جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: کنترل کردن کلسترول فقط با ورزش

mehdizade8 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض کنترل کردن کلسترول فقط با ورزش

آيا مي‌توانم به‌طور طبيعي فقط با ورزش کلسترول خونم را پايين بياورم؟ hdl من هم کم است. احتمال سکته قلبي دارم؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

کلسترول نوعي چربي خاص است که در بسياري از بافت‌هاي بدن به خصوص سيستم عصبي و خون وجود دارد. اين ماده به‌وسيله يک پروتئين حامل به نام ldl (داراي زنجيره سبک) از محل ساخت، يعني کبد حمل مي‌شود بنابراين اگر ميزان ldl خون شما بالا باشد يعني کلسترول شما بالاست و اين به معني افزايش احتمال سکته قلبي است. چون ثابت شده بالا بودن کلسترول عامل اصلي خطر است. بايد به طور طبيعي کلسترول شما کمتر از 200 ميلي‌گرم باشد و نوع مضر کلسترول يا ldl کمتر از 130 باشد اما در مورد hdl که مردم آن را کلسترول خوب مي‌نامند و در واقع اثر حفاظتي براي جدار عروق دارد، نکته مهمي را يادآوري مي‌کنم. اگر hdl در خانم‌ها و آقايان کمتر از 40 باشد، زنگ خطر وجود دارد و بايد با مصرف روغن ماهي يا تجويز موادي به‌وسيله پزشک متخصص آن را افزايش دهند. به طور کلي نسبت ldl به ‌hdl بايد کمتر از يک‌چهارم باشد تا خطر مشکلات قلب و عروق کم شود. در مورد پاسخ شما بايد بگويم اولين قدم در کاهش کلسترول رژيم غذايي مناسب است. بايد سعي کنيد روغن‌هاي اشباع نشده استفاده کرده، فست‌فود نخوريد، مصرف ميوه و سبزي را افزايش داده و از مصرف مواد غذايي حيواني بکاهيد. ورزش کردن با اينکه توصيه مي‌شود و دوستدار قلب است اما در مورد شما، در مقابل اثر مفيدي که رژيم دارد کم‌اثرتر است اما اگر تري‌گليسيريد شما هم بالاست ورزش کردن بسيار براي پايين آوردن و تعادل آن مفيد خواهد بود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت