جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: بیماری کرون - مشکلات مقعد

shekoofe آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بیماری کرون - مشکلات مقعد

با سلام
    من کرون دارم و دیروز دکترم رو دیدم و جواب ام ار ای لگن که انجام دادم یک کانال فیستول کوتاه رو پیدا کردند که به طرفه لبیا گسترش پیدا کرده.
    من قبل از این فیشر داشتم که البته هنوز هم هستش یعنی اسکین تگ دارم اطراف مقعد اما نه دردی دارم نه خونریزی نه اسهال کلا از نظر جسمی در وصعیت خوبی هستم اما دیروز که دکتر گفت فیستول پیدا شده اصلا باورم نشد.
    راستش من داشتم برای بارداری برنامه ریزی می کردم و دو ماهه که قرص های ضد بارداری رو قطع کردم و می خواستم از این ماه اقدام کنم ولی با این خبر فیستول و اینکه برای درمانش باید از ایموران یا رمی کید استفاده کنم دنیا رو سرم خراب شد.
    چند تا سوال دارم اگه لطف کنید جواب بدید:
    من چند ساله پنتاسا مصرف می کنم و حالم هم کاملا خوبه و مشکلی ندارم کلا کرونم خیلی خفیفه چطور می شه که بدون اینکه مشکلی داشته باشم فیستول تشکیل بشه و تازه در حال کانال زدن به طزفه لبیا باشه و من هیچ دردی نداشته باشم؟؟
    فیستول سریع بزرگ می شه یا به کندی؟منظوزم اینه که می شه اول باردار بشم و فعلا همون پنتاسا رو مصرف کنم و بعد از بارداری برای درمان این فیستول اقدام کنم؟دیر نمی شه؟ بدتر نمی شه؟
    ترجیح می دم تا اخر عمر بچه دار نشم اگه قرار باشه تو دوران حاملگی ایموران یا رمی کید مصرف کنم .هرچند که بگند مشکلی نداره و می شه در دوران بارداری مصرفشون کرد من باورم نمی شه اون جنین بدبختی که بخواد زیر این داروها رشد کنه فردا اگه علیل و ضعیف شد مسئولش منم.همین که خودم مریضم برای هفت پشتم کافیه.
    آخرین ویرایش توسط shekoofe در تاریخ 02-Jul-2008 انجام شده است

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با سلام

چون این تاپیک را به موضوع مشکلات ناحیه مقعد بیماران کرون اختصاص میدهیم اجازه دهید کمی در باره این مشکل صحبت
    کنیم و بعد به مشکلات شما بپردازیم

مشکلات ناحیه مقعد در بیماران کرون شایع هست ( تا 35% ) و معمولا هم همراه با کرون قسمتهای دیگر روده هست. فیستول
    هم کم دیده نمی شود( بین 14 تا 38% بیماران ) و اغلب هم فیستولهای غیر عادی دارند ( مثل مورد شما ). فیستولها بطور مرکب هستند و معمولا مسیر های متعددی دارند.درمان کرون مقعد و اطراف مقعد علامتی هست و معمولا جراحی نمی کنند. تحریک پوست اطراف مقعد ( ناشی از اسهال ) معمولا به درمان طبی بیماری روده یا کولون پاسخ می دهد. به دلیل خطر مزمن شدن و عدم ترمیم زخم ها نباید skin tag ها و بواسیر ها رو برداشت مگر آنکه شدیدا علامتدار باشند.

معمولا این بیماران مشکلات متعددی همچون خروج چرک , درد , احساس وجود آبسه ,احساس ناراحتی اون ناحیه و تورم اون قسمت را دارند. مشکلات مقعد معمولا همراه با حالت شعله ور بودن کرون در قسمت های دیگر است اما گاهی هم ممکن است در حالت خاموش اتفاق بیافتد

طبیعت بیماری کرون ( حالت فروخفته ) در بارداری , پیش آگهی خوبی دارد و اینکه در باره شما چه تصمیمی باید گرفت جنبه جنبه طبابت دارد و ما معذور از پاسخگوئی چون باید توسط پزشک حاضر در کلینیک گفته شود با اینحال...

اگر بیماری تحت کنترل هست و بچه دار شدن هم لازم هست منع بخصوصی برای بچه دار نشدن نیست و خطرات جدی وجود ندارد... در وضع شما جراحی بسیار بعید به نظر میرسد و حتی ممکن است نیاز به دارو هم نباشد و اگر نیاز باشد پزشک
    مربوطه با رعایت تمام جوانب مناسب ترین دارو را تجویز خواهد کرد و این را هم در نظر داشته باشید که داروها صرفا عامل
    2% ناهنجاریهای جنین ها هستند و دیگر اینکه با روشهای بسیار پیشرفته ای که وجود دارد می توان بخوبی مسیر رشد بچه را کنترل کرد و دیگر اینکه اگر خدای نکرده بچه مشکلی داشته باشد الزاما به معنی آن نیست که داروهای مصرفی عامل بروز مشکل هستند.... بطور خلاصه منعی برای بارداری نیست و خطر مهمی وجود ندارد

در باره مشکلات ناحیه مقعد و فیستول و وضع زنان باردار دارای بیماری های التهابی روده ها و همینطور خود بیماری کرون قبلا
    صحبت کردیم اما چون لینک ها فعلا آماده نیست نمی تونم در اختیارتون بزارم... خودتون می توانید پیدا کنید

طبابت کردن در محیط مجازی اینترنت
    http://fablog.iransalamat.com/?file=...ion=show&id=30

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت