جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: پیر چشمی - عینک مطالعه

tahmasebi22 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پیر چشمی - عینک مطالعه

سلام

به چشم پزشک مراجعه کردم برای من تشخیص پیر چشمی گذاشتن. 42 ساله - جنس مذکر هستم.در شبانه روز کار زیادی با کامپیوتر و مطالعه کتاب دارم.دکتر برایم استفاده از عینک را تجویز کردن و نسخه ای نوشتن. فکر کنم یک چشم 1 و یکی 1.25 باشد. در مطالب یک سایت خوندم که می توان در این شرایط از عینک های مطالعه استفاده کرد که نیازی به نسخه پزشک ندارد و همه می توانند خریداری کنند. به نظر شما چکار کنم ؟ آیا در ایران این عینک ها موجود است ؟ اگر در مورد قیمت این عینک ها هم بنویسید ممنون میشم

mmaeiiat آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

هیچ عینکی بدون معاینه توسط اپتومتریست یا چشم پزشک توصیه نمی کنیم حتی آفتابی !
    دانشجوی کارشناسی ارشد بینائی سنجی
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

keramat آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

منهم این مشکلو دارم و اتفاقا قبلا در این زمینه یعنی استفاده از عینک مطالعه برای پیر چشمی تحقیق کرده بودم. خیلی خوشحال شدم این سوال مطرح شده . اینکه نوشتین برای عینک مطالعه به منظور پیرچشمی حتما معاینه چشم لازم است و باید توسط چشم پزشک و یا اپتومتریست نسخه و شماره عینک در خواست شود... چرا پس در بعضی از مقالات خارجی و همینطور داخلی نوشته اند که بدون نسخه هم می توان از این عینک ها خریداری کرد؟
    لطفا توجه کنید:

How is presbyopia corrected?

Eyeglasses are the simplest and safest means of correcting presbyopia. Eyeglasses for
    presbyopia have higher focusing power in the lower portion of the lens. This allows you
    to read through the lower portion of the lens and see properly at a distant through the
    upper portion of the lens. It is also possible to purchase reading eyeglasses. These
    types of glasses do not require a prescription and can help with reading vision.

http://www.nei.nih.gov/healthyeyesto...Presbyopia.pdf

خواندن حروف ریز: از دست دادن توانایی دیدن واضح اشیای نزدیک یک روند عادی در سالمندی است. این عارضه را پیرچشمی (presbyopia) می‌نامند. تصور می‌شود که این عارضه ناشی از دست رفتن انعطاف‌پذیری عدسی چشم باشد. با استفاده یک عینک ساده و ارزان قیمت مخصوص خواندن می‌توانید این مشکل را حل کنید.

تغییرات چشم در سالمندی
    http://www.hamshahrionline.ir/news-115683.aspx

پیشفرض

نمره عینک برای پیرچشمی با توجه به سن / شغل و جمع جبری با میزان عیب انکساری دید دور ( نمره عینک در نگاه به دور ) که غالبا در دو چشم متفاوت هم میبا شند تعیین و نهایتا تجویز میشود.
    عینکهای پیرچشمی بدون نسخه گروهی از عینکهای آماده ( با نمره مثبت و یکسان برای هر دو چشم ) هستند که هرکسی برای چشم خود آزمایش کرده و هرکدام که دید رضایت بخشی برای مطالعه فرد تامین کند انتخاب می شود غافل از آن که در بسیاری از موارد نمرات دو چشم یکسان نبوده و ممکن است آستیگماتیسم هم داشته باشند که در عینکهای آماده هیچیک از موارد یاد شده لحاظ نگردیده ...

پیشفرض

در همان مقاله مد نظر keramat هم به تفاوت عیوب انکساری دو چشم اشاره شده است.میزان و نوع این تفاوت در عینکهای پیر چشمی آماده و عمومی لحاظ نمی شود در چنین شرایطی بالانس دید واحد دوچشمی به هم خورده موجب سردرد و سایر ناراحتی ها خواهد شد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت