جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: كوچك بودن و تحلیل بیضه ها- علل

سحر.ميم Guest

پیشفرض كوچك بودن و تحلیل بیضه ها- علل

من بتازگي احساس مي كنم كه بيضه هاي شریک جنسی ام كوچكتر از سابق شده اند
    با توجه به اطلاعاتي كه از اينجا بدست اوردم از ايشون خواستم پيگيري كنند . تصور من اين بود كه بايد به ارولوژيست مراجعه كنند اما متاسفانه يا خوشبختانه به پزشك متخصص غدد مراجعه كردند . دكتر تست تيروئىد و تست هاي هورموني از ايشون گرفتند و سونوگرافي بيضه كردند
    از لحاظ تيروىد و سطح هورمونها همه چيز نرمال بود و سونوگرافي بيضه هيچ توده و بي نظمي و ... تشخيص نداد البته در بيضه سمت چپ واريكوسل گريد 1 خفيف تشخيص دادند . دكتر هم ايشون رو معاينه خيلي سريع و اجمالي درحد يك نظر ( كه حلاله ) كردند و گفتند هيچ مورد خاصي نيست .
    تا اينجا جاي نگراني نيست ظاهرا اما من نتيجه سونوگرافي ايشون رو ديدم
    راستش اندازه بيضه ها در حد نرمالي كه شما ذكر كرديد نيست يا اگر هست در پايين ترين حدش هست و هردو مي دونيم كه كوچكتر شده اند ( اندازه ها 3.8 - 2.4 سمت راست و سمت چپ 3.9 - 2.2 )

با اين تفاسير خواهش مي كنم نام بيماري هاي شايعي كه باعث كوچك شدم بيضه مي شوند رو ذكر كنيد تا ما تك تك با مراجعه به متخصص اونها رو چك كنيم

ممكنه بفرماييد كه تمام مراحل تشخيص طي شده و جا ي نگراني نيست . اما حقيقت اينه بعضي از همكاران شما خيلي ساده و سهل انگارانه از كنار مسايل رد مي شوند . من كه اونجا نبودم اما انتظارم از معاينه حضوري بيضه بيش از يك نگاه 1-2 ثانيه ايي از فاصله 1 متري بود . باز خدا پدر پزشك خودم رو بيمامرزه كه خيلي روي مراجعين وقت ميذاره
    بهرحال جهت اطمينان خاطر بفرماييد

دوست من دقيقا چه مراحلي رو بايد طي كنند و چه آزمايشاتي بايد بدهند تا مطمىن بشن كه كوچك شدن بيضه هاشون به بيماري خاصي مرتبط نيست و نتيجه فعل و انفعال طبيعي بدنشون هست

طولاني شد . ببخشيد و يكدنيا تشكر

آها اينم اضافه كنم

شما هم مثل من فكر مي كنيد بهتر بود به ارولوژيست مراجعه مي كردند ؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

این جور موقع ها بهتره اون آقا اول خودش , خودشو معاینه کنه..

اگه احساس کنه در معاینه مسئله غیر عادی وجود داره بهتره اول به پزشک ارولوژی مراجعه کنه...اگه ایشون اون مسئله غیر عادی رو تائید کردن.. و صلاح دونستن که نیاز به مشاوره با متخصص غدد هست به پزشک غدد ارجاع داده میشید.. معمولا سونو گرافی کمک موثری در تشخیص اندازه عادی و یا غیر عادی بیضه ها داره و اگه طبیعی گزارش کنه دیگه دلیلی برای اقدامات بعدی نیست..

اما چون کاربران این سایت در باره کوچک بودن بیضه و علل اون زیاد صحبت می کنند بد نیست به علل اون اشاره کنیم اگه فقط به اسم بیماریها اشاره می کنم و یا حتی انگلیسی اونها رو مینویسم و توضیحی وجود نداره عذر خواهی میکنم.. برای اینکه امکان توضیح و یا حتی لینک کردن لینک بیماری مربوطه نیست... اگه خودتون علاقه هستید که اطلاعات بیشتری پیدا کنید خودتون باید در داخل سایت جستجو کنید...

بعضی هاشونو هنوز فرصت نکردیم که لینک جامع برای اونها درست کنیم اما برای بعضی ها آماده هست...پیشنهاد من اینکه زیاد خودتون در گیر این اصطلاحات و بیماریها نکنید چون باعث سردرگمی شما میشه... تنها کاری که شما( به عنوان بیمار مذکر) باید انجام بدید همان طور که گفتم معاینه دستگاه تناسلی هست و اگه مورد غیر عادی پیدا کردید به پزشک مراجعه کنید... بقیه داستان رو به پزشک واگذار کنید...

علل کوچک شدن و تحلیل بیضه ها

1- پیر شدن
    2- التهاب مزمن دستگاه تناسلی: مثل اپیدیمیدیت مزمن - پروستاتیت مزمن- و...
    3- بیضه پائین نیامده
    4- کم بودن و کم شدن فعالیت غده هیپوفیزمغزی
    5- سوء تغذیه
    6- رادیوتراپی
    7- مصرف دائم و تماس دائم با هورمون های زنانه
    8- افزایش مقدار هورمون FSH
    9- سندرم Klinefelter's syndrome
    10- سندرم Kallmann's syndrome
    11- کمبود هورمون Gonadotrophin releasing hormone
    12- کم بودن صرف هورمون LH
    13- افزایش هورمون پرولاکتین
    14- وجود بیماری هموکروماتوزیس
    15- سندرم Laurence-Moon-Biedl syndrome
    16- ضربه به بیضه
    17- پیچش دو طرفه بیضه
    18- فتق ناحیه مغبنی ( نافی)
    19- هیدورسل( تجمع آب در کیسه بیضه)
    20- هماتوسل( تجمع خون در کیسه بیضه)
    21-واریکوسل
    22- بعد از جراحی واریکوسل( به عنوان عارضه)
    23- بعد از عمل های ناحیه تناسلی
    24- بیماری Elephantiasis
    25- بیماری التهاب بیضه: به علت اوریون و یا مسائل دیگر...
    26- وجود ویروس Lymphocytic choriomeningitis virus
    27- وجود عفونتهای : اکوویروس - آربو ویروس - سل- آبله مرغان- سیفلیس - سوزاک- تب حصبه- بروسلا- لپتوسپیروزیس-
    جذام
    28- التهاب به علت مسائل خود ایمنی کیسه بیضه...
    29- سندرم کروموزومی XX مردانه
    30- وجود بیماری ها و سندرم های: Reifenstein's syndrome - Noonan's syndrome - Dystrophia myotonica
    Sertoli-cell only syndrome - Feminizing tumor - Cushing's syndrome Congenital adrenal hyperplasia Sickle-cell anaemia

31- الکلیک بودن
    32- سیروز و نارسائی مزمن کبد
    33- نارسائی کلیه

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی