جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: فریتین 360 - مرد

roonika آفلاین است تازه وارد

پیشفرض فریتین 360 - مرد

با سلام ،fr,tibcنرمال ولیferritin=360 ضمنا"مینور هم هستم(مرد) مشکل چیست؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

مقدار فریتین شما که یکی از فاکتور های مشخص کننده وضعیت آهن بدن هست بیش از حد بالاست. طبق گزارش منابع اطلاعاتی ماکیزمم طبیعی مرد 300 و ماکیزیمم زن 120 است.

درسته که تالاسمی مینور هستید ولی شواهدی به نفع آن وجود ندارد یعنی طرح هموگلبوبین غیر عادی ای من نمیبینم و در گستره لام خونی که شواهد مرسوم تالاسمی حتی برای مینور نیست...

گزینه دیگر که بطور مرسوم در تشخیص افتراقی های این حالت مد نظر پزشکان قرار میگیرد کم خونی سیدروبلاستیک
    هست که ممکنه علی الظاهر شبیه اطلاعات مفید و مختصر و پر معنی ! شما باشه ولی شواهد محکمی هم به نفع آن وجود ندارد چون معمولا در حد 300-50 حد فریتین گزارش شده است. ضمن اینکه شواهد لام هم وجود ندارد

بنا براین باید از جدول تشخیص افتراقی های کم خونی اهن گذر کنیم و ذهنمان را متوجه علل افزایش فریتین شما کنیم... بطور کلی باید مشخص بشه که آهن اضافه ای به بدن تحمیل شده یا نه... بحث مفصلی هست که اگر من بخوام وارد آن شوم وقت زیادی میطلبد. امیدوارم بعدا فرصتی باشه بیشتر صحبت کنیم. ولی چون احساس میکنم
    تحصیلات طبی دارید دعوت می کنم این مقاله بسیار جالب را بخوانید تا اطلاعات بسیار زیادی از نتیجه تلاش همکاران خارجی مان دریافت کنید

http://www.rnzcgp.org.nz/assets/Uplo...02/berkhan.pdf

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت