جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: علت وجود 2 بيضه در كيسه سمت چپ؟

كيوان22 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    ايران

پیشفرض علت وجود 2 بيضه در كيسه سمت چپ؟

24 سال سن دارم.
    در كيسه سمت چپ 2 بيضه دارم كه يكي كوچكتر است.آيا بيماري خاصي است؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

گزارشی در این زمینه نداریم.. احتمالا کیسه دومی که احساس میکنید... کیسه حاوی تجمع مایع منی هست که گاهی جمع میشه ( بنام اسپر ماتوسل)
    و معمولا مشکل خاصی هم برای بیمار ایجاد نمیکنه. اما بهر حال یک بار معاینه شما لازمه..

اصول معاینه بیضه
    اصول معاینه بیضه
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

komeylian آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام آقاي دكتر. خسته نباشيد. من 22 سال سن دارم و همين مشكل را در كيسه سمت چپم دارم. يعني به بيضه ي سمت چپم يك بيضه ي كوچكتر از سمت بالا وصل شده است كه دردي ندارد . البته اندازه ي آن گاهي اوقات خيلي كوچكتر مي شود و تا كنون هم مشكلي برايم پيش نيامده است ( به جز مشكل روحي ) . در پاسخ به مورد قبلي شما نوشته ايد كه اين مسا له مشكل خاصي ندارد ولي در لينكي كه براي معاينه بيضه معرفي كرده ايد كاملا برعكس گفته شده كه اگر توده اضافي 1 عدد باشد احتمال سرطان بيضه وجود دارد . (با ا توجه به اينكه اين مساله نزديك 5 سال است برايم پيش آمده يعني از حدود 16 سالگي ). خواهش مي كنم مرا راهنمايي كنيد آقاي دكتر. خيلي نگرانم . بي نهايت ممنون ...

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط م.
    سلام آقاي دكتر. خسته نباشيد. من 22 سال سن دارم و همين مشكل را در كيسه سمت چپم دارم. يعني به بيضه ي سمت چپم يك بيضه ي كوچكتر از سمت بالا وصل شده است كه دردي ندارد . البته اندازه ي آن گاهي اوقات خيلي كوچكتر مي شود و تا كنون هم مشكلي برايم پيش نيامده است ( به جز مشكل روحي ) . در پاسخ به مورد قبلي شما نوشته ايد كه اين مسا له مشكل خاصي ندارد ولي در لينكي كه براي معاينه بيضه معرفي كرده ايد كاملا برعكس گفته شده كه اگر توده اضافي 1 عدد باشد احتمال سرطان بيضه وجود دارد . (با ا توجه به اينكه اين مساله نزديك 5 سال است برايم پيش آمده يعني از حدود 16 سالگي ). خواهش مي كنم مرا راهنمايي كنيد آقاي دكتر. خيلي نگرانم . بي نهايت ممنون ...
    علت توده هائی که در بیضه احساس میشه از اینها خارج نیستند:
    تجمع آب( هیدروسل)- کیستهای اپیدیدیمی-واریکوسل-سرطانهای خوش خیم و بدخیم بیضه- توده سیفلیسی-
    فتق های ناحیه ران-کیست های چربی( شایعترین علت)

اکثر اینها خوش خیم هستند و صرف وجودشون دلیل بر درمان نیست.. منتها برای اینکه به اصطلاح خیالمان از عدم
    وجود سرطان راحت باشد..( برای اینکه سرطان بیضه هم جزء اونها هست..).. بهتره به پزشک متخصص مراجعه کنید
    . این چیزی بود که در جواب کیوان 22 هم گفتم... منتها برای اینکه اظاهر نظری کرده باشم... گفتم که علت اکثر اینها خوش خیم است و حتی احتیاج به درمان هم ندارد...ولی به هر حال و بطور کلی 2 بیضه داشتن در یک طرف کیسه بیضه ها منتفی هست

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت