ترجمه ویرایش تایپ : جعفر پاک نیت ( همکاری افتخاری )

به نقل از سایت webmd.com

جادوگر کاندوم برای انتخاب کاندوم به من کمک میکند.

او با اطمینان اعلام کرد "من جادوگر کاندوم هستم و به شما کمک میکنم که کاندوم مناسب خود را انتخاب کنید ."

باید اعتراف کنم که اگر او کاندوم روی سر و دماغش نکشیده بود، احساس راحت تری در گرفتن مشاوره برای بهترین کاندوم از جادوگر کاندوم داشتم. اما ، به هر شکل برای او کارائی داشت.

در ابتدا جادوگر کاندوم می خواست بداند که چه مشخصاتی از کاندم برای من مهم هستند. حساسیت؟ بافت؟ حجم؟

خوب ، حدس می زدم اندازه .

او به من گفت، دو انتخاب دارم، مودبانه آنها را اینگونه معرفی کرد "اندازه جذب و گشاد".

اما "گشاد".

جادوگر می پرسد " همین مقدار بس که برای استفاده از آن مشکل خواهید داشت، اینطور نیست؟"
خوب ، شاید فقط یک کمی.

او می پرسد "در کجا بیشتر به گشاد مورد نیاز است؟" ولی نه برای ضربه های داخل بوش .

خوشحالم که برای یک سفارش خرده فروشی از طریق پست الکترونیکی در Condomania ، آنلاین هستم، برای اینکه این گفتگوها در مورد کاندوم را با یک زن جوان در پشت پیشخان داروخانه نداشته باشید.

کاندوم کازانووا و تاریخچه اطلاعات مربوط به کاندومهای دیگر

جادوگر کاندوم، دقیقا آخرین پدیده در تاریخچه طولانی پوششهای محافظ برای آلت تناسلی مردان است. کاندوم برای هزاران سال، انتخابی و برای پیشگیری از بارداری بوده است. مصریان باستان از آنها استفاده میکردند، هر چند که استفاده تزیینی و یا محافظتی آن مشخص نیست. در قرن 16 ، پزشکان می دانستند که استفاده از یک غلاف می تواند از سفلیس حفاظت کند. کازانووا عضو ننگین خود را در یک پوششی قرارمی داد. معمولا کاندومهائی که از روده حیوانات ساخته شده بودند کمتر خراب میشدند. مورخان کاندوم، بحث میکنند که شاید نامش از اسم مخترع آن، سرهنگی بنام Colonel Cundum ، یا از کلمه رومی condon به معنی "جا" گرفته شده است. در سال 1843 ، با ابداعی از یک لاستیک محکم و تولید انبوه کاندوم لاستیکی : کلمه rubbers برای کاندوم وارد واژه نامه شد. کاندومهای ساخته شده از مواد مصنوعی همچون پلی اورتان در دهه 1990 شروع شد.

کاندوم مطابق با سلیقه شما

این روزها ، کاندومهای مجازی بسیاری از لحاظ شکل ، اندازه ، بافت در دسترس هستند ، و حتی طعم. "پس ، شما می گویید که طعم لاستیک شما را از پا درآورده است؟" جادوگر کاندوم می پرسد که از چه نوع میخواهید. "Hungry for a savory, succulent love pop?" ، برای علاقه مندان به طعم انگور ، نوشابه ، موز و حتی طعم گیلاس در حال حاضر کاندوم وجود دارد.

کاندومهائی وجود دارند با خاصیت اسپرم کشی و یا انواعی دیگر با مواد روان کننده که برای تاخیر لذت جنسی و جلوگیری از انزال زودرس استفاده میشود. کاندوم هائی با قدرت فوق العاده "برای لحظات خشن و پر جنب و جوش" ساخته شده از لاستیک ضخیم تر وجود دارد. باور نکردنی است اما یک شرکت آلمانی حتی در حال تولید کاندوم اسپری است. برای استفاده، شما آلت راست شده خود را تقریبا در محفظه ای قرار میدهید و از اطراف به آن مایع لاستیکی اسپری می شود.

کاندوم چه فوائدی دارد؟

بازیگوشی را کنار بگذارید، اگر از نظر جنسی فعال هستید از کاندوم استفاده کنید زیرا مسئله مرگ و زندگی در میان است. به عنوان بخشی از رابطه جنسی بی خطر، کاندوم نشان داده شده است که در برابر اچ آی وی / ایدز ، و همچنین انواع دیگر بیماری های مقاربتی ، از جمله هپاتیت ب ، سوزاک ، سفلیس و ویروس که باعث زگیل ناحیه تناسلی می شوند، محافظ است. همچنین در پیشگیری از بارداریهای ناخواسته نیز مؤثر است.

چگونه مفید است؟ به سختی می توان پاسخ داد، دکتر مارکوس اشتاینر از MSPH ، اپیدمی شناس در بهداشت بین المللی خانواده و مشارکت کننده در بخش مربوط به کاندوم در یک کتاب درسی بنام فن آوری پیشگیری از بارداری می گوید "کاندوم تنها زمانی کارائی دارد که همواره و به درستی استفاده شده باشد و این چیزی است که برای مطالعه روی افراد بسیار دشوار است." متوسط مطالعات نشان میدهد از 100 زن و شوهری که همواره و به درستی از کاندوم استفاده کرده اند، 2 ٪ در طول سال اول استفاده ، باردار می شوند. به هر حال در زندگی واقعی ، مردم و کاندوم ها اشتباهاتی دارند. میزان واقعی از بارداری ناخواسته در میان زوج هایی که برای پیشگیری از بارداری از کاندوم استفاده کرده اند، نزدیک به 15 ٪ است.

در مورد انتقال بیماریهای مقاربتی چطور؟ باز هم ، کاندوم تنها زمانی کارائی دارد که همواره و به درستی استفاده شده باشد. هنگامی که آنها محکم هستند ، به طرز چشمگیری می توانند خطر ابتلا به عفونت های جدی را کاهش دهند. کارشناسان بهداشت و درمان در استفاده گسترده از کاندوم برای کنترل اچ آی وی / ایدز در بسیاری از نقاط جهان امتیاز قائل هستند. برخی مطالعات نشان می دهد که استفاده از کاندوم بیش از 90 ٪ در پیشگیری از انتقال اچ آی وی موثر بوده است.

10 نکته برای بهترین کارائی کاندوم

اگر همواره کاندوم به درستی مورد استفاده قرار بگیرد، مفید تر خواهد بود. به خصوص در استفاده از کاندوم نوجوانان. اشتباه در کجا است؟ بیشتر چیزهای گنگ. طبق نظر اشتاینر، استفاده نکردن همواره از کاندوم در هر بار مقاربت جنسی، بیشترین مشکل رایجی است که رخ میدهد. یکی دیگر از مشکلات : عدم استفاده از کاندوم در طول مقاربت است. در بررسی های اخیر ، بعضی از مردان اعتراف کردند که در مقاربت فقط قبل از انزال از کاندوم استفاده کرده اند و یا قبل از انزال آنرا درآورده اند. (چه چیزی گنگ است؟). طبق نظر اشتاینر همه مردم خطا یا پاره گی کاندم را مقصر میدانند که در واقع کاملا نادر است ، مگر تنها در حدود 2 ٪ از موارد.

کاندوم برای حفاظت از بیماری های جنسی است یا جلوگیری از بارداری های ناخواسته؟ در اینجا 10 راهنمایی وجود دارد :

فروشگاه کاندوم محلی است خنک و خشک، به دور از نور خورشید. کیف پول شما را برای تعطیلات آخر هفته جریمه میکند، اما نه برای لاستیکی که یک سال پیش خریده اید.

تاریخ انقضا ی آنرا کنترل کنید. (بله ، کاندوم ها معمولا تاریخ انقضاء دارند، با علامت "exp.") اگر مال شما تمام شده است ، دور بیاندازید.
از کاندوم استفاده مجدد نکنید. (آقایان مراقب باشند، راه های دیگری برای صرفه جویی وجود دارد.) اگر در رابطه جنسی از واژن به رابطه جنسی مقعدی تغییر میدهید و بالعکس، از کاندم جدید استفاده کنید.

برای کاندوم های لاستیکی، از روان کننده های تشکیل شده از آب استفاده کنید ( به عنوان مثالK-Y و Astroglide). محافظت علیه STDs، به کاندوم هایی از پوست طبیعی و یا الیافی از پوست بره بستگی ندارد. آنها دارای منافذ کوچکی هستند که اجازه می دهد اچ آی وی ، ویروس تب خال ساده ، و ویروس هپاتیت ب از میان آنها عبور کند.

اگر شما به لاستیک آلرژی و یا حساسیت دارید، کاندوم مصنوعی (معمولا از پلی اورتان ساخته شده) را آزمایش کنید. نوعا اینها زمان مشخصی برای نگهداری دارند و می توانند با روان کننده های آبکی و روغنی مورد استفاده قرار بگیرند. جنبه منفی آن : توانایی مواد مصنوعی علیه محافظت از STDs به طور کامل به اثبات نرسیده است.

از کاندوم های اسپرم کش اجتناب کنید. اینها تاثیر بیشتری نسبت به کاندوم های ساده در جلوگیری از حاملگی ندارند، و زمان نگهداری کوتاه تری دارند. آنچه که بیشتر دارند اینستکه می توانند باعث تحریک و در واقع تسهیل انتقال STDs را امکان پذیر کنند، از جمله اچ آی وی. استفاده از کاندوم بخشی از لذت بردن در عشقبازی است. در این روش به احتمال زیاد کمتر نعوظ خود را از دست میدهید.

خیلی زود؟ کاندوم های با نام تجاری desensitizing را آزمایش کنید، که برای کاهش حساسیت پوست با بنزوکائین اندود شده و از انزال زودرس جلو گیری میکند.

شعار قدیمی "بوی اسکات" را به یاد داشته باشید. بدترین عیب کاندوم اینست که وقتی واقعا به آن احتیاج دارید، نداشته باشید.