تهیه‌کنندگان فیلم‌های پورنوگرافی با اعمال قواعد محدودکننده در این صنعت مخالفند

رای‌دهندگان در شهر لس‌آنجلس، هم‌زمان با شرکت در رای‌گیری مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه ژوئن، درباره یک موضوع دیگر هم تصمیم‌گیری خواهند کرد: استفاده از کاندوم برای هنرپیشگان فیلم‌های پورنوگرافی.

لس آنجلس، دومین شهر بزرگ آمریکا، مرکز تجارت چند میلیارد دلاری صنعت پورنوگرافی است و فعالان در زمینه بهداشت عمومی می‌گویند این صنعت با "بیماری‌های مقاربتی" عجین شده است

"بنیاد خدمات بهداشتی ایدز" سال‌هاست که تلاش می‌کند از طریق لابی و مذاکره با مسئولان شهری و ایالتی، قانونی را به تصویب برساند که بر اساس آن بازیگران فیلم های مخصوص بزرگ‌سالان با صحنه‌های بی پرده جنسی، مجبور به استفاده از کاندوم شوند و صاحبان این صنعت هم مالیات اضافه‌ای برای بازرسی‌ها در این زمینه بدهند.

اکنون این بنیاد اعلام کرده است که برای به رای گذاشتن این موضوع بیش از ۷۱ هزار امضا جمع کرده که بسیار بیشتر از حد نصاب ۴۱ هزار امضا برای به رای گذاشتن رسمی یک موضوع است.

مایکل واینستین، رئیس بنیاد خدمات بهداشتی ایدز به خبرگزاری رویترز گفت: "هزاران مورد از بیماری‌های مقاربتی در این صنعت وجود دارد... آنها نمی‌خواهند با این موضو ع روبه‌رو شوند، چون پای سکس در میان است، پای پورن در میان است."

به گفته آقای واینستین مقام‌های شهری و ایالتی تاکنون حاضر به مواجه شدن با این مسئله نشده‌اند و هر یک آن را به دیگری "پاس داده‌اند."

او می‌گوید:"ما به عنوان آخرین چاره، موضوع را به رای‌دهندگان واگذار می کنیم که خود شاهدی است بر فقدان نظارت مسئولان بر این موضوع."

"هزاران مورد از بیماری‌های مقاربتی در این صنعت وجود دارد... آنها نمی‌خواهند با این موضوع روبه‌رو شوند، چون پای سکس در میان است، پای پورن در میان است."

مایکل واینستین، رئیس بنیاد خدمات بهداشتی ایدز

طی پنج سال گذشته دفتر نظارت بر سلامت و بهداشت شغلی در کالیفرنیا، تهیه‌کنندگان فیلم‌های پورنو در لس‌آنجلس را به دلیل انجام تخلفات مختلف، حدود ۱۲۵ هزار دلار جریمه کرده‌، اما بیشتر این جریمه‌ها در دادگاه‌های تجدید نظر لغو شده است.

بر اساس مقررات موجود، در حال حاضر هم بازیگران فیلم‌های پورنو مکلف به استفاده از کاندوم هستند، اما نهاد مسئول در این زمینه تنها زمانی می‌تواند اقدام کند که شکایتی دریافت کرده باشد.

در طرح جدید پیشنهاد شده است که بازرسی‌ها برای کنترل اجرای این قوانین به صورت مرتب و رسمی و از سوی مقام‌های شهری لس‌آنجلس انجام شود.

انجام رای‌گیری درباره استفاده از کاندوم در فیلم های پورنو با این که به تایید رسمی رسیده، اما هنوز با چالش‌های قانونی روبه‌رو است. چون برخی ادعا می‌کنند که چنین تصمیمی از حوزه اختیار رای‌دهندگان خارج است و مقام‌های ایالتی باید در این زمینه تصمیم‌گیری کنند.