جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: آبسه مقعد - جراحی

mojtaba447 آفلاین است تازه وارد

Smile آبسه مقعد - جراحی

با سلام

درد زیادی در ناحیه مقعد دارم. به جراح مراجعه کردم پیشنهاد کردند فوری باید عمل بشوم. می خواستم بپرسم علت فوریت عمل چیست. البته من حتما به ایشان مراجعه می کنم خواستم قبل از مراجعه به ایشان اطلاعاتی از شما کسب کنم. اگر توضیحاتی در باره نحوه عمل هم بدهید ممنون میشوم

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

بعضی آبسه های ناحیه مقعد که سطحی هستن آنقدر درد زیادی دارند که فرصت نمی کنید به پای کامپیوتر بیائید.. و حتما توصیه جراح را گوش می کنید ولی بعضی ها که عمقی تر هستند ممکنه درد موضعی شدید نداشته باشند. ولی به هر حال ب محض تشخیص هر گونه آبسه ناحیه مقعد باید بلادرنگ اقدام به جراحی کرد چون خطر اینکه عفونت وارد خون شود و تمام بدن را بگیرد و شوک دهد وجود دارد. مصرف آنتی بیوتیک هم مفید نیست چون فقط می تواند عفونت را بطور موقت مخفی کند و گاهی باعث رشد عفونت های مقاوم می شود. نشستن در آب گرم و مصرف ضد درد ها برای تسکین درد توصیه می شود.

درمان آبسه های پارا رکتوم باید به سرعت و از طریق برش تخلیه کافی صورت بگیرد. در افراد سالم دارای آبسه های سطحی , این کار را بصورت سرپائی و با بی حسی موضعی می توان انجام داد. در بیمارانی که ایمنی آنها ضعیف شده ( در اثر دیابت , لوسمی و غیر ) یا در معرض خطر بیشتری قرار دارند , تخلیه آبسه باید در اتاق عمل و در صورت نیاز , زیر بی هوشی انجام گیرد. علی رغم فقدان تموج قابل لمس , عفونت چرکی همیشه از ابتدائی که تشخیص مطرح می شود وجود دارد.

قبل از انجام عمل باید بداند که پس از تخلیه آبسه ممکن است یک فیستول دائمی بوجود آید. اگر هنگام بیهوشی بتوان منشاء اولیه فیستول را پیدا کرده و مسیری را که از طریق آن به ابسه وصل می شود , بدون جدا کردن قسمت بزرگی از حلقه اسفنکتری برش داد , تخلیه آبسه و فیستولوتومی را بطور همزمان می توان انجام داد. در اینصورت انجام عمل دوم برای فیستول منتفی خواهد شد.

بعد از تخلیه آبسه درن گذاشته می شود ( منظوری وسیله ای که ظرف روز های آینده محتویات چرکی احتمالی خارج شود)

بعد که درن برداشته می شود زخم را باید مرتبا کنترل کرد و از ترمیم زخم از کف آن اطمینان حاصل می کنند بدین صورت فضاهای مرده در زخم ایجاد نمی شود و آبسه ها دوباره عود نمی کنند( گمان کنم این قسمت آخری سوال یکی دیگر از همکاران پزشک ما بود )
    آبسه‌ آنوركتال- Anorectal abscess
    http://www.iransalamat.com/index.php...n=show&id=5772

منبع انگلیسی خیلی خوب برای علاقه مندان
    Perianal Abscess
    http://emedicine.medscape.com/article/191975-overview

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت