جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: آلودگی هوا - خارش چشم

hakimian آفلاین است تازه وارد

پیشفرض آلودگی هوا - خارش چشم

با سلام و خسته نباشید
    واقعا از مطالب مفید سایت ممنون. وقتی که از خونه می رم بیرون خصوصا تابستان، بعد از برگشتن خارش شدیدی در چشمام احساس می کنم که فکر میکنم مربوط به آلودگی هواست. می خواستم لطف کنید روشی پیشنهاد کنید برای شستشوی چشم. (من در مشهد زندگی می کنم و تابستان در مرکز شهر معمولا هوا خیلی کثیف و آلوده است) در ضمن اگر فکر می کنید علت دیگه ای داره لطفا منو راهنمایی کنید. ممنون
    آخرین ویرایش توسط دکتر سید حمید سجاد در تاریخ 01-Aug-2008 انجام شده است

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با سلام

احساس سوزش و خارش چشم علل متعددی دارد (عیوب انکساری تصحیح نشده - التهاب ملتحمه- ترشح ناکافی اشک - قرار گرفتن چشم در مقابل محرکها ی مختلف شامل مواد آرایشی و گرد و خاک و... ) از جمله آنها ست. اینکه علت مشکل شما چه هست بعد از مشورت با چشم پزشک (بطور حضوری ) مشخص خواهد شد... اما اگر مطمئن هستید که مشکل از هوا ست ... باید عرض کنم
    افزايش آلاينده‌هاي هوا، التهاب چشم را در پي دارد؛ از اين رو استفاده از عينک‌هاي محافظ و شست‌وشوي چشم با آب ولرم جوشيده بهترين راه پيشگيري و درمان محسوب مي‌شود

به طور طبيعي چشم هر فرد داراي لايه بيروني به نام لايه اشک است، اين لايه محافظ قرنيه و بافت ملتحمه در برابر تماس چشم با آلودگي بيروني است؛ حال اگر لايه اشک چشم افراد نازک باشد (عارضه خشکي چشم) چشم در برابر آلودگي هوا حساس‌تر بوده و سريع‌تر به آلاينده‌ها واکنش نشان مي‌دهد.

قرمزي، خارش و سوزش چشم از علايم خفيف تماس آلودگي است : به طور معمول چشم داراي PH خنثي است ولي اگر چشم در برابر آلودگي هوا با مواد اسيدي همچون دي اکسيد کربن و مونوکسيد کربن در تماس طولاني مدت قرار گيرد، قرنيه و بافت ملتحمه‌اش دچار سوختگي شيميايي مي‌شود.

مصرف خود سرانه افراد از قطره‌هاي چشمي همچون بتامتازون خطرناک است : اين داروهاي کورتوني هيچگاه نبايد بدون تجويز پزشک مصرف شود، ‌ضمن اين که آسيب خفيف چشم ناشي از آلودگي با شست‌وشو قابل رفع است و در موارد شديد نيز تنها پزشک مي‌تواند به درمان قطعي عارضه چشمي کمک کند.

گفتني است: افراد با سابقه حساسيت‌هاي چشمي و خشکي چشم و نيز سالمندان و کودکان بهتر است در روزهاي آلوده کمتر از خانه خارج شوند.

سلامت چشم( اخبار و گزارشات)
    http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=347

سوزش چشم
    سوزش چشم
    سوزش و قرمزی چشم
    http://forum.iransalamat.com/showthread.php?t=4108
    آلودگي هوا(اخبار وگزارشات)
    تاثیر گیاهان آپارتمانی بر بهبود هوا

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت