جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: عصب سیاتیک - اختلال حس نیمه پائین ساق پا

bahman.g آفلاین است تازه وارد

پیشفرض عصب سیاتیک - اختلال حس نیمه پائین ساق پا

پس از يك درد سياتيكي شديد و گذراندن استراحت و فيزيوتراپي چند ماه است كه احساس كم حسي و سنگيني و گزگز كردن در نيمه پايين ساق پاي چپ وفقط درقسمت داخلي پا وانگشت شست پا شده ام . آيا اين بي حسي يا كم حسي از بين ميرود ؟ تكليف چيست ؟ علت چيست ؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

بله از بین میره موقتی هست.عصب مربوطه دچار کشیدگی شده که با گذشت زمان بهتر میشه
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

bahman.g آفلاین است تازه وارد

پیشفرض در مورد بيحسي پا پس از درد سياتيك

الان حدود 6 ماه گذشته . لطفا بگين چقدر زمان لازم است تا اين كشيدگي عصب از بين رود ؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

به نظر میرسه فشار روی عصب سیاتیک شما به علت برآمده شدن دیسک کمر در ناحیه مهره های 5 ام و 4 ام و مخصوصا
    مهره 4 ام شما.. ایجاد شده. در همه کسانی که دچار مشکل دیسک کمر میشن.. اون دردی که در ناحیه کمر دیده میشه وجود نداره.. و تظاهرات بالینی بسیار متفاوتی داره..که سوال شما یکی از همین موارد هست.درد ممکنه به جای شروع شدن ناگهانی
    دارای فرم تدریجی باشه. علائم بالینی ممکنه محدود به پشت باشند و هر گز به اندام های تحتانی انتشار پیدا نکنند. از طرف دیگه
    ممکنه درد ناشی از برامده شدن دیسک کمری.. عمدتا در اندام تحتانی احساس بشه..ودر ناحیه پشت خفیف باشه.شدت درد ایجاد شده بطور گسترده ای از موردی به مورد دیگه متفاوت است و توزیع آن بستگی به سطح دیسک برآمده شده دارد.به عنوان مثال
    در موارد نسبتا نادری از برامده شدن دیسک بین مهره ای قسمت میانی کمر(l4-l3) درد ایجاد شده به جای پشت ران و ساق پا
    به کشاله ران و قسمت جلوی ران انتشار پیدا میکند.

معمولا توصیه میشه که بیمار بین 12-6 هفته استراحت کنه.. و اکثرا کلیه علائم رفع میشه.. اما ممکنه علائم بطور خفیف باقی بمونه..در چنین مواردی باید به مدت چند ماه از کرست دارای آزادی عمل استفاده کرد. چیزی که مسلمه شما احتیاج به عمل جراحی ندارید.. و اگه همچنان مشکلی وجود داره.. باید با اون مدارا کنید و یا ازروشهای کمکی جانبی استفاده کنید...

g_y_123 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام.
    من تقريباْ تمام روز رو مي شينم آيا اين مي تونه باعث به وجود آمدن سياتيك بشه؟ چون يه چند وقته كه من ابتدا در ناحيه ران چپ دچار سوزش بودم و الان كمرم هم اينطور شده. منتها تا زانو بيشتر نيست اين درد و به ساق منتقل نشده. آيا اين مي تونه سياتيك باشه؟ در اين صورت آيا با پياده روي مشكلم حل مي شه؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط g_y_123
    سلام.
    من تقريباْ تمام روز رو مي شينم آيا اين مي تونه باعث به وجود آمدن سياتيك بشه؟ چون يه چند وقته كه من ابتدا در ناحيه ران چپ دچار سوزش بودم و الان كمرم هم اينطور شده. منتها تا زانو بيشتر نيست اين درد و به ساق منتقل نشده. آيا اين مي تونه سياتيك باشه؟ در اين صورت آيا با پياده روي مشكلم حل مي شه؟
    اصطلاح سياتيك در حقيقت مربوط به دردي است كه در طول عصبي به همين نام انتشار‌مي‌يابد. اين عصب طولاني‌ترين عصب داخل بدن شما است كه از لگن تا انتهاي پا ادامه دارد و در طول مسير خود به شاخه‌هاي متعددي تقسيم مي‌شود. هرگونه فشار بر روي اين عصب مي‌تواند باعث ايجاد درد در تمام طول عصب شود (يعني مسيري كه از كمر شروع مي‌شود و از پشت پا پايين مي‌آيد و تا پاشنه پا مي‌رسد.) البته علائم ممكن است از يك درد خفيف تا ناتواني و از كارافتادگي كامل متغير باشد و گاهي ممكن است با احساس خارش، سوزش، بي‌حسي و ضعف عضلاني هم همراه باشد.
    اين درد به‌طور تدريجي شروع شده و با گذشت زمان افزايش مي‌يابد و در هنگام نشستن، برخاستن، عطسه و يا سرفه‌كردن بدتر مي‌شود. ويژگي آن هم اين است كه معمولا فقط يكي از اندام‌هاي تحتاني شما را درگير مي‌كند. در موارد خيلي شديد بيماري، شايد حتي كنترل مثانه و يا روده نيز از دست برود. اين وضعيت اخير، بسيار نادر، اما بسيار خطرناك است.

درد سیاتیک
    http://www.iransalamat.com/index.php...n=show&id=1457

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت