جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: خارش شديد اطراف مقعد

fariba_me78 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض خارش شديد اطراف مقعد

با عرض سلام وخسته نباشيد .
    مشکل من مربوط به خارش شديد اطراف مقعد و خود مقعد است که تقريبا دو تا سه ماه پيش شروع شده است .اين خارش بعد از رفتن به حمام تا مدتی حداکثر يک روز تقريبا از بين می رود ولی بعد از يک روز از استحمام دوباره شروع می شود و هرقدر که از زمان حمام می گذرد بدتر و ناراحت کننده تر می شود . البته حدودا دو سال پيش به قارچ پوستی کشاله ران هم مبتلا شده بودم که با رفتن نزد پزشک و مصرف پماد و دارو مشکلم حل شد . حالا همان مشکل را (خارش شديد) در اطراف مقعد و گاهی خود مقعد دارم و از رفتن نزد دکتر هم خجالت می کشم . اگر تشخيص مشکل من با اين توضيحات ممکن است ممنون خواهم شد که راهی برای رفع آن به من نشان دهيد . ممنون از زحماتتان .

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اکثرا بدون علت است. شکایت بیمار خارش اطراف مقعد با شدت گرفتن در شبهاست. با شرح حال و معاینه تا حدودی میشه پی به علتش برد. پوست ناحیه طبیعی هست.. یا اینکه ممکنه در اثر خارش قرمز و متورم.. و در موارد مزمن,سفید.. ضخیم و چرم مانند است. شایعترین علت خارش مقعد کودکان کرمک است. تشخیص کرمک با گذاشتن چسب سلفان روی پوست ناحیه و مشاهده تخم ها زیر میکروسکوپ است. بواسیر های بیرون زده, سرطان های نوع ویلوس ناحیه انتهای مقعد( رکتوم) و پرولاپس رکتوم با ایجاد رطوبت اطراف مقعد باعث تحریک و خارش پوست ناحیه می شود. تمیز کردن بیش از حد و یا عدم بهداشت( هر دو) و پماد های موضعی .. با مرطوب کردن ناحیه می توانند باعث خارش شوند.درمان خارش مقعد, درمان علت زمینه ای است. پی پرازین
    سیترات درمان قطعی کرمک است و باید از مصرف پماد های موضعی و شستشوی بیش از حد پرهز کنند و ناحیه را خشک نگه دارند... و از خاراندن پرهیز کنند. استروئید موضعی در کوتاه مدت علائم را رفع می کند. موادی مثل قهوه و چای و کولا و آبجو, شکلات و گوجه فرنگی باعث ایجاد خارش اطراف مقعد می شوند و باید از آنها پر هیز شود.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

1315 آفلاین است تازه وارد

Talking

کسی که مقعد او خارش دارد ایا احتمال دارد انگل داشته باشد؟

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

بله یکی از علائم بیماریهای انگلی خارش مقعد است

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت