جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تشخیص تنبلی چشم

atefe.m آفلاین است تازه وارد

Arrow تشخیص تنبلی چشم

سلام اميدوارم سوال منو جواب بديد پسر من 4.5ساله هست بهمن ماه ازمايش چشم داد که خيلی خوب بود وريزترين ها رو هم ميگفت اما من به خاطر اينکه پسرم 1بار گفت چشمهام درد ميکنه اونو به چشم پزشک بردم همه خطوط رو درست گفت اما ريزنرين خطها رو با مکث و فکر کردن گفت دکتر به من گفت که اين خطها خيلی ريز هستند و اشکال نداره وگفت 4ماه ديگه مجددا مراجعه کنم از طرفی شنيدم بچه ها در اين سن بايدخطوط ريز رو هم ببينن حالا من خيلی نگران هستم از اين که چشمش ضعيف باشه و پيشرفت کنه به نظر شما بايد به دکتر ديگه مراجعه کنم يا اين که نتونه خطوط ريز بخونه طبيعی هست

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

تشخیص اینکه کودک دچار تنبلی چشم شده صرفا با معاینه بدست میاد...بقیه مسائل که در ادامه بحث مینویسم قابل اعتماد نیست و اگه پدر و مادر به فکر این مسئله نباشن اونقدر مخفی باقی می مونه که وقتی می خواد گواهینامه بگیره در معاینه چشم مشخص میشه که یکی از چشم هاش مشکل بینائی داره ولی دیگه کاری نمیشه کرد.... بنا براین بهتره از خودتون قضاوت نکنید و اینکارو به کسی که مسئول معاینه چشم بچه هست بسپارید.

اگر محروميت چشم در سنين قبل از۵ /۲ سالگي براي يك مدت سه ماهه يا بيشتر وجود داشته باشد مي تواند باعث كاهش تيز بيني به حد ۱۰/۱(۲۰/۲ )يا كمتر شود كه بينايي بسيار ضعيفي است . (بينايي طبيعي ۱۰/۱۰ يا بر حسب يارد ۲۰/۲۰ است كه معدل ۶/۶ واحد متري است .) اگر محروميت تصويري بين ۵ / ۲ سالگي تا ۸ سالگي شروع بشود بينايي با سرعت كمتري رو به افول مي گذارد و احتمال بيشتري براي پاسخ دادن به درمان وجود دارد

بسیاری از افراد مبتلا به تنبلی چشم مخصوصا نوع ملایم بیماری، اصلا از وجود آن تا زمانی که مورد معاینه قرار گیرند آگاه نمی‌شوند. چون دید چشم قوی‌ترشان عادی است و مشکل خاصی ندارند. اما برای مبتلایان به تنبلی چشم شدیدتر ممکن است مشکلات بینایی به وجود آید مثل ناتوانی در تشخیص فاصله‌ها و عمق.
    بیمار مبتلا به تنبلی چشم معمولا حساسیت کمی نسبت به تضادهای رنگی یا حرکت نشان می‌دهد و البته این نشانه‌ها فقط در چشم درگیر دیده شده و چشم سالم هیچ مشکلی ندارد. از طرفی ممکن است بیمار مشکلاتی در بینایی دوچشمی از جمله توانایی کم در تشخیص عمق و دیدن اشیای سه‌بعدی نیز تجربه کند.
    ولی با وجود این علائم بیمار در تشخیص مواردی که با یک چشم هم قابل درک است همچون اندازه، پرسپکتیو و حرکت دادن چشمش مشکلی ندارد.

تنبلی چشم کودکان( اخبار و گزارشات)
    تنبلی چشم کودکان( اخبار و گزارشات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت