جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 7 از 7 مجموع

موضوع: عفونت چشم

نگار20 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض عفونت چشم

با سلام ... خسته نباشيد . چند مدت است كه صبح ها وقتي از خواب بيدار مي شوم در چشمم قي هاي سفير رنگ و بزرگ بيرون مي ايند و در گوشه چشمم جمع نمي شوند و روي مردمك مي روند و تار مي بينم و مجبورم براي خارج كردن انها از دستمال استفاده كنم و چشمم شروع به سوزش مي كند ... نگرانم ... ايا اين وضعيت عادي است ؟ :?

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

با شرح حالی که شما دادید ممکنه دچار التهاب ملتحمه از نوع کلامیدیائی شده باشید.. عفونت چندان آزار دهنده ای نیست.. اما بهتره به ملاقات چشم پزشک برید..چون اگه این عفونت در چشم شما باشه و درمان نشه سیر 9-3 ماهه یا حتی طولانی تر پیدا میکنه.طول متوسط بیماری بدون درمان 5 ماه است.التهاب ملتحمه انواع مختلف داره...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

پیشفرض

ممنون از توجهتون
    ولی آقای دکتر من تا حالا هیچ ارتباط جنسی نداشتم
    قبلا استمنا می کردم که اونم مدتی هست ترک کردم
    مقاله ی التهاب‌ ملتحمه‌ با علایم من جور بود ولی من ارتباط بین چشم و عفونت كلاميديايي‌ (که فکر می کنم مربوط به سکس باشه ) نمی فهمم... و اینکه من باید به دکتر چشم مراجعه کنم یا دکتر زنان ؟ :?من به وسایل آرایشی حساسیت دارم و وسایلامو از مارک ایو روشه که منشا گیاهی داره و ضد حساسیت هستن تهیه می کنم فکر نمی کنم مشکل از آرایش باشه ! ... باید الان چی کار کنم ؟ .اگر امکان داره بیشتر برام توضیح بدید ... ممنون میشم ...مرسي كه وقتتون رو در اختيارم گذاشتيد .:)

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

من گفتم من فقط حدس میزنم و شما باید به چشم پزشک مراجعه کنید.. لذا بحث در باره حدثیات مورد نداره. در ضمن اگه عفونت کلامی دیائی در کار باشه.. همیشه با مقاربت منتقل نمیشه... گاهی از استخرهای آلوده هم افراد مبتلا میشن.اگه از مقاربت اومده باشه معمولا با مقاربت دهانی یا از دست به چشم منتقل شده

پیشفرض

ممنون از توضیحاتتون
    راستش من هیچ کدوم از علایم عفونت‌ كلاميديايي‌ ندارم چند مدتی بود که ترشح داشتم ولی دکتر بهم گفت که طبیعی هست !!!!:?:
    من باید آزمایش بدم ؟ آیا این عفونت خطرناکه ؟ چشمم ‌رو به ‌بهبوده‌...:) بيشتر ‌نگران اون عفونتم‌‌...:roll:
    ممنونم .

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

يك متخصص چشم:
    خطر ابتلا به عفونت‌هاي چشمي در استخرهاي آلوده افزايش مي‌يابد

خطر ابتلا به عفونت‌هاي چشمي و حساسيت‌ در اثر تماس با آب آلوده و آبي كه بيش از حد استاندارد، مواد ضدعفوني كننده دارد افزايش مي‌يابد، اما ترس از اين عفونت‌ها نبايد مانع رفتن به استخرها و روي آوردن به اين ورزش مفيد شود.

دكتر فيروزه رحيمي، دانشيار گروه چشم دانشگاه علوم پزشكي تهران در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران واحد علوم پزشكي تهران گفت: از عفونت‌هاي چشمي كونژكتيويت‌هاي آدنوويروسي (ورم ملتحمه) و انكلوزيوني مي‌توانند از طريق آب آلوده نيز منتقل شوند لذا مسؤولان استخرها بايد از ورود كساني كه ورم ملتحمه عفوني دارند و از ظاهر چشم‌هايشان تشخيص داده مي‌شود جلوگيري كنند.

وي افزود: استفاده از غلظت و تركيب مناسب مواد ضدعفوني كننده آبها نيز ضروري است چون با غلظت‌هاي بالا و غيراستاندارد حساسيت‌هاي چشمي در شناگران پيدا مي‌شود.

وي ادامه داد: همچنين تعداد شناگران بايد متناسب با ظرفيت استخر باشد زيرا با افزايش بيش از حد شناگران خطر ابتلا به عفونت‌ها بالا مي‌رود.

اين عضو هيأت علمي در خاتمه گفت: نظارت دقيق وزارت بهداشت بر كار استخرهاي عمومي و به خصوص بر طريقه ضدعفوني كردن آب استخرها در كم كردن عفونت‌هاي چشمي و حساسيت‌هاي آن بسيار مؤثر است وگرنه مراجعان نمي توانند خودشان كاري كنند كه از اين عوارض در امان بمانند.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

ترشحات چشمی, اغلب از لحاظ تشخیصی غیر اختصاصی هستند. مقادیر شدید ترشح که موجب چسبدن پلکها به هم به هنگام بیدار شدن از خواب می شوند, معمولا نشانه التهاب ملتحمه ویروسی و یا باکتریائی هستند. مقادیر کمتر ترشح موکوئید ممکن است در آزار های آلرژیک و غیر عفونی نیز دیده شوند. مواد خشک شده و دلمه روی پلکها ممکن است بطور حاد( در التهاب ملتحمه)یا مزمن( در بلفاریت یعنی التهاب حاشیه پلک) ظاهر شوند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت