم برمی‌داشتم که باعث خنده دوستان و سایر کوهنوردان شد.»
    کوهنورد زنجانی در عملیات فتح‌المبین مجروح شده و جانباز 25 درصد است اما با این وجود به کوهنوردی علاقه زیادی دارد: «در این عملیات از ناحیه چشم و سینه و هر دو دست مجروح شدم.»

دماوند، سهند، سبلان، علم‌کوه مازندران و بیشتر قله‌های بلند کشور توسط این کوهنورد سالخورده فتح شده‌اند. او 4 بار قله‌های آرارات، کاشکار و سبحان در ترکیه و دوبار هم قله آراگاس در قزاقستان را فتح کرده است: «الان 15 سال است که کوهنوردی می‌کنم و برای این که بدنم همیشه آماده باشد هر روز تمرین می‌کنم.»

شنا، دوچرخه‌سواری و دوومیدانی از ورزش‌هایی است که آقای رکورددار برای آماده نگه‌داشتن بدنش انجام می‌دهد: «من روزی یک ساعت و نیم تمرین می‌کنم و 2 روز در هفته را به شنا و 2 روز دیگر را به کارهای بدنسازی و دوومیدانی اختصاص می‌دهم. برای انجام کارهایم و رفت‌وآمد در شهر هم فقط از دوچرخه استفاده می‌کنم تا هم برایم یک نوع ورزش محسوب شود و هم به آلوده نشدن شهر کمک کنم.»

به گفته آقای اسکندری او به تیراندازی علاقه زیادی دارد اما به دلیل مشکلاتی که دارد نتوانسته این رشته را ادامه بدهد: «بنیاد امور جانبازان کلاس‌های آموزشی برای جانبازان برگزار می‌کرد، من هم برای ثبت نام در رشته تیراندازی به آنجا مراجعه کردم ولی به دلیل لرزش دستم، ثبت نامم نکردند.»

با پیشنهاد یکی از دوستان بود که آقای اسکندری کوهنوردی را انتخاب کرد: «بعد از اینکه موفق نشدم در رشته تیراندازی فعالیت کنم، یکی از دوستانم به من پیشنهاد داد تا در کلاس‌های کوهنوردی جانبازان شرکت کنم و من هم در تمام دوره‌های کوهنوردی که فدراسیون برگزار کرد شرکت کردم تا توانستم کوهنوردی را به صورت حرفه‌ای دنبال کنم.»

شغل آقای رکورددار قبل از شروع جنگ، صافکاری ماشین بوده است: «بعد از مجروح شدنم تا 11 سال نتوانستم از دست چپم استفاده کنم و بعد از آن بود که تصمیم گرفتم ورزش کنم تا هم وقتم را پر کنم و هم سلامتی‌ام را به دست آورم.»

محمدحسن نجاریان اولین کوهنورد مسلمان فاتح اورست است. او مربی آقای اسکندری است و در صعود به قله مراپیک او را همراهی کرده است. او درباره کوهنورد سالخورده می‌گوید:«8 سال است که با هم تمرین می‌کنیم و بیشتر کوه‌های ایران را با هم صعود کرده‌ایم. من از کوهنوردی با آقای اسکندری خیلی لذت می‌برم. برای همین در بیشتر موارد سعی می‌کنم که با هم کوهنوردی کنیم. قرار است از سوی سازمان بین‌المللی uiaa رکورد آقای اسکندری به ثبت برسد.»

همشهری
    فایل پیوست فایل پیوست

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

بازگشت دانشجوی 98 ساله به دانشگاه

در حالی که بسیاری از دانشجویان جوان نمی‌توانند تا اتمام تحصیلات خود دوام بیاورند، با این‌حال یک مرد سالخورده ژاپنی در سن 98 سالگی ثابت می‌کند که یادگیری سفری مادام‌العمر است.

به گزارش ایسنا، نابوکاتسو موداکاوا، پیرمرد سالخورده ژاپنی به تازگی در دانشگاه مامویاما گائوکین در شهر اوزاکا ثبت‌نام کرده و با شوق خود در یادگیری، شرمندگی دانشجویانی را که تحصیل خود را نیمه تمام رها می کنند برانگیخته است.

بنا به گزارش پایگاه خبری ژاپن دیلی‌پرس، نامبرده پنج سال پیش تصمیم به ثبت‌نام در رشته تاریخ سیاست بین‌الملل گرفت که به دلیل قوانین خاص و محدودیت‌های سنی آن دانشگاه، موفق به ثبت‌نام نشد. اما وی اخیرا در رشته حقوق بین‌الملل ثبت‌نام کرده است. البته این شاید برای برخی از هم کلاسان وی ناعادلانه باشد؛ چرا که وی در اغلب رویدادهای تاریخی که همکلاسان او باید آنها را مطالعه کنند شخصا حضور داشته است!

وی در حال حاضر بدلیل پشتکار و اشتیاق در به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانسته‌هایش بانسل جوان از سوی دانشگاه حسن شهرت فراوانی یافته است. وی همچنین در خلال تدریس، برخی از رویدادهایی را که شخصا در دوران زندگی خود با آن همزمان بوده و از نزدیک آنها را تجربه کرده است را در اختیار دانشجویان می‌گذارد.

از رویداد‌های تاریخی که موراکاوا شخصا آنها را تجربه کرده است می‌توان زلزله هولناک سال1923 در ژاپن، دوره تاریخی پادشاهی تایشو (1926-1912)، دوره شووا ( اشغال ژاپن توسط نیروهای متفقین در سالهای 1989-1926 و پادشاهی هیروهیتو) و البته جنگ جهانی دوم را نام برد.

درست است که وی در آن دوران تاریخی، به واسطه حوادث و رویداد های فوق قادر به تحصیل نبوده است، اما وی اکنون تصمیم گرفته است این شرایط را تغییر دهد.

موراکاوا می‌گوید: حال که این فرصت در اختیارم قرار داده‌ شده است، قصد دارم تمامی داشته هایم را ارائه داده و تا حد توان یاد بگیرم.

24-299.jpg

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

خانم ژیمناست 86ساله

یک ژیمناست آلمانی نشان داده است که سن هیچ مانعی در به دست آوردن موفقیت های ورزشی ایجاد نمی کند و توانست در سن 86 سالگی عنوان پیرترین ژیمناست جهان را از آن خود کند.

جوآنا کواس 86 ساله اهل لاپزینگ آلمان لقب قهرمانی ژیمناستیک بزرگسالان سال 2012 را که هفته گذشته در این کشور برگزار شده بود را از آن خود کرد.

وی از کودکی ژیمناستیک کار کرده ولی بعد از ازدواج و داشتن فرزند دیگر کنار گذاشت تا اینکه دوباره در پنجاه سالگی ژیمناستیک را شروع کرد و در سن 56 سالگی در رقابت ها شرکت کرد.

همشهری

134638_157.jpg
    آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 05-Jun-2013 انجام شده است

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

فرودقهرمانانه مادربزرگ ازساختمان 11طبقه

256070_769.jpg
    «دوریس لانگ» در سالگرد تولد 99 سالگی‌اش از ارتفاع حدود 33 متری یک ساختمان پایین آمد و به مناسبت این موفقیت، این روز را جشن گرفت.
    مادربزرگی 99 ساله با پایین آمدن از دیوار یک ساختمان 11 طبقه با طناب، آرزوی خود را محقق کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل، «دوریس لانگ» در سالگرد تولد 99 سالگی‌اش از ارتفاع حدود 33 متری یک ساختمان پایین آمد و به مناسبت این موفقیت، این روز را جشن گرفت.

دوریس تلاش داشت تا با این اقدامش نشان دهد که هیچ وقت برای رسیدن به آرزوهای تازه دیر نیست.

این مادربزرگ پس از فرود موفقیت‌آمیزش گفت:‌ اکنون احساس خوبی دارم و تصور می‌کنم که 60 ساله هستم.

او با پایین آمدن از دیوار این ساختمان، رکورد پیشین خود را که در سال 2010 میلادی به دست آورده بود، شکست.

فرودقهرمانانه مادربزرگ ازساختمان 11طبقه - Tabnak.IR | تابناك

موقعیت
    آمریکا

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقشه مرد ۸۰ ساله جهت فتح اورست برای سومین بار

IMAGE634997389654454098.jpg
    یوئیچیرو میورای ژاپنی قصد دارد اورست را برای سومین بار در طول زندگانی اش فتح کند.
    این در حالی است که وی از مشکل قلبی نیز رنج می برد اما مصمم است تا با حمله به اورست 8848 متری، فتح بلندترین قله جهان را بعنوان درمان ضد پیری معرفی کند.
    وی هفته آینده وارد کاتماندو می شود و درماه می شروع به صعود خواهد کرد. پیرمرد ژاپنی در سال 2003 در سن 70 سالگی اورست را با موفقیت صعود کرد. در سن 75 سالگی نیز برای دومین بار صعود موفقیت آمیز خود را انجام داد.
    وی به روزنامه ژاپنی گفت می خواهم ثابت کنم که سن نمی تواند مانع از انجام کارهای سخت گردد. در سال 2007 یک ژاپنی دیگر بنام کاتسوسوکه یاناگیساوا در سن 71 سالگی قله اورست را فتح کرده و رکورد میورا را شکست.
    در ماه می سال 2008 میورا در سن 75 سالگی قله را برای بار دوم فتح کرد اما دو روز بعد از وی ، بهادر شرچان با 76 سال سن قله را فتح کرده و رکورد را از چنگ این مرد ژاپنی شکست ناپذیر در آورد.
    بهادر نپالی اکنون رکورد گینس را در اختیار دارد و البته میورا گفته رکورد برایش مهم نیست. در دهه 1970 وقتی میورا در ارتفاع 8 هزار متری اورست اسکی بازی کرد توجه رسانه های جهان را به خود جلب کرد.
    پدر میورا نیز در سن 99 سالگی روی مونت بلانک اسکی کرده است. میورای بزرگ 7 سال پیش در سن 101 سالگی در گذشت.

خبرآنلاین - نقشه مرد 80 ساله جهت فتح اورست برای سومین بار

پیرمرد ۸۰ ساله ژاپنی که چهار بار عمل جراحی قلب کرده است، با بالا رفتن از قله ۸۸۴۸ متری اورست، مسن‌ ترین فرد فاتح بلندترین قله جهان لقب گرفت.

پسر «یویشیرو میورا»، به همراه دو ژاپنی و شش نپالی، وی را در این صعود، همراهی کردند.

این پیرمرد هشتاد ساله، پس از رسیدن به قله، با تلفن ماهواره‌ ای، به خانواده و هوادارانش که در توکیو گردهم آمده بودند، گفت بسیار سرحال است و احساس خیلی خوبی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر؛ یویشیرو میورا، نخستین بار، سال 2003 اورست را فتح کرده بود؛ وی رکورد "مین بهادر شرچان"، پیرمردی نپالی را که سال 2008 در سن 76 سالگی به قله اورست رسید، شکست.

از سال 1953 که قله اورست نخستین بار فتح شد، تا کنون حدود 4000 نفر این قله را فتح کرده و 240 نفر نیز در راه صعود آن، جان باخته اند.

ممکن است یویشیرو میورا نتواند رکود خود را برای طولانی مدت حفظ کند، زیرا "مین بهادر شرچان" نپالی که اکنون 81 ساله است، قصد دارد اوایل هفته آینده، بار دیگر صعود به قله اورست را آغاز کند.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

مسن‌ترین دونده ماراتون جهان خداحافظی می‌کند
    130223184214_fauja_singh_oldest_runner_512x288_reuters.jpg

فاجا سینگ ورزش حرفه‌ای را در سن ۸۹ سالگی شروع کرد

فاجا سینگ، مسن‌ترین دونده ماراتون جهان تصمیم دارد تا بعد از شرکت در ماراتون هنگ کنگ از این ورزش خداحافظی کند. این مسابقه فردا، یکشنبه (۲۴ فوریه/۶ بهمن) برگزار می‌شود.

آقای سینگ با ۱۰۱ سال سن در مسابقات ماراتون ۱۰ کیلومتر شرکت خواهد کرد. او روز گذشته آخرین سری تمریناتش را با دوستش انجام داد.

این دونده بریتانیایی-هندی تبار که سال گذشته مسابقات ۱۰ کیلومتر را در ۹۴ دقیقه به پایان رساند گفته است که بعد از رد کردن خط پایان ماراتون هنگ کنگ از رقابت‌های حرفه ای خداحافظی خواهد کرد.

او با اشاره به این که بی‌صبرانه منتظر شروع این مسابقه است گفت: " امیدوارم افراد مسن دیگری هم در این رقابت‌ها به من بپیوندند."

آقای سینگ که سال گذشته در ماراتون "واترفرانت تورنتو" شرکت کرده بود با ۱۰۰ سال سن به عنوان مسن‌ترین دونده ماراتون شناخته شد؛ هرچند که به علت نداشتن مدرکی که نشان دهنده سال تولدش باشد موفق به ثبت رکورد در کتاب رکوردهای گینس نشد.

به نظر می‌رسد که ثبت رکورد برای آقای سینگ اهمیتی ندارد؛ به گفته خود او انگیزه اصلیش از شرکت در این مسابقات جمع کردن کمک مالی برای نیازمندان است.

به گفته برگزار گنندگان ماراتون، سال گذشته فاجا سینگ موفق به جلب ۲۵۸۰۰ دلار آمریکا به نفع مستمندان شد.

مربی آقای سینگ در مورد دلایل خداحافظی آقای سینگ گفت: " او مایل است تا سرحال و چابک بماند و بتواند باقی دنیا را ببیند اما تواناییهای جسمی او نسبت به گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است و به نظر من [شرکت در مسابقات] ارزش تحمل خطرات ناشی از آن را نخواهد داشت و همیشه بهتر است که آدم در اوج بازنشسته شود."

این پیر ماراتون در مورد حس دوگانه شاد و غمگینش از بازنشستگی گفت: "در عین اینکه کمی از بازنشسته شدنم خوشحالم کمی هم احساس غم دارم. خوشحالم از اینکه در اوج خداحافظی می‌کنم اما از اینکه بالاخره زمان خداحافظی رسید ناراحتم."

او در ادامه در مورد الگوی خورد و خوراکش می‌گوید: "نمی‌خواهم به هیچ‌کس رژیم غذایی سختی را پیشنهاد کنم اما می‌توانم در مورد تجربه خودم بگویم. به نظر من اگر سالمندان بتواند الگوی غذایی متعادلی را پیش بگیرند، کم‌تر بخورند و شاد بمانند، می‌توانند که زندگی سالم و موفقیت آمیزی داشته باشند."

آقای سینگ که در سنین جوانی تنها یک کشاورز ساده بود بعد ازاینکه در سن ۸۹ سالگی همسر و پسر پنجمش را از دست داد به ورزش رو آورد تا به گفته خودش بتواند زندگی تازه‌ای را شروع کند.

او دلیل انتخاب رقابت‌های هنگ کنگ برای خداحافظی را استقبالی میداند که سال گذشته مردم از او کردند.

به نقل از بی بی سی

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت