جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: درد بی دلیل مقعد

iranzamin آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درد بی دلیل مقعد

سلام
    با تشكر از شما كه اين سايت را راه اندازي كرده ايد.
    من حدود دو سال است كه يك مشكلي دارم. البته تا كنون هم به دكتر مراجعه نكرده ام.
    مشكل من اين است كه هر حدود يك ماه محل خروج مدفوع(اسم اين ناحيه را نمي دانم) درد شديدي مي گيرد. البته اين درد هنگام خروج مدفوع نيست و خود به خود شروع به درد مي كند و حدود 1 ساعت هم طول مي كشد و بعد خوب مي شود تا حدود يك ماه بعد.
    دردش هم زياد است. در بقيه زمانها دردي وجود ندارد حتي با فشار آن ناحيه هم دردي احساس نمي شود.
    لطفا مي توانيد من را راهنمايي كنيد؟
    با تشكر

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

درد بی دلیل مقعد

در بعضی از بیماران پس از کنار گذاشتن علل عضوی, بدون علت خاصی از درد مقعد شکایت دارند. سندروم لواتور, نوعی بیماری است که شامل حمله های درد, احساس پری و فشار در رکتوم و ناحیه ساکروکوکسیکس ( خاجی) بوده و اغلب با نشستن تشدید می شود. بعضی از بیماران, وجود جسمی را در داخل رکتوم احساس میکنند. نوعی از این سندروم به صورت درد تیز و برنده ای در رکتوم است که بیمار را هنگام شب از خواب بیدار میکند( proctalgia fugax).اصطلاح درد دنبالچه(coccygodynia) برای نشان دادن این حالت بکار می رود ولی تعداد کمی از بیماران واقعا دچار این درد بوده اند.

تظاهرات بالینی
    بسیاری بیماران برای ناراحتی خود به متخصصان بسیاری مراجعه کرده اند,ولی تشخیص آنها مشخص نشده است. معمولا بین وجود استرس و بروز علائم, رابطه ای وجود دارد. معاینات دقیق , وجود ضایعه ای دردناک را در آنورکتوم نشان نمی دهد. معاینه مقعد, حساسیت عضله لواتور را مشخص کرده و هنگاهی که با انگشت فشار داده می شود, ناراحتی بیمار را تشدید می کند. عضله لواتور را می توان در مسیر عبور آن از نوک دنبالچه در خلف, به سمفیزیس در جلو لمس کرد. به علاوه برای رد درد دنبالچه باید با لمس و حرکت دادن آن را کنترل کرد. آزمایش های بیشتر عبارتند از : بررسی های مانومتری برای ارزیابی اسپاسم و تونیسیته اسفنکتر.defecography می تواند حالات غیر طبیعی عضلات لگنی را مشخص کند.

تشخیص های افتراقی
    هموروئید ترومبوزه خارجی, فیشر آنال و آبسه های عمقی پری آنال باید کنار گذاشته شوند. معمولا علائم متناوب و مزمن به صورت درد رکتوم و حساسیت اختصاصی عضله لواتور, تشخیص را تعیین میکند.

درمان و پیش آگهی
    اطمینان دادن به بیمار در مورد علت درد کمک زیادی میکند. به علاوه ماساژ عضله دردناک و اسپاستیک یا تحریک الکترو گالوانیک همراه با حمام آب گرم و شل کننده های عصلانی مفید هستند. تمرین پس نورد طبیعی( biofeedback) نیز گاهی سودمند است. سندروم لواتور ممکن است مزمن بوده و با عود هایی که اغلب همراه با استرس هستند همراه باشند.

iranzamin آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

خيلي ممنون كه پاسخ من را داديد.
    دقيقا همينطور است. اغلب (70٪) شب ها اتفاق مي افتد و از درد شديد از خواب بيدار مي شوم.
    هيچ راهي براي درمانش وجود ندارد؟ :(

ضمنا اگر ممكن است نام لاتين اين بيماري را بفرستيد.

با تشكر فراوان

62535544 آفلاین است تازه وارد

Exclamation

سلام من هم این مشکل رادارم خارش شدید و اندکی درد شبها و یا بعد از اجابت مجاز -3سال پیش عمل همورویید-فیشر داشتم . آیا ممکنه مشکل جدی باشه؟ به چه متخصصی مراجعه کنم؟ ممنون

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

ممکن است مشکل شما مربوط به عود بیماری فیشر و هموروئید شما باشد
    به پزشک متخصص جراح عمومی مراجعه کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت