جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: چربی خون= 500

jaahed9 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض چربی خون= 500

ميزان چربي خونم در عرض 1.5 سال افزايش يافت و به 500 رسيد. البته پدرم نيز چربي خون دارد. ضمن اينکه تخمدان پلي‌کيستيک هم دارم و قرص ضدبارداري استفاده مي‌کنم. لطفا در اين خصوص مرا راهنمايي کنيد که آيا ممکن است چربي خون من ارثي باشد؟ آيا اگر رژيم بگيرم، مشکل تخمدانم حل مي‌شود؟ 1 ماه است که رژيم گرفته‌ام ولي اصلا وزن کم نکرده‌ام؛ چرا؟ چه کار بايد بکنم؟ آيا امکان دارد کسي که بين 20 تا 30 سال است، چربي خون داشته باشد؟ براي درمان چه اقدامي بايد انجام بدهم؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

ابتدا بايد بگويم افرادي که رژيم غذايي مي‌گيرند مطمئنا وزن اضافي خود را از دست مي‌دهند و لاغر مي‌شوند. در پاسخ به سوال شما که رژيم گرفته‌ايد و لاغر نشده‌ايد، بايد بگويم که محال است کسي رژيم غذايي درست و علمي بگيرد و لاغر نشود. نکته ديگر اين است که شايد چربي خون شما ارثي باشد اما قطعا با کاهش وزن، چربي خون شما نيز کاهش مي‌يابد. اگر لازم باشد مي‌توانيد براي کاهش وزنتان بنا به توصيه متخصص از دارو نيز استفاده کنيد.

نکته ديگري که بايد يادآور شوم، اين است که شما حتما بايد يک برنامه غذايي خاص داشته باشيد. ولي به‌طور کلي بايد از مصرف روغن‌هاي جامد خودداري و از روغن‌‌هاي مايعي مانند روغن کانولا استفاده کنيد. مي‌توانيد از اين روغن، هفته‌اي 2 تا 3 روز استفاده کنيد اما بايد توجه داشته باشيد که اين مقدار روغن بايد در طول 24 ساعت، 15 تا 20 گرم بيشتر نباشد؛ يعني نبايد بيش از 2 تا 3 قاشق غذاخوري روغن مايع استفاده کنيد. همچنين مقدار غذاي مصرفي شما بايد کم شود و بايد از مصرف مواد غذايي خاصي که چربي خون را بالا مي‌برند (مانند کله‌پاچه، مغز، جگر مرغ و تخم‌مرغ) اجتناب کنيد.

مقدار کالري دريافتي شما در روز نيز بايد حدود 950 يا 1000 کالري باشد. کاهش وزن شما با فعاليت، حتمي خواهد بود. استفاده هم‌زمان از دارو و رژيم غذايي تداخلي پيدا نمي‌کند و اگرچه استفاده از دارو شايد روند کاهش وزنتان را پايين بياورد اما کاهش وزن را متوقف نمي‌کند.

هميشه برخي از بيماراني که با وزن زياد به ما مراجعه مي‌کنند، داراي مشکل تخمدان پلي‌کيستيک هستند و اگر اين افراد وزن خود را کم کنند، به بهبود اين بيماري‌شان کمک شاياني خواهند کرد. اگر شما نيز با رژيم غذايي، وزن خود را پايين بياوريد؛ مشکل تخمدان پلي‌کيستيک‌تان برطرف خواهد شد.

در پايان توصيه مي‌کنم حتما به يک پزشک متخصص مراجعه کنيد و با توجه به نظر ايشان از يک برنامه غذايي مشخص بهره‌مند شويد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت