جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: بیماری کرون - مشکلات ناحیه مقعد

sanaz202 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    ایران

پیشفرض بیماری کرون - مشکلات ناحیه مقعد

با سلام
    من کرون و همچنین فیستول مقعدی دارم .مدتی است موقع اجابت مزاج در تکه های اخر مدفوع خون وجود داره خون روی مدفوع نیست داخل خود مدفوع است اما تکه های اول مدفوع که خارج می شود فاقد خون است و بعد از مدفوع هم به اندازه یک سکه خون روی دستمال توالت وجود دارد.
    خیلی نگرانم که نکنه علائم سرطان باشه وقت دکترم هم یک ماهه است لطفا منو راهنمایی کنید

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

در حدود 30% بیمارانی که دچار کرون و کولیت میشوند... مشکلات ناحیه مقعد پیدا می کنند . این مشکلات شامل فیستول,
    شقاق و آبسه اون قسمت هست.در عین حال یکی از شایع ترین علل خونریزی از دستگاه پائینی بواسیر و شقاق هست. سرطان روده بزرگ و ناحیه مقعد ممکنه از کرون ایجاد بشه.. اما بعد از گذشت زمان بسیار طولانی...در عین حالی که اگه خدای نکرده سرطانی وجود داشته باشه... بیشتر بصورت خونریزی مخفی طاهر میشن... بطور خلاصه احتمال وجود شقاق در شما زیاده...

مدفوع خوني
    http://www.irib.ir/health/html/bloodyegesta.htm
    سرطان روده بزرگ
    http://www.irib.ir/health/html/Colon-Cancer-830106.htm
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

موقعیت
    ایران

پیشفرض

با تشکر از راهنماییتون .می خواستم بدونم ایا این نشونه ها معنیش اینه که دوباره زخم داخلی شقاق فعال شده؟ من مدتی اصلا خونریزی نداشتم و قرصهای استرویید وپنتاسا suppository

مصرف کردم اما حالا دوباره خون می بینم البته به اندازه یک سکه روی دستمال و مقدار کمی مخلوط مدفوع .دکتر گفت اگر دوباره خونریزی شروع کنی باید دوباره عمل کنی ایا این مقدار خونریزی معنیش اینه که باید عمل کنم.من قبلا یک بار عمل کردم و حالا خیلی می ترسم این عمل دوباره باعث شل شدن عضلات مقعد بشه و بی اختیاری مدفوع بگیرم.
    یک سوال دیگه ایا شقاق مقعدی امکان داره که به طور کامل خوب بشه و شقاق مقعدی خطرناکتره یا فیستول.
    می بخشید خیلی طولانی شد .ممنون می شم کمکم کنید.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اینکه فعال شده یا نه.. باید با معاینه مشخص بشه...
    و دیگه اینکه, اگر سوال میکنید شقاق بدتره یا فیستول.. همه چیز بستگی به وضعیت بیماری کرون شما داره... اجازه بدید من توضیحی در باره وضعیت ناحیه انتهای روده و ناحیه مقعد بیماران کرونی بدم... تا اطلاعات کلی بدست بیاورید... بقیه داستان
    را به پزشکتون واگذار کنید.. مطمئن باشید.. ایشون بهترین تصمیم را برای شما در نظر میگیرند... بطوری که در اکثر این قبیل مشکلات درمان , درمان طبی پیشنهاد میشه.. اگر جواب گرفته نشد درمان جراحی انجام می شود... منتها باید ملاحظاتی را در نظر داشت..

بیماری کرون رکتوم:

در فرد مبتلا به کرون رکتال دچار خونریزی شدید و زورپیچ مقاوم به درمان طبی( شامل استراحت دادن به روده ها و تغذیه وریدی).. باید یا رکتوم را برداشت یا با کولستومی یا الئوستومی موقت, مسیر روده ها را منحرف کرد. در مواردی که به دلیل فیبروز شدید, رکتوم عمل ذخیره ای خود را انجام نمی دهد.. به دلیل تعدد اجابت مزاج, پروکتکتومی صورت میگیرد. در مواردی که کولون سالم است.. و مقعد و پرینه بیمار درگیر هستند می توان کولستومی انتهائی انجام داد. نکته ای که در این میان قابل ذکر هست اینه که در بیماریهای التهابی روده که کرون هم جزء اونها هست.. لزومی به برداشت نسوج اطراف رکتوم نیست و از عوارض برداشتن رکتوم در کرون, عدم بهبود زخم پرینه و در زنان ، افتادن تخمدان ها در فضای خالی ایجاد شده در فضای لگن است که موقع تخمک گذاری ساختمان های کیستیک بزرگی تشکیل می دهند و کاهش باروری ایجاد می شود( سندرم تخمدان گیر افتاده)

بیماری کرون مقعد و اطراف مقعد:
    از انجام اعمالی مثل هموروئیدکتومی و فیستولوتومی های وسیع در این بیماران باید خودداری کرد. تنها معدودی نیازمند عمل پروکتکتومی می گردند و درمان های طبی و درناژ کانون های عفونی اجازه می دهند که اسفنکتر مقعد و رکتوم حفظ شوند. بهترین داروها جهت درمان کرون آنورکتال آنتی بیوتیک هائی مثل مترونیدازول و داروهای ضد التهابی( مثل 5-ASA) و کورتیزون بصورت انما یا شیاف و داروهای کاهنده ایمنی مثل مثل آزوتیوپورین و سیکلوسپورین هستند. اگر رکتوم شدیدا تخریب شده باشد انجام این درمان های مخافظه کارانه امکان پذیر نیست. این بیماران به دلیل از دست رفتن گنجایش رکتوم, تنها نیازمند پروکتکتومی خواهند شد. در بیماران با زوائد پوستی ملتهب و متورم در اطراف مقعد و آبسه هایا فیستول های مقعد و پرینه باید به کرون مقعد شک کرد که در این بیماران پس از اعمال جراحی مقعد... زخم ها خوب بهبود نمی یابند. اولین قدم در درمان آنها.. سیگموئیدوسکوپی زیر بیهوشی است.. تا وجود یا فقدان گرفتاری رکتوم مشخص شود. اگر زوائد پوستی برای بیمار مشکل زا باشد میتوان آنها را برداشت. در صورت تائید تشخیص درمان طبی انجام می شود.

موقعیت
    ایران

پیشفرض

بازهم خيلي ممنون از اطلاعاتي كه داديد.راستش با اين توضيحاتي كه داديد حس مي كنم در اينده سرنوشت شومي در انتظارم باشه .خيلي نااميد شدم.تا حالا فكر مي كردم اين پري انال كرون كه باعث شقاق شده نهايتا با عمل جراحي كه ماهيچه داخلي انال رو برمي دارند كه شايد باعث بي اختياري مدفوع بشه و بعدش هم شقاق كاملا خوب ميشه.
    ديگه فكرش رو نمي كردم كه يك روزي باعث بشه كه كاملا ركتوم رو بردارنديا مثلا سندرم تخمدان گير افتاده پيش بياد.
    اگه ممكنه لطف كنيد و الئوستومی و پروکتکتومی رو به انگليسي بنويسيد تا تو سايتهاي انگليسي دنبالشون بگردم كه چي هستند .تو سايتهاي فارسي اصلا اطلاعات كافي نيست.
    ممنون مي شم.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

شاید یکی از مشکلاتی که از توضیح کامل دادن به کاربر پیش بیاد این باشه که باعث نگرانی کاربر بشه.. و دیگه اینکه باعث بشه کاربر سرگردان بشه و خودش بخواد اطلاعاتی بدست بیاره که براش مفید نیست ..

اون اطلاعات برای شخص شما نوشته نشده... بلکه اصول کلی برخورد با مشکلات ناحیه مقعدی بیماران کرونی را نوشته.توضیحاتی , برای بدترین حالتی که ممکنه پیش بیاد. یعنی حتی اگه از هر 100 بیمار کرونی... یکی دچار این مشکلات هم بشه... در کتب مربوطه ذکر میشه و روش برخورد با مشکل پیشنهاد میشه..

proctectomy:surgical removal of rectum
    ileostomy:surgical creation of an opening into the ileum usually by stablishing an ileal stoma on the abdominal wall

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت