جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 7 از 7 مجموع

موضوع: ‏تاثير داروي تاموکسيفن در افزايش قد

siyavosh74 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض ‏تاثير داروي تاموکسيفن در افزايش قد

با سلام خدمت شما. سوالي‌ در مورد داروي تاموکسيفن داشتم. طبق تحقيقات جديد
    ‏دانشمندان که خبرش رو در چندين سايت خبري و غير خبري خوندم، داروي تاموکسيفن که
    ‏داروي ضد سرطان هست در افزايش قد جوانان و کساني‌ که به بلوغ رسيده اند ولي‌ از قد
    ‏مناسبي‌ برخوردار نيستند تاثير دارد. حالا مي‌خواهم بپرسم که آيا اين دارو براي افرادي که
    ‏صفحهٔ رشدي آنها بسته شده هم قابل استفاده هست ؟ من 19 سال دارم. اگر ميشه زود
    ‏جوابم رو بديد، متشکرم.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

بله درسته و نتایج تحقیقات مثبتی هم براش وجود داره...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/q...=pubmed_DocSum

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/q...=pubmed_DocSum

اما نه برای همه کودکان و یا افراد بالغ و یا در حال بالغ شدن... بلکه برای کودکانی که دچار بیماری های بخصوصی هستند.. برای این بیماران, قبلا هورمون رشد هم پیشنهاد شده بود. هر گونه مصرف این داروها باید تحت نظر فوق تخصص بیماریهای غدد باشه..

پیشفرض

‏با سلام خدمت آقاي دکتر سجاد، و تشکر از جوابتون، سوال من اين هست که آيا اين دارو
    ‏براي افرادي که صفحهٔ رشد اونها بسته شده هم تاثير دارد يا نه ؟؟ يعني‌ باعث ميشود که
    ‏مثلا فردي که صفحات رشدي اون بسته شده 1 يا 2 سانتيمتر قد بکشه ؟؟ از جوابتون
    ‏پيشاپيش تشکر مي‌کنم.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط one
    ‏با سلام خدمت آقاي دکتر سجاد، و تشکر از جوابتون، سوال من اين هست که آيا اين دارو
    ‏براي افرادي که صفحهٔ رشد اونها بسته شده هم تاثير دارد يا نه ؟؟ يعني‌ باعث ميشود که
    ‏مثلا فردي که صفحات رشدي اون بسته شده 1 يا 2 سانتيمتر قد بکشه ؟؟ از جوابتون
    ‏پيشاپيش تشکر مي‌کنم.
    گزارش معتبری از این پیشنهاد نداریم...همان طوری که گفته شد.. فقط برای کودکان قد کوتاه
    به علت بیماری های خاص پیشنهاد شده
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

پیشفرض

‏با سلام و تشکر از جوابتون، مي‌خواستم بپرسم اگر به فرض اين دارو براي شخصي‌ مثل من
    ‏عوارضي‌ نداشته باشد ، با توجه به اين که صفحات رشدي من بسته شده است، آيا اين دارو
    ‏ براي بلند شدن قدم تاثيري دارد يا نه ؟ متشکرم.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط one
    ‏با سلام و تشکر از جوابتون، مي‌خواستم بپرسم اگر به فرض اين دارو براي شخصي‌ مثل من
    ‏عوارضي‌ نداشته باشد ، با توجه به اين که صفحات رشدي من بسته شده است، آيا اين دارو
    ‏ براي بلند شدن قدم تاثيري دارد يا نه ؟ متشکرم.
    جواب این سوال رو قبلا دادیم..

این دارو فقط باید توسط پزشک متخصص داده بشه و اونهم در موارد خاصی از بیماریها هست. در ثانی هنوز گزارشات کافی برای صحت ادعای این دارو ( برای اون بیماریها) در دسترس نیست... و همینطور در باره مفید بودن اون دارو برای کسانی که صرفا قصد افزایش قد را دارند.. چه در دوران قبل بلوغ و چه بعد اون گزارشی نداریم...

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

داروهاى ضد سرطان به قد كشيدن پسران كمك مى كند

داروى «تاموكسى فين» كه براى درمان و جلوگيرى از بازگشت بيمارى سرطان سينه تجويز مى شود، به قد كشيدن پسران قد كوتاه و رسيدن آنها به يك اندازه طبيعى و نرمال كمك مى كند.رشد قد افراد وقتى متوقف مى شود كه اسكلت بدن به تكامل برسد، ولى داروى «تاموكسى فين» زمان بلوغ و تكامل اسكلت را به تعويق مى اندازد و ميزان آن را كاهش مى دهد.تحقيقات نشان مى دهد داروى «تاموكسى فين» باعث افزايش قد در پسران بالغ قد كوتاه مى شود.كارشناسان بمدت دو سال، روزانه دو عدد قرص «تاموكسى فين» به پسران نوجوان ۱۵ ساله دادند و مشاهده كردند كه پس از دو سال قد آنها بلندتر شد و افزايش پيدا كرد و ميزان بلوغ و كامل شدن اسكلت بدن آنها كمى كاهش پيدا كرد

دارويي که قدکوتاه‌ها را بلند مي‌کند

محققان دريافته‌اند داروي«تاموکسيفن» که معمولا" براي درمان يا پيشگيري از سرطان سينه تجويز مي‌شود، مي‌تواند به پسرهاي کوتاه‌قد در دستيابي به يک قد نرمال بزرگسالي کمک کند. قد نهايي بدن زماني مشخص مي‌شود که اسکلت و استخوان‌بندي به بلوغ مي‌رسد، حال دانشمندان متوجه شده‌اند که«تاموکسيفن» اين توانايي را دارد که قابليت رشد قد را در پسرهاي به بلوغ رسيده که شاهد قد و قامتي کوتاه هستند، بهبود ببخشد. تأثير مصرف اين دارو بر روي کاهش سرعت بلوغ اسکلتي دختران نيز به اثبات رسيده است.

توجه : این مطلب صرفا جهت اطلاع رسانی بخصوص برای همکاران هست.به هیچ وجه توصیه نمی شود که عموم مردم علی الخصوص جوانان عزیز راسا اقدام به تهیه این داروی تخصصی بنمایند..بسیاری از گزارشات صرفا جنبه تحقیقاتی دارد و برای محققان گزارش می شود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی