جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: حساسیت چشم

 1. #1
  rolita_brand آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Aug 2006
  ارسالها
  2

  پیشفرض حساسیت چشم

  با سلام من مدتییه که چشام به نور خیلی حساس شده وبا ارایش هم قرمز میشه و اب میاد باید چیکار کنم ممنون

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  در حال حاضر این علائم متناسب با بیماری بخصوص چشمی نیست..جز حساسیت به مواد آرایشی..به اصولی که در باره مصرف مواد آرایشی و حفظ سلامت پوست و مو و مخاطات گفته شده.. توجه کنید.. اگه کماکان این مشکل را داشتید برای مشاوره و احیانا معاینه به چشم پزشک مراجعه کنید..

  خطرات استفاده از لوازم آرايش ـ ريمل

  زيبايى به چه قيمتى
  ارمغان جوادنيا
  لوازم آرايشى خصوصاً ريمل ها كه امروزه با رنگها و ماركهاى گوناگون دردسترس زنان و دختران جوان است هرچه قدر هم كه ازلوازم استاندارد ومعتبر باشند دربعضى ازمصرف كننده ها باعث واكنش هاى آلرژيك مى شود.
  اخيراً از سوى وزارت بهداشت نظارتهايى در زمينه لوازم آرايشى و بهداشتى خصوصاً ريمل هاى ايرانى شروع شده است و توليدكنندگان لوازم آرايشى موظف هستند تا در اين توليدات مواردى را رعايت كنند.
  حتى در مورد ريمل هاى خارجى هم شركتهاى وارد كننده به شرطى مى توانند جنس وارد نمايند كه مجوزهاى لازم را داشته باشند و براى كسب اينگونه مجوزها اين شركتها بايد دقيقاً جزئيات اقلام وارد شده را از شركتهاى سازنده براى وزارت بهداشت بگيرند و يااين مواد آرايشى در آزمايشگاه هاى وزارت بهداشت تجزيه و آناليز شوند ودر صورتى كه مواد مضرى در توليد آنها به كار نرفته باشد توزيع مى شوند.
  دكتر «مسعود داودى» متخصص پوست ومو در مورد ريمل و اثرات آن مى گويد: ريمل ها از نظر شكل ساختارى به دو نوع پودرى ومايع در بازار ايران عرضه مى شوند، پايه اصلى ريمل هاى مايع به صورت آب و روغن است، ريمل هايى كه پايه اصلى آنها روغن است در برابر عرق كردن و ريزش اشك مقاوم هستند ولى متأسفانه خشك شدن آنها روى مژه ها به مدت طولانى صورت مى گيرد ولى ريمل هايى كه پايه اصلى آنها آب است دقيقاً برخلاف ريمل هاى مزبور هستند وى معتقد است: متأسفانه ريمل هاى مايع به خصوص آنهايى كه پايه اصلى آنها آبكى است محيط مناسبى براى رشد و نمو ميكروبها هستند و با تكثير اين ميكروبها وحضور مداوم آنها در نزديك چشم مى تواند عفونتهاى چشمى ، التهاب، قرمزى ، ترشحات غليظ، خارش و حتى پوسته ريزى لبه پلك را ايجاد نمايند؛ همچنين در موارد شديدتر اين ريمل هابه قرنيه چشم آسيب مى رسانند و در نهايت لك قرنيه و اشكال در بينايى را به وجود مى آورند و اين علائم با ادامه مصرف افزايش مى يابد بنابراين به دليل حساس بودن ناحيه اطراف چشم، بهتر است از اين ريمل ها كمتر استفاده شود.
  وى مى گويد: وجود مواد رنگى، عطرى و نگهدارنده موجود در داخل ريمل ها نيز مى تواند حساسيتهاى پوستى را افزايش دهد، وجود اين مواد به دليل جلوگيرى از خراب شدن تركيبات موجود است و حتى بعضى از اوقات براى مقابله با ميكروبها از آنتى بيوتيكهاى پيشگيرى كننده استفاده مى كنند تا حتى المقدور شانس عفونتها در هنگام مصرف كاهش يابد.
  اين متخصص مى گويد: افرادى كه با استفاده مكرر از ريمل ها دچار التهاب و حساسيت مى شوند، ريزش مژه ها در آنها به مراتب بيش از سايرين خواهد بود.
  دكتر داودى مى گويد: متأسفانه ريمل هايى كه پايه اصلى آنها از روغن تشكيل شده است به دليل اينكه به سختى پاك مى شوند، موجب افزايش ريزش مژه ها و چسبندگى آنها مى شوند وى معتقد است؛ استفاده از ريمل ها و يا هرگونه لوازم آرايشى ممنوعيت خاصى ندارد حتى افرادى كه به دليل بيمارى هاى مختلف مژه هايشان كم پشت شده است و يا دراثر تصادف مژه هاى خود را از دست داده اند، مى توانند با استفاده از ريمل ظاهر چهره خود را تا حدى به صورت طبيعى برگردانند ولى بايد از مصرف زياد و دائمى ريمل كه شانس ابتلا به عفونت و حساسيت را افزايش مى دهد خوددارى كنند. وى معتقد است: براى پاك كردن انواع ريمل هاى پودرى و مايع مى توان از آب استفاده كرد اما براى پاك كردن ريمل هاى روغنى كه اصطلاحاً واترپروف ناميده مى شوند بايد از محلول آب وصابون استفاده كرد.
  دكتر داودى مى گويد: مصرف لوازم آرايشى خصوصاً ريمل غيراستاندارد و تقلبى شانس بروز عفونتهاى خطرناك چشمى و حساسيتهاى پوستى را دو برابر افزايش مى دهد؛ هم چنين خريد اين گونه لوازم آرايشى از دستفروش ها هم توصيه نمى شود.
  دكتر مونا بهار متخصص پوست و مو نيز در ادامه مى گويد: ريمل هاى موجود در بازار فقط براى رنگ دادن به مژه ها به كار برده مى شود، بنابراين نبايد از آنها انتظارات غيرواقعى داشت.
  وى معتقد است ، متأسفانه تمامى شركتهاى لوازم آرايشى در كاتالوگهاى مخصوص خود خواصى برخلاف آنچه كه ريمل ها دارند ذكر مى كنند، براى مثال ريمل هاى چندكاره براى پرپشت كردن مژه ها و ويتامينه كردن آنها استفاده مى شود و يا فلان ريمل هرگز مژه ها را از بين نمى برد و باعث استحكام آنها مى شود ولى به طور كلى ريمل ها فقط مى توانند مژه ها را بلند كنند و باعث پرپشتى و حالت دار بودن آنها نمى شوند.
  وى معتقد است؛ ريمل هاى ضد آب (واترپروف) بيشتر به سلامت مژه ها آسيب رسانده و باعث ريزش آنها مى شود؛ همچنين به سختى پاك كردن اينگونه ريمل ها از ديگر مشكلات آنها است كه به مژه ها آسيب مى رساند.
  دكتر بهار معتقد است؛ براى پاك كردن چنين ريمل هايى نبايد از آب استفاده كرد زيرا ريزش مژه ها را افزايش مى دهد و به دليل اينكه مژه ها رشد كافى ندارند، در صورت ريخته شدن ديرتر ترميم مى شوند.
  وى مى گويد: ريمل ها به خاطر داشتن مواد شيميايى و نگهدارنده باعث حساسيت هايى همچون سوزش چشم، آبريزش وخارش مى شوند وى پف بالا و زير چشم را از ديگر عوارض استفاده مكرر از ريمل ها مى داند و مى گويد:به دليل اينكه سلولهاى موجود در سطح پوست خصوصاً دور چشم بسيار نازك است و مواد شيميايى در طول استراحت به راحتى وارد چشم شده و عفونتهاى چشمى را افزايش مى دهد.
  دكتر بهارمعتقد است؛ افراد حتماً بايد بعد از استفاده از ريمل ها آنها را پاك كنند و حتى الامكان سعى كنند با ريمل نخوابند، زيرا تمام فوليكولهاى مژه كه روى پلك قرار دارند مسدود شده و احتمال ريزش آنها هنگام شست وشو بيشتر مى شود.
  وى استفاده از ريمل هاى دائم را خطرناك مى داند و معتقد است: استفاده از ريمل هاى دائم عوارضى همچون ايدز و هپاتيت را به راحتى انتشار مى دهد؛ همچنين اينگونه ريمل ها باعث بسته شدن منافذ پوست شده و باعث تغيير رنگ در مژه ها مى شود و به مرور زمان بد شكلى هايى را به وجود مى آورند و بعد از مدتى مژه ها استحكام اوليه خود را از دست مى دهند.
  وى استفاده از فرمژه هايى را كه باعث كشش در مژه ها مى شود مضر مى داند و مى گويد:با توجه به اينكه مژه ها پايه سستى دارند، كشش زياد آنها مى تواند استحكام و حالت و زيبايى مژه ها را از بين ببرد.
  دكتر بهار در پايان مى گويد: تمامى كسانى كه مژه هاى كوتاه دارند به جاى استفاده دائم از ريمل ها مى توانند از محلول روغن بادام و زيتون در داخل لوله ريمل و يا از ماساژ اين دو محلول استفاده كنند؛ زيرا اين كار باعث مى شود تا مژه ها بلند شده واستحكام يابند و حتى بعد از مدتى مژه ها به حالت ابريشمى در مى آيند
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت