جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 7 از 7 مجموع

موضوع: شقاق مقعد(اخبار و گزارشات)

karami53 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض شقاق مقعد(اخبار و گزارشات)

با سلام وعرض پوزش

مدت 9 ماه پيش من بعلت اسهال التهابي و فشار موقع اجابت مزاج دچار بيماري شقاق مقعد شدم من در يك جا شنيده بودم كه محل جوشگاهي كه بعد از ترميم بافت مقعد درست مي شود موجب دفع مشكل مدفوع مي شود ولي الان متاسفانه اين بيماري مرا رنج مي دهد بعد از اجابت مزاج احساس مي كنم هنوز مقداركمي از مدفوع را نتوانسته ام دفع كنم واين مدفوع داخل مقعد باقي مي ماند به من بگوييد چي كار كنم . اين مسيله مرا سخت عذاب مي دهد آيا احتمال دارد بعد از مدتي اين بيماري به يك بيماري خطر ناك تبديل شود.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

باید شما معاینه بشید که چه مشکلی در اون ناحیه دارید..و اینکه مشکلاتی که آلان دارید ارتباطی با اون جوش ها و یا زخم احتمالی داره یا نه.. و اینکه من نمیدونم که مشکل شقاق ناحیه مقعد درمان شده است یا نه..ولی اگر مشکل دفع به این شکلی که تعریف میکنید دارید... به احتمال زیاد.. شما دچار بیمار ی روده تحریک پذیر هستید. گاهی اسهال.. گاهی یبوست... گاهی درد شکم.. گاهی نفخ.. وگاهی هم همین مشکل شما.. هست.. بطوری که مرتب احساس دفع دارند.. حتی وقتی که به اصطلاح شکم را کاملا خالی کرده اند..پس از نیم ساعت احساس دفع به اونها دست میده.. گاهی محبور میشن با انگشت تکه های مدفوع رو خارج کنند. مدفوع در اغلب مواقع شبیه پشگل گوسفند هست.اینها معمولا زمان زیادی رو در دستشوئی طی میکنند... بطوری که رفت و آمد های مکرر اینها به توالت باعث جلب توجه اطرافیان میشود.

karami53 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با نهايت تشكر از دكتر سجاد
    جناب آقاي دكتر
    مدتي بنده در دستشويي به همين صورتيكه گفتيد مجبور شدم تكه هاي مدفوع را با دست در بياورم ولي داخل ناحيه مقعد يك تكه بافت اضافي و جوددارد كه بعد از بيماري شقاق تشكيل شده است زمانيكه من با انگشت اين گوشت اضافي را كنار مي زنم باقي مانده مدفوع نيز با فشار بيرون مي آيد يعني اين بيماري را من بعد از بيماري شقاق گرفته ام و اين بافت يك بافت نرم مي باشد .و قابل لمس مي باشد و من من دفع مكرر ندارم يعني حجم مدفوع كه كم مي شود قابل دفع نمي باشد آيا اين بيماري ممكن است به يك بيماري خطرناك تبديل شود ؟

بهاري آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام و خسته نباشيد
    من هم دقيقا همين بيماري رو با همين علاماتي كه اسلام عزيز گفته دارم. و كاملا ميدونم كه توضيحي كه دادن چطوريه. بيماري روده تحريك پذير نيست. همون شقاق هست و داستان بافت اضافه اي كه داخل مقعد هرازگاهي به خاطر معمولازور زدنهايي كه موقع اسهال هست (و كمتر يبوست) حساس ميشه و مانع دفع مدفوع حتي به صورت نرم ميشه و بايد با انگشت اون قسمت رو نگه داشت و در اين حالت كه انگار مسير باز ميشه مدفوع با فشار خارج ميشه . ( حداقل در مورد من اينطوره) بعدش احساس ميكنم كه اون نقطه جوشگاه از هم دوباره باز شده و احساس سوزش بسيار شديد و زخم در داخل مقعد ايجاد ميشه و حتي ظاهر مقعد از بيرون متورم ميشه . حالت بادكرده و يك هفته ده روزي طول ميكشه كه زخم خوب بشه تورم هم ميخوابه. ولي هر چند ماه يكبار اين مساله پيش مياد و واقعا خيلي وحشتناكه. من به يك متخصص جراحي بسيار ورزيده با معرفي دوستان پزشكم مراجعه كردم كه گفت بايد عمل بشه. يك سالي هست كه ميدونم بايد عمل كنم ولي از وضعيت بعد از عمل خيلي ميترسم.
    لطفا بگيد كه عمل شقاق چطوري هست چقدر طول ميكشه كه خوب بشه و چقدر نياز به استراحت داره. و بعد از چند وقت اوضاع به حالت كاملا عادي برميگرده. و احيانا بعد از عمل مشكل به طور كامل حل ميشه يا نه باز هم ممكن هست كه آدم اذيت بشه. :cry: منتظر جوابتون هستم. :?

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

روش های غیر داروئی که برای زخم ناحیه مقعد پیشنهاد میشه از این قرار است:

بهترین روش عمل برای بیمارانی که دچار زخم مقعد شدن.. عمل جراحی sphincterotomy هست.. برای اینکه میزان موفقیت درمان در بهترین شرایط 90% هست.روش جراحب فوق الذکر باعث بهبودی سریع زخم شده و با کمترین عارضه همراه است و حتی آن را بصورت سرپائی نیز میتوان انجام داد...

گاهی جراح ترجیح میده که از روش دیلا تاسیون یا گشاد کردن با دست استفاده کنه.. که میزان موفقیتش 40% هست و ممکنه باعث بی اختیاری بیمار میشه

عفونت در کریپت های مجاور باعث ایجاد التهاب مزمن شده و ادم پاپیلای آنال در مجاورت کریپت سبب بزرگی و فیبروز پاپیلا می شود, طوری که ممکن است بصورت یک ساختمان محکم سفید و پلی پوئید در آمده و در این صورت پاپیلای بزرگ شده نامیده میشود. پاپیلاهای بزرگ شده سرطانی نبوده ولی اغلب با پولیپ های آدنوماتو انتهای روده بزرگ اشتباه میشوند. پوست مجاور در قسمت خارجی زخم آنال نیز دچار تغییرات مزمن التهابی و اختلال جریان لنفاوی میشود. یک زائده فیبروزه ممکن است در دهانه مقعد ایجاد شود که زائده پیشاهنگ(sentinel pile) نامیده میشود. زیرا مانند یک پیشاهنگ درست در قسمت تحتانی زخم قرار دارد. به هر حال میتونیم تریاد فیشر را به این تزتیب بگوئیم: 1- وجود خود زخم 2- پاپیلای بزرگ شده
    3- زائده پیشاهنگ(sentinel pile.sentinel pile را میتوان در قسمت خارجی مشاهده کرد و با باز کردن ملائم دهانه آنوس,
    اغلب بخش تحتانی زخم را میتوان دید.قبل از انجام یک معاینه بسیار ملائم با انگشت که برای اطمینان از محل زخم, میزان تنگی, التهاب و غیره صورت میگیرد, بهتر است از بی حس کننده های موضعی استفاده شود. بیشتر مواقع اسپاسم شدید جلب توجه میکند.

نکاتی در درمان داروئی و غیر جراحی:
    اساس درمان طبی, کم کردن قوام مدفوع است. این کار از طریق تغییرات رژِم غذائی و عوامل هیدروفیل افزایش دهنده حجم انجام شده و مصرف آب باید افزایش یابد. استفاده از ترکیبات موضعی از قبیل ایکتامول10% یا هیدروکوتیزون 1% بوسیله
    یک لوله باریک به داخل کانال آنال میتواند مفید باشد. نشستن در آب گرم پس از یک اجابت مزاج دردناک ممکن است باعث کاهش علائم و تخفیف اسپاسم شود. شیاف ها هیچ ارزشی ندارند.
    شقاق مقعد
    http://www.iransalamat.com/index.php...n=show&id=9114

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

فيشر - شقاق مقعد
    http://www.iransalamat.com/index.php...bsectionId=965
    70 درصد مبتلايان به شقاق مقعد با درمان غيرجراحي بهبود مي‌يابند
    http://www.iransalamat.com/index.php...bsectionId=965

اگر شقاق عمل نشود... دوره های بهبود و عود وجود خواهد داشت
    زخم شقاق سرطان زا نیست...

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

* دستورات دارويي و مراقبتي فيشر

1- رژيم پر فيبر : مصرف نان سبوسدار ، ميوه جات و سبزيجات از قبيل كاهو ، آلو ، گلابي ، انجير به ميزان كافي در روز .

2- شستشوي كافي با اب گرم پس از اجابت مزاج .

3- نشستن در لگن آب گرم به مدت 20- 15 دقيقه حداقل 3 مرتبه در روز ، البته بر حسب شدت درد و بيماري مي تواند افزايش يابد .

4- خودداري از نشستن طولاني در دستشويي موقع اجابت مزاج .

5- استفاده از پماد بي حس كننده ( از قبيل ليدوكائين ، بنزوكائين و ... ) طبق دستور پزشك بخصوص 15 دقيقه قبل از اجابت مزاج و يا 4-3 مرتبه در روز .

6-استفاده از پودر پسيليوم يا دانه اسفرزه ( يك قاشق داخل ليوان آب +شكر و آب ليمو ) 3-2 مرتبه در روز جهت نرم شدن مدفوع .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت