جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع
Like Tree4Likes
  • 1 Post By beigi.t
  • 1 Post By دکتر سید حمید سجاد
  • 1 Post By maryam442
  • 1 Post By پیچک 26

موضوع: درمان شالازیون

beigi.t آفلاین است تازه وارد

پیشفرض درمان شالازیون

با سلام خدمت اساتید محترم آیا در درمان شالازیون با کمپرس آب گرم حتما باید با حوله خیس ,کمپرس آب گرم انجام گیرد یا با کیسه آب گرم که فقط حرارت را انتقال می دهد نه رطوبت را هم میتوان چشم را ماساژ داد؟ آیا راهی برای درمان قطعی و همیشگی شالازیون وجود دارد؟
    fa89 likes this.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

کمپرس گرم (مرطوب یا خشک) و ماساژ پلک ها یکی از راههای درمان و پیشگیری از مشکلات جدید است درمان قطعی وجود ندارد اما قابل کنترل است.
    fa89 likes this.

maryam442 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

باسلام-من خودم از حدود 7-8 سال پیش چشمم شالازیون شد که همون اول جراحی کردم. ولی چند ماه بعد یه جای دیگه چشمم بوجود اومد.واسه همین دنبال راهی بجز جراحی گشتم-تا اینکه فهمیدم بدون جراحی هم درمان میشه فقط از لحاظ زیبایی ممکنه طول بکشه-طبق تجربه من اگه از همون روزهای اول که هنوز بشکل تورم هست وتوده سفت نشده ،اول چشم رو با شامپو بچه شستشو بدیم و روزی 3-4بار با پنبه و آب جوشیده که زیاد داغ نباشه کمپرس کنیم خیلی زود خوب میشه-موقع کمپرس بهتره طوری پنبه رو رو پلک ماساژ بدین که منافذ لبه پلک در اثر اون گرما باز بشه که راه خروج اون مواد از همین طریقه.بعد یه پماد استریل چشم هست که استفاده ازش از خشک شدن و بسته موندن منافذ لبه پلک جلوگیری میکنه و هم استریل میکنه.مطمئن باشید با این روش کمتر از یکماه حتی گاهی یک هفته خوب میشه.طوری که من الان هم هر وقت یکم احساس کشیدگی و درد میکنم فوری این کارا رو انجام میدم و فردا اون روز دیگه هیچ اثری نیست.
    البته خود شالازیون درد نداره ولی اولین روزی که داره تشکیل میشه یه حس کشیدگی داره و وقتی خوب دقت کنی موقع پلک زدن درد خاصی حس میشه.
    و خلاصه اگه دیر اقدام به این کارا بکنید زمان بهبود طولانی تر میشه که به 6-7 ماه هم میرسه ولی بالاخره خوب میشه،ولی اگه از نظر ظاهر براتون مشکل ایجاد میکنه و دیر به راه درمان پی بردید این 1 بار جراحی اشکال نداره و بعد این سعی کنید با کارایی که گفتم مغلوبش کنید.
    fa89 likes this.

پیچک 26 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

شالازیون توده ای در لپه پلک است که شبیه گل مژه است.علت ایجاد آن بسته شدن منافذ خروج چربی های طبیعی در لبه پلک است.بهترین راه همان روش آبگرم است و پماد استریل چشمی تتراسایکلین1%
    کسی که یکبار دچار شالازیون شده بهتر است بعد از این همیشه هفته ای یکی دوبار یا درحمام لبه های پلک را با شامپو بچه و آبگرم شستشو دارد تا از بسته شدن منافذ و تشکیل مجدد توده جلوگیری شود.
    fa89 likes this.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت