جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: عمل هیدروسل

MEHR64 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض عمل هیدروسل

با سلام می خواستم بدونم آقای دکتر من 10 روز پیش عمل هیدروسل انجام دادم.خدا رو شکر دارم احساس می کنم بیضه داره کوچکتر می شه و به حالت اولش بر می گرده.اما می خوام بدونم در چه حالتی ممکنه عود کنه و چه وقت مشخص می شه که عود کرده یا نه؟(بعد از عمل واریکوسل هیدروسل به وجود آمد)بخیه ها یکم اذیتم می کنن چون پوست بیضه صاف نیست و مدام جمع و باز می شه و از اونجایی که از بخیه جذبی استفاده کردم هنوز گاهی اوقات از لای بخیه ها خون میاد که منو نگران کرده.البته روزی دوبار با آب و صابون خیلی آروم اونجا رو می شورم و بعد از شستشو با بتادین شورت تنگ می پوشم.تا جایی که امکان داره منو راهنمایی کنید ممنون می شم....

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

بله احتمال عود در 10% موارد وجود داره

چون چند روز از عملتون گذشته من به اقداماتی که بلافاصله بعد از عمل باید انجام بشه اشاره نمی کنم

بهتره تا چند روز رانندگی نکنید و جسن سنگین بلند نکنید. منطقه رو خشک و تمیز نگه دارید حد اقل برای 2 روز .
    بعد از 2 روز می توانید حمام کنید . در حمام به آرامی بیضه ها را بشوئید.استفاده از لباس زیر تنگ را تا 2 هفته ادامه دهید.در این شرایط با جراح خودتان سریعا تماس بگیرید

مشکل در ادرار کردن
    تورم و قرمز شدن بیضه ها
    خونریزی از زخم
    ترشح از زخم
    درد شدید و افزایش یابنده ای که قابل تحمل نیست و با مسکن های معمولی هم کنترل نمی شود
    تب بالا

منابع انگلیسی برای علاقه مندان

Hydrocele
    http://emedicine.medscape.com/article/438724-overview

Hydrocele removal
    http://hcd2.bupa.co.uk/fact_sheets/h...e_removal.html

MEHR64 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط mehr64 مشاهده موضوع
    با سلام می خواستم بدونم آقای دکتر من 10 روز پیش عمل هیدروسل انجام دادم.خدا رو شکر دارم احساس می کنم بیضه داره کوچکتر می شه و به حالت اولش بر می گرده.اما می خوام بدونم در چه حالتی ممکنه عود کنه و چه وقت مشخص می شه که عود کرده یا نه؟(بعد از عمل واریکوسل هیدروسل به وجود آمد)بخیه ها یکم اذیتم می کنن چون پوست بیضه صاف نیست و مدام جمع و باز می شه و از اونجایی که از بخیه جذبی استفاده کردم هنوز گاهی اوقات از لای بخیه ها خون میاد که منو نگران کرده.البته روزی دوبار با آب و صابون خیلی آروم اونجا رو می شورم و بعد از شستشو با بتادین شورت تنگ می پوشم.تا جایی که امکان داره منو راهنمایی کنید ممنون می شم....
    با سلام خدمت آقای دکتر
    من تقریبا 7 ماه پیش عمل هیدروسل انجام دادم و در کامنت قبلی ام از شما درباره عود سوال پرسیده بودم.بایستی مجددا عرض کنم که بیضه من بعد از عمل کمی به اندازه طبیعی اش نزدیک شد و به گفته برخی دکترها در مدت 3 الی 4 ماه به حالت اول برمی گردد و کم کم کوچکتر می شود.اما فقط کمی کوچک شده و باز هم از حالت طبیعی اش بزرگتر است.(در صورت نیاز عکسش را برایتان ارسال می کنم)می خواستم بدانم آیا نیاز به سونوگرافی هست یا این مسئله طبیعی ایست چرا که در مدت جمع شدن آب بیضه اندازه اش بزرگتر شده و حالا که آب تخلیه شده جای خود را باز کزده و کوچکتر نمی شود؟و سوال دیگر اینکه هنوز بعد از 7 ماه وقتی کوچکترین فشاری روی بیضه ام وارد می شود درد شدیدی دارد.خواهشمندم مرا راهنمایی بفرمایید چرا که از دکتر جراح خودم کیلومترها فاصله دارم و ایشان نیز در دسترس نیستند...قبلا از توجه شما سپاسگذارم.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

باز هم باید به همان جراح در غیر اینصورت به جراح دیگری مراجعه کنید اگر مشکل همچنان وجود دارد قائدتا باید ارزیابی دقیقتری بعمل بیاد تا علت ایجاد کننده آن را پیدا کنند. گاهی هم پیدا نمی شود.مسائلی مثل عفونت التهاب تروما و صدمات , سرطان می توانند ایجاد هیدروسل کنند. گاهی هم ربطی به دستگاه تناسلی ندارد و یک مشکل داخلی وجود دارد که باعث تجمع و احتباس آب در بعضی از قسمت های بدن شده است که هیدروسل یکی از آن مکانهاست

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت