جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 42 مجموع

موضوع: بیماریهای عجیب و نادر / حاوی تصاویر ناراحت کننده

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض بیماریهای عجیب و نادر / حاوی تصاویر ناراحت کننده

  سندرم انسان سنگی یا Fibrodysplasia ossificans progressiva
  http://www.pezeshk.us/?p=26873

  بیماری های نادر / اخبار عمومی
  http://forum.iransalamat.com/showthr...ed=1#post94064
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  دختری 17ساله كه هرگز پیر نمی شود+تصویر
  مطالعه بر روی DNA این دختر ۱۷ ساله نشان داده است اختلالی كه او از آن رنج می برد با معیوب بودن ژنی كه مسئول رشد و سالخوردگی در دیگر انسانها به شمار می رود در ارتباط است.دانشمندان امیدوارند با بررسی بیشتر DNA این بیمار دیدگاهی جدید را در رابطه با فرایند سالخوردگی به دست آورده و به ارائه درمانهای جدیدی برای مداوای بیماری های ناشی از این رویداد طبیعی بپردازند.

  بولتن نوشت: "بروك گرینبرگ" (Brooke Greenberg) دختری ۱۷ ساله كه در بدنی ۷۶ سانتیمتری و ذهنی به بلوغ ذهن كودكی یك ساله گرفتار شده است و اختلالی به نام سندروم ایكس دارد به گونه ای اتفاقی در جریان كشف جدید علمی قرار گرفته است.

  مطالعه بر روی DNA این دختر ۱۷ ساله نشان داده است اختلالی كه او از آن رنج می برد با معیوب بودن ژنی كه مسئول رشد و سالخوردگی در دیگر انسانها به شمار می رود در ارتباط است.دانشمندان امیدوارند با بررسی بیشتر DNA این بیمار دیدگاهی جدید را در رابطه با فرایند سالخوردگی به دست آورده و به ارائه درمانهای جدیدی برای مداوای بیماری های ناشی از این رویداد طبیعی بپردازند.

  طی كنفرانس انجمن سلطنتی انگلستان كه در هفته جاری در لندن آغاز خواهد شد بسیاری از محققان فرایند كهولت سن با حضور در این كنفرانس درباره نتایج به دست آمده از پرونده بروك به بحث و گفتگو خواهند پرداخت تا به این شكل بتوانند برخی از اسرار سالخوردگی و رشد را آشكار سازند.

  به گفته محققان یك جهش ژنتیكی رشد و بزرگ شدن این بیمار را تحت كنترل دارد و در صورتی كه بتوان ژنوم او را با یك ژنوم عادی مقایسه كرد شاید بتوان به ژنهای جهش یافته و معیوب دست پیدا كرده و به چگونگی عملكرد و كنترل احتمالی آنها پی برد.

  محققان معتقدند در نهایت این مورد شانسی خواهد بود تا بتوان به كمك آن پاسخ برخی از پرسشها را درباره میرا بودن انسان مورد بررسی قرار داد.نتایج نهایی این تحقیقات شاید منجر به كشف شیوه های درمانی شود كه می توانند عمر طولای تری را برای انسانها به ارمغان آورند.

  www.ayandenews.com
  فایل پیوست فایل پیوست
  • File Type: jpg 96069_799.jpg (11.1 کیلوبایت, فایل 13563 مرتبه دریافت شده است)
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  ترجمه:حسين صرافي/از پسري که نمي تواند بخوابد تا دختري که به تکنولوژي آلرژي دارد!
  8 بيمار عجيب در روزگار غريب

  در هفته?هاي اخير در صفحه «سلامت در جهان» و در ستون «عجايب پزشکي» به معرفي برخي از بيماران مبتلا به بيماري‌هاي عجيب پرداخته?ايم. اين هفته با 8 فردي که با 8 بيماري عجيب و غريب ديگر مواجه شده?اند، آشنا خواهيد شد...

  پسري که نمي‌تواند بخوابد

  رت لمب 3 ساله، مانند هر کودک نوپاي ديگري، بد‌خلقي مي‌کند ولي در اين بد‌اخلاقي چندان مقصر نيست چون به بيماري نادري مبتلاست که به شدت آزارش مي‌دهد. اين پسر 3 ساله يک لحظه هم نمي‌تواند بخوابد و در 24 ساعت شبانه‌روز بيدار و هوشيار است. شرايط او به گونه‌اي است که والدينش در شيفت‌هاي مختلف مراقب حال او هستند تا مشخص شود چه چيز، باعث بي‌خوابي‌اش مي‌شود. پزشکان پس از بررسي فرضيه‌هاي گوناگون، به پدر و مادر اين کودک (شانون و ديويد لمب) اعلام کردند فرزندشان به بيماري نادر «چياري» مبتلاست. در اين بيماري، مغز به ستون فقرات فشار مي‌آورد و اين فشار باعث فشردگي و له‌‌شدگي ساقه مغز (مرکز کنترل خواب، صحبت، اعصاب جمجمه، سيستم گردش ‌خون و سيستم تنفسي) مي‌شود.

  مردي که نمي‌تواند چاق شود

  آقاي پري 59 ساله، روزانه تعداد زيادي کيک، برگر و دسر مي‌خورد و چاق نمي‌شود. او به ‌علت وضعيتي که «ليپو ديستروفي» ناميده مي‌شود، نمي‌تواند چاق شود زيرا چربي در بدنش خيلي سريع مي‌سوزد و ذخيره نمي‌شود. وقتي آقاي پري به ‌دنيا آمد، چاق بود ولي در 12 سالگي چربي‌هاي بدن‌اش ناگهان از بين رفت و اين تقريبا يک شبه اتفاق افتاد. آقاي پري ابتدا سعي کرد با پرخوري به وزن سابقش بازگردد، ولي موفق نشد. اين مرد 59 ساله حدود 30 سال تحت درمان بود و براي تشخيص بيماري‌اش، به پزشکان معتبر جهان مراجعه کرد تا اينکه مشخص شد بدن او 6 ‌برابر حد طبيعي انسولين توليد مي‌کند. دکترها پذيرفته‌اند که اين وضعيت مي‌تواند يک روياي لاغري باشد.


  دختري که پس از ‌خنده غش مي‌کند

  کي آندروود، دختر 20 ساله انگليسي، دچار رخوت اعضاي بدن است و بلافاصله پس از احساسات و هيجان شديد، عضله‌هايش سست مي‌شوند. او هر بار خوشحال مي‌شود، مي‌ترسد، تعجب مي‌کند يا خجالت مي‌کشد، غش مي‌کند.اين دختر جوان كه از 5 سال پيش دچار اين مشکل شده و روزانه 40 بار غش مي‌کند، مي‌گويد: «هنگامي که غش مي‌کنم، مردم عکس‌العمل‌هاي عجيبي نشان مي‌دهند که کنار آمدن با آنها کار ساده‌اي نيست.» کي آندروود همچنين با حالتي از خواب‌آلودگي مبارزه مي‌کند که بدون هيچ هشداري، سطح هوشياري‌اش را کاهش مي‌دهد و باعث مي‌شود به خواب برود.

  موسيقيداني که نمي‌تواند جلوي سکسکه‌اش را بگيرد

  کريس ساندس 24 ساله، هر دوثانيه يک‌ بار (حتي در خواب) سکسکه مي‌کند. او روش‌هاي درماني گوناگوني مانند هيپنوتيزم و يوگا را امتحان کرده ولي هيچ‌كدام ثمربخش نبوده‌اند. اين مرد 24 ساله گمان مي‌کند مشکلش ريفلاكس اسيدي معده است و مي‌گويد: «چون سطح اسيد زياد است، پزشکان بايد با عمل جراحي دريچه معده مرا تنگ‌‌تر کنند.» آقاي ساندس که خواننده و آهنگساز است، مي‌افزايد: «اين سكسكه‌ها وضعيت حرفه مرا مختل کرده است چون من تنها کسي هستم که مي‌تواند 4 بار اجرا داشته باشد.» ماه‌هاست پزشکان مرکز پزشکي ناتينگهام، لوله‌اي را در معده او کار گذاشته‌اند تا سطح اسيد معده را بررسي کنند و بتوانند در مورد جراحي معده تصميم‌گيري کنند.

  دختري که به آب حساسيت دارد

  موريس، دختري 19 ساله و اهل ملبورن است که نمي‌تواند شنا کند، در وان پر از آب داغ حمام غوطه‌ور شود يا پس از سپري کردن روزي خسته‌کننده، دوش بگيرد، چون بدنش به آب حساسيت دارد. حتي عرق کردن نيز باعث بروز خارش‌هاي دردناک پوست اين دختر 19 ساله مي‌شود. موريس اين مشكل را از 14 سالگي تحمل کرده و به ‌گفته پزشکان به يک ناهنجاري نادر پوستي به ‌نام کهيرهاي آکوآجنيک مبتلاست.

  زني که نمي‌تواند فراموش کند

  زني 40 ساله به يکي از نادرترين بيماري‌هاي جهان مبتلاست. هيچ‌چيز از ذهن او پاک نمي‌شود و همه ‌چيز را با جزئيات به ‌ياد مي‌آورد. محققان موسسه يوسي‌ال، اين زن را موردبررسي قرار داده‌اند اما به نتيجه مشخصي دست نيافته‌اند. او اطلاعات 25 سال گذشته را با دقت بسيار بالا بازگو مي‌کند. اين زن 40 ساله که براي حفظ حريم شخصي‌اش، نامش را به ‌صورت کد «AJ» مي‌نويسد، آنقدر غير عادي است که دانشمندان، بيماري او را «سندرم ‌هايپرتيمستيک» نام نهاده‌اند.

  مردي که سردش نمي‌شود

  «ويم‌هايف» هلندي که به «مرد يخي» معروف است، مي‌تواند زير يخ‌ها شنا کند و به ‌راحتي در مخزني پر از يخ بايستد‌. او در روز‌هاي سرد و يخبندان، از کوه‌ها بالا مي‌رود و رکورد‌هاي جهاني را يکي پس از ديگري مي‌شکند. ساختار بدن اين مرد هلندي پزشکان جهان را شگفت‌زده کرده است. آقاي ويم‌هايف به زندگي جالب و سراسر هيجانش‌ ادامه مي‌دهد و از شرايط خاصش لذت مي‌برد. او مي‌تواند در دماي منفي 30 و 40 درجه زندگي کند و علاقه‌اي به حضور در آزمايشگاه‌ها ندارد.

  دختري که به تکنولوژي آلرژي دارد

  حرف زدن با تلفن همراه، آشپزي با مايکروفر و رانندگي بخشي از زندگي عادي شهروندان بريتانيايي است، اما اين کارها براي «دبي بِرد» غيرممکن است. اين زن 39 ساله به ميدان مغناطيسي ايجادشده به‌وسيله رايانه، تلفن همراه، اجاق‌هاي مايکروفر و برخي از خودروها، حساسيت دارد و استفاده از اين وسايل باعث قرمز شدن پوست و متورم?شدن پلکش مي‌شود. او براي در امان ماندن از ميدان‌هاي مغناطيسي، به شمال بريتانيا نقل مکان کرده است.

  منبع: oddee.com

  هفته نامه سلامت
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  عجايب پزشکي/آيدا بهنام
  دختري که داخل بدن انسان ها را مي بيند!

  يک دختر روس ادعا مي‌کند با اشعه‌اي که در چشمانش وجود دارد، به راحتي مي‌تواند اعضاي داخلي بدن انسان‌ها را ببيند و گاهي بهتر از خود پزشکان مشکل بيماران را تشخيص دهد...  «ناتاشا» در سال 1987 در مسكو به دنيا آمده و هم اكنون در مركز بيماري‌هاي خاص بيمارستان مسكو مشغول كار است.

  او در برابر نگاه‌هاي ده‌ها پزشک متخصص و دانشمند ماهر که براي مشاهده توانايي او به روسيه رفته بودند، گفت: «كنار مادرم در خانه نشسته بودم که ناگهان فهميدم چشمانم جور ديگري مي‌بيند. در کمال حيرت متوجه شدم مي‌توانم اعضاي داخلي بدن مادرم را ببينم، بعد هم بلافاصله به او گفتم که اعضاي بدنش در چه حالتي هستند و چطور کار مي‌کنند. از آن به بعد ديگر چشم‌هاي من به حالت عادي بدن انسان‌ها را نمي‌بيند، چون مي‌توانم براي چند ثانيه اندام‌هاي دروني بدن آنها را به صورت رنگي ببينم و حتي وضعيت آنها را تحليل کنم. من خودم نام اين نوع نگاهي که دارم، ديد پزشکي گذاشته‌ام.» ناتاشا دمکينا در سال 2003 به لندن دعوت شد و در پي آن به نيويورک و توکيو هم سفرکرد.

  براي اثبات درستي گفته‌هاي ناتاشا، جمعي از پزشکان روسيه تصميم گرفتند آزمايش‌هايي روي او انجام دهند. آنها از اين دختر جوان خواستند تا هرچه در معده يکي از پزشکان حاضر مي‌بيند، روي کاغذ نقاشي کند. چيزهايي که ناتاشا در اين آزمايش مي‌کشيد و ادعاهايي که مي‌کرد، بسيار حيرت‌آور بود. او در نقاشي جاي زخم معده دکتر را به خوبي نشان داده بود و در جواب پزشکي که اصرار داشت يکي از افراد حاضر مبتلا به سرطان معده است، پاسخ داد که فقط چيزي شبيه يک کيست را در معده او مشاهده مي‌کند. البته هميشه هم تشخيص‌هاي اين دختر نوجوان درست از آب درنمي‌آيد.

  منبع: sun
  http://www.salamatiran.com/NSite/Ful...%D8%AF!&type=2
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  عجايب پزشکي/ترجمه: آيدا بهنام
  دختري كه خون گريه مي‌كند

  اين عکس، اتفاق نادر و عجيبي را به تصوير کشيده است. از چشم‌هاي «توينکل دويودي» دختر 14 ساله هندي به جاي اشك، خون مي‌ريزد. عده‌اي معتقدند اين اتفاق يک معجزه است...

  برخي آن را مرموز مي‌دانند و افراد كمي باور دارند پاي يک جادوگر در ميان است. اما دكتر جورج بوچايان، پزشکي که دختر 14 ساله هندي را معاينه کرده است مي‌گويد: «اين اتفاق نادر احتمالا از يک اختلال روان‌تني سرچشمه مي‌گيرد.» دکتر بوچانان که با درخواست مجله نشنال جئوگرافي به هندوستان سفر کرد تا اين دختر را معاينه کند، گفت: «در تمام دوران طبابتم چنين پديده‌اي نديده‌ام. واقعا نمي‌دانم اين خون‌ها از کجا مي‌آيند.» مادر توينكل ادعا مي‌كرد از چشم‌ها، پاها و فرق سر دخترش خون تراوش مي‌شود، اما دكتر بوچانيان پس از 2 بار معاينه، زخم و خراشي در اندام‌ها و زير چشم‌هاي اين دختر مشاهده نكرد كه باعث خونريزي شود. دكتر بوچانان گفت: «براي يافتن علت ادعاي مادر توينکل بايد آزمايش‌هاي متعددي انجام شود، اما فکر مي‌کنم اين مادر و دختر به اختلال سايکوسوماتيک مبتلا باشند.» اشخاصي که به اين نارسايي مبتلا هستند، علايم بيماري‌هاي مختلف را تصور و تجسم مي‌کنند و برخي اوقات باعث به وجود آمدن آنها مي‌شوند. اين متخصص اطفال دانشگاه تگزاس افزود: «اين دختر بچه از دردي شكايت مي‌كرد كه چند ساعت در روز ادامه داشت و زندگي‌اش را مختل كرده بود، اما در طول معاينه و بررسي بدن او نشانه‌اي از درد يافت نشد. من احتمال ابتلاي او به يک بيماري صرفا جسمي را بسيار بعيد مي‌دانم.»

  در حالي كه برخي پزشکان، تراوش خون از بدن «توينكل» را تقلب مي‌دانند، دكتر جومپا سانينگ، روان‌شناس مركز درماني رونالد ريگان در كاليفرنياي آمريكا مي‌گويد: «وقتي دختري به دليل آنكه خون مي‌گريد دو بار از مدرسه اخراج و فشار رواني فراواني بر خود و خانواده‌اش وارد شده است، چه دليلي دارد كه تقلب كند؟»

  منبع: mbc

  هفته نامه سلامت
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  بیماری عجیب پسر بچه‌ای که هرگز نمی‌خوابد

  پسر یک ساله بریتانیایی یکی از دو کودکی است که در جهان به سندرم "انجلمن" مبتلا است، وی بر اثر این بیماری نادر ژنتیکی به ندرت می خوابد، حرف نمی زند و همواره لبخندی بر لبش نقش بسته است.

  به گزارش مهر، ریو ویکاری پسر یک ساله با موهای فرفری از بیماری سندروم انجلمن رنج می برد، این شرایط نادر به این معنا است که حرف زدن و راه رفتن وی بعید به نظر می رسد و کودک نیازمند مراقبت 24 ساعته است.

  پزشکان وقتی تنها دو هفته از تولد این کودک می گذشت علائم سندرم انجلمن را در وی شناسایی کردند، از آن زمان تاکنون وی قسمت اعظم زندگی خود را در بیمارستان سپری کرده و مورد نظارت و مراقبت چندین مشاور و پرستار قرار داشته است.

  ریو همچنین زال است که این امر موجب نابینایی وی شده است اما در عین حال این کودک از نور و موسیقی لذت می برد.


  ریو ویکاری از سندروم انجلمن رنج می برد، بدین معنا که راه رفتن و صحبت کردن وی بعید است

  جما و وین والدین این کودک درحال آماده کردن یک اتاق حسی برای وی در خانه خود هستند تا وی بتواند وقت بیشتری با والدین خود و دو برادر دیگرش که یکی هفت ساله و یکی چهار ساله است، بگذراند.

  ریو در بیمارستان کودکان شفیلد بریتانیا که قسمت اعظم عمر کوتاه خود را از در آنجا سپری کرده از مراقبتهای ویژه برخوردار است.

  جما مادر ریو در این رابطه می گوید: از آنجا که ریو نمی خوابد و می خواهد 24 ساعت بازی کند، ما برای خود شیفت تعیین کرده ایم که بدون این کمکها رویارویی با این شرایط برای ما غیر ممکن بود.

  پزشکان درحال حاضر نای ریو را شکاف داده و لوله ای داخل گردن وی کرده اند که برای تغذیه وی مورد استفاده قرار می گیرد. این لوله به دنبال آن شکل گرفت که مادر ریو مجبور بود برای نجات جان پسرش پس از مسدود شدن راه گلویش دست به کار شود.

  وی در این رابطه می گوید: ریو درحال شیرخوردن بود که ناگهان کبود شد، شماره تلفن کمکهای اضطراری را شماره گیری کردم و سپس روی قفسه سینه وی فشار آوردم، برای یک لحظه دیگر از دست رفته بود و پس از آنکه فشارها را روی سینه اش بیشتر کردم، تنفس وی بار دیگر از سر گرفته شد و در آن لحظه نیروهای امدادی وارد شدند.


  ریو به رغم نابینایی از نور لذت می برد


  ریو در این تصویر همراه مادر و برادرانش که همگی تلاش می کنند از تمیز بودن لوله تغذیه ریو اطمینان حاصل کنند

  جما که از آموزشهای مراقبتهای اولیه برخودار است باید همواره از تمیزبودن لوله تغذیه ریو اطمینان حاصل کند، امری که سایر برادران ریو نیز در این زمینه کمک می کنند.

  جما یادآور شد: این لوله برای حیات ریو ضروری است، اما به زودی قرار است این لوله برای نخستین بار خارج شود و ما می توانیم صدای وی را بشنویم. ریو قادر خواهد بود که صدا تولید کند اما هرگز موفق به حرف زدن نمی شود، موضوعی که تنها یکی از نشانه های سندروم انجلمن محسوب می شود. سندرومی که بر رشد عقلی وی تأثیرگذار بوده و موجب اختلال در خواب وی شده است.

  پس از سالها آزمایش ژنتیک سرانجام بیماری وی سندروم انجلمن تشخیص داده شد و براساس اظهارات مادرش دست کم از این که می دانیم او به چه بیماری مبتلا است احساس آسودگی می کردیم.

  به علت بغرنج بودن این شرایط تنها یک نمونه دیگر در دنیا با شرایط مشابه ریو وجود دارد و آن یک دختر یک ساله در آمریکا است.

  این سندروم ابتدا در سال 1965 توسط دکتر هاری آنجلمن توضیح داده شد. شیوع آن 1 در10000 یا 20000 است. علت ایجاد این سندروم از دست رفتن عملکرد قسمتی از کروموزوم 15 مادری است.
  فایل پیوست فایل پیوست
  • File Type: jpg 173581_565.jpg (66.2 کیلوبایت, فایل 1028 مرتبه دریافت شده است)
  • File Type: jpg 173582_613.jpg (28.8 کیلوبایت, فایل 925 مرتبه دریافت شده است)
  • File Type: jpg 173583_379.jpg (73.1 کیلوبایت, فایل 1270 مرتبه دریافت شده است)
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 7. #7
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  نابینایی تدریجی


  بیماری عجیب 3 خواهری که به زودی نابینا می شوند

  شاید این عکس ارزشمندترین عکسی باشد که این خانواده در طول زندگی خود خواهند دید. اشلی، لین، و کاریس سه خواهر هستند که به دلیل ابتلا به نوعی بیماری ژنتیکی نادر، بینایی خود را به تدریج از دست خواهند داد. به گزارش پارس ناز ابتلا به این بیماری یعنی اینکه اشلی، 25 ساله، دیگر نخواهد توانست بزرگ شدن 4 کودکش را ببیند. لین، 24 ساله، هرگز دو کودکش را نخواهد دید و کاریس، 22 ساله، تا آخر عمر از دیدن تنها کودکش محروم خواهد بود.


  هر روزی که می گذرد بینایی این سه خواهر کمتر و کمتر می شود. اشلی و کاریس مدتی است که دیگر قادر به رانندگی نیستند و برای انجام کارهای روزانه خود به مشکل بر می خورند. ولی آنها مصمم هستند که تا جایی که ممکن باشد رشد و شکوفایی کودکانشان را ببینند.


  اشلی، که چهار کودک 8 ساله، 5 ساله، 2 ساله و چندماهه دارد اولین کسی بود که متوجه بیماری خود شد. او در سومین بارداری خود از لکه های سیاهی که جلوی دیدش را می گرفت و از سردردهای شدید شکایت داشت. اشلی می گوید درحال حاضر بیماری ما هیچ درمانی ندارد.

  می دانیم که روزی کاملاً نابینا خواهیم شد به همین دلیل سعی می کنیم از هر لحظه زندگی بیشترین استفاده را ببریم. ما قدر هر لحظه ای دیدن بچه هایمان را می دانیم. وقتی به بیماری ام پی بردم انگار دنیا بر سرم خراب شده بود. بیشتر از همه نگران این بودم که چگونه باید از کودکانم مراقبت کنم.

  parsnaz.ir
  فایل پیوست فایل پیوست
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  مِری: زنی که برای زنده ماندن باید حتما پاهایش را بالا می‌گرفتند!
  http://1pezeshk.com/archives/2012/09...#axzz25Of3CjfQ
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 9. #9
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  زنی که روی صورتش ناخن می روید +عکس

  شانینا ایزوم 28 ساله اهل ایالات متحده از 3 سال پیش تا کنون دچار نوعی واکنش آلرژیک شده که او را از انجام فعالیت های روزانه ناتوان کرده است.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، از مدتی پیش تا کنون به جای مو روی پوست بدنش ناخن رشد می کند و پزشکان هنوز در مورد چگونگی درمان این بیماری مرموز، چیزی نمی دانند و بعد از 3 سال تلاش و تحقیق فقط نشانه های بیماری را کنترل کرده اند.  شانینا در سال نخست دانشجویی اش، در سپتامبر 2009 برای درمان حملات آسمی به پزشک مراجعه و استروئید دریافت کرد، اما تنها چند ساعت پس از مصرف دارو دچار خارش شدیدی در سراسر بدنش شد.  بعد از آن برآمدگی های سیاهی روی پاهایش شکل گرفت و کم کم ناخن ها روی صورتش شروع به رشد کردند. تا چند وقت پیش شانینا حتی نمی توانست بنشیند و راه برود. اما حالا می تواند با عصا و گاهی اوقات بدون آن راه برود. او می گوید پزشکان انواع آزمایش ها را روی او انجام داده اند و نتیجه همه آنها منفی بود. هیچ فرد دیگری در جهان پیدا نشده که چنین بیماری ای داشته باشد.
  http://www.tabnak.ir/fa/news/271277/...B9%DA%A9%D8%B3
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 10. #10
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  پوستی که لحظه به لحظه کنده می‌شود! +عکس

  نگاه نگران مادر و چشمهای پر از دلهره پدر حکایت از دردی کهنه دارد. صورتهای رنگ پریده و خسته این دو نفر نشان می دهد بیخوابی و چشم انتظاری، جزئی جدایی ناپذیر از زندگی فقیرانه آنهاست؛ زندگی که با دردها و گریه ها و اشکهای دختر پنج ساله آنها رنگ غم و اندوه به خود گرفته است.


  به گزارش مهر، زخمهای کهنه معصومه دختری که به واقع معصوم است، سکانسهایی نه چندان دلچسب از فیلم زندگی خانواده قاسم بریسم را رقم زده است که بی شک تنها تصور آن و نه دیدنش برای خیلی از مردم سخت و غیرقابل تحمل باشد.

  دیدن دختری که هر روز رشد می کند و قد می کشد اما با زجری کشنده، دختری که بازی کردن و خندیدن را مثل خیلی از دخترکان روستای دوسلق شهرستان شوش دوست دارد ولی توان آن را ندارد، شاید زجرآورترین صحنه های زندگی را برای مادری تشکیل می دهد که دوست دارد دخترش همانند سایر هم سن و سالانش بخندد، بازی کند و حرفهای شیرین و با نمک بر زبان جاری کند.  زخم‌های بی علاج معصومه


  حکایت این گزارش، زندگی غم‌انگیز معصومه بریسم دختری پنج ساله از شهرستان شوش است که با یک بیماری ناشناخته و از همان دوران نوزادی دست و پنجه نرم می کند به گونه ای که هم اکنون بدن این دختر همیشه خونی و زخمی است.

  در حالی که برای خیلی از ما تنها یک زخم کوچک، آه از نهادمان بلند می کند، معصومه پنج سال از زندگی کودکانه خود را در حالی پشت‌سر گذاشته که پوست بدنش خود به خود همیشه در حال جدا شدن بوده و این وضع یک زندگی کابوس وار را برای معصومه رقم زده و خنده را از لبان وی گرفته است.

  مادرش که نشان می دهد سختی روزگاری که با این دختر پنج ساله پشت سر گذاشته، ضربات عمیقی به چهره اش وارد کرده است در توصیف وضع معصومه می گوید: دخترم دوست دارد بدون لباس باشد زیرا لباس ها بعد از چند ساعت به تنش می چسبند و باعث درد شدید وی می شوند و بعد از مدتی جدا کردن آنها از بدنش مثل کندن پوست یک انسان از بدنش عذاب آور می شود.

  پدرش قاسم که نگاه کردن به صورتش می تواند تلخکامی ایامی که با زخم‌ها و گریه های دخترش بر او گذشته را تداعی کند، یک روز کار می کند و چند روز بیکار است که در سالهای اخیر حتی در تامین مخارج اولیه زندگی خود و خانواده اش نیز مانده چه برسد به اینکه بتواند هزینه های سرسام آور درمان دخترش را تامین کند.

  وی می گوید: خیلی سخته ببینی دخترت و پاره تنت جلوی چشمانت از زخمی هایی که خود به خود روی بندش ظاهر می شود، زجه بزند ولی نتوانی برایش کاری بکنی. ببینی مادرش شب و روز دعا می کند ولی کاری از دستمان برنیاید. زندگی ما با قحطی لبخند و خنده مواجه شده است.  زندگی سخت قاسم بریسم و دخترش


  وی ادامه می دهد: تاکنون به پزشکان فراوانی مراجعه کرده ایم که گفته اند بیماری دخترم ناشناخته است. حتی یک بار معصومه را به تهران نیز برده ایم که گفته اند این بیماری لاعلاج است. راستش را بخواهید وضع زندگی ما به گونه ای نیست که بتوانیم این مخارج سرسام آور را تامین کنیم به همین دلیل اکنون امیدمان به خداست که به دخترمان یک زندگی عادی ببخشد و خنده را بر لبان مادرش بنشاند.

  پدر معصومه عنوان می کند: برخی مردم می گویند که پزشکان متخصصی در تهران هستند که توانایی درمان دخترم را دارند ولی دست ما به آنها نمی رسد چون توانایی این کار را نداریم و این ناتوانی، عذاب و ناراحتی من را بیشتر می کند.

  قاسم این را هم می گوید که همین حالا هم شرمنده زن و بچه ام هستم زیرا هرچه دارم برای درمان معصومه فروخته ام و دیگر جایی برای درآمدزایی نیست.

  وقتی می خواهم با معصومه صحبت کنم تا بتوانم ناراحتیش را بیشتر درک کنم، فقط یک چیز را از او می شنوم. گریه، گریه و گریه و در نهایت دیدن چشمانی پر از اشک...

  فرماندار شوش هم در این خصوص می گوید: از وضع آنها اطلاع داریم چند بار به آنها کمک شده ولی امکان درمان برای آنها میسر نشده است به هر حال این بیماری ظاهرا به گونه ای است که از بین 4.5 میلیون نفر، یک فرد به آن مبتلا می شود به گونه ای که پوست بدن فرد بدون دخالت عاملی، از بدن جدا می شود.

  عبدالرضا سعیدی نیا در خصوص زندگی خانوده معصومه می‌گوید: زندگی سختی دارند و در روستایی به نام دوسلق زندگی می‌کنند که 70 کیلومتر با شوش فاصله دارد. فکر می کنم حتی رفت و آمد در این شهر نیز هزینه ای هنگفت را به خانواده قاسم بریسم تحمیل می کند.  وقتی عکاس به پدر و مادرش می‌گوید که قصد دارد از بدنش عکس بگیرد و باید پیراهنش را بالا بزنیم مادرش با گریه می گوید: نمیشه. لباس به بدنش چسبیده است. اما اصرار ما باعث می شود مادر برخلاف میل باطنی دست به چنین کاری بزند تا با صحنه هایی دردآور مواجه شویم. مادر می گوید هر وقت می خواهم لباسهایش را از بدنش جدا کنم، معصومه تا حد مرگ، درد می کشد و گریه می کند.

  معصومه را در حال زجه زدن در حین ملاقات پدر و مادرش با استاندار خوزستان برای اولین بار دیدم. همه افرادی که در آنجا بودند تحت تاثیر بیماری دخترک قرار گرفته بودند و من با خود فکر می کنم که این درد و رنجی که معصومه بابت این زخمهای بی درمان تحمل می کند ممکن برای بچه های هر کدام از ما رخ دهد. پس به شکرانه سلامتی فرزندانمان که می توانیم با دیدن لبخندشان، تا اوج خوشبختی پرواز کنیم و با دیدن دویدنشان گل از گلمان بشکفد باید امثال معصومه بریسم را دریابیم.

  نحوه یاری رسانی به معصومه

  بر همین اساس شماره کارت 6273533100563938 نزد بانک تجارت به نام قاسم بریسم برای کمک به این دختر اعلام می شود.

  همچنین هموطنان برای دریافت اطلاعات بیشتر از وضع این دختر شش ساله می توانند با شماره 09163344202 به نام علی نواصر نیز تماس بگیرند.

  http://www.tabnak.ir/fa/news/272573/...B9%DA%A9%D8%B3
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت