جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: عوارض کلسترول خیلی کم

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض عوارض کلسترول خیلی کم

  کلسترول خیلی کم هم عوارضی دارد  جام جم آنلاين: برخی تحقیقات نشان داده اند افرادی که با مصرف داروهای استاتین سطوح کلسترول خونشان را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهند خود را در معرض افزایش خطر ابتلا به سرطان قرار می دهند.
  به گزارش bbc news ، محققان نمی توانند این نتیجه را قطعا به عنوان عارضه جانبی استاتین ها معرفی کرده یا به کلسترول پایین نسبت دهند.
  به علاوه فوائد استاتین ها تا کنون بیش از اثرات جانبی آنها بوده و تاثیر قابل ملاحظه این داروها در کاهش بیماری های قلبی از جمله حمله قلبی بی تردید پذیرفته شده است.
  اما هنوز هم جنبه های خاصی از کاهش LDL با استاتین ها مورد بحث بوده نیازمند تحقیقات بیشتر است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  کاهش کلسترول بد تا چه حد؟


  جام جم آنلاین: مدارک علمی زیادی مبنی بر اینکه کاهش سطوح کلسترول بد خون (ال.دی.ال) در برخی بیماران در معرض خطر تا مقادیر خیلی پایین در جلوگیری از بیماری قلبی عروقی موثرباشد ، موجود نیست.
  لیپوپروتئین های با دانسیته کم یا ال.دی.ال نوعی کلسترول اند که در مقایسه با اچ.دی.ال یا کلسترول خوب ، حاوی چربی بیشتر و پروتئین کمتر هستند.
  این چربی ها به دیواره عروق خونی چسبیده و به ایجاد پلاک کمک می کنند.
  همانطور که بارها گفته شده سطوح بالای ال.دی.ال با افزایش احتمال حمله قلبی ، سکته مغزی و بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.
  متخصصان به برخی افراد که زیاد در معرض خطر بیماری قلبی قرار دارند توصیه می کنند میزان ال.دی.ال خونشان را تا سطوح بسیار کم 70 میلی گرم در دسی لیتر کاهش دهند اما محققان دانشگاه میشیگان پیشنهاد می کنند نیاز به چنین کاهشی نیست و در واقع مدارک مستدلی در دسترس نیست که نشان دهد این میزان کاهش ، اثرات فوق العاده ای داشته باشد.
  به علت پیچیدگی کاهش ال.دی.ال افراد به سطح خیلی پایین محققان معتقدند استفاده از استاتین ها ، تغییرات غذایی و ورزش برای کاهش این چربی مضر خیلی بهتر است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  کمبود بيش از حد کلسترول باعث افزايش خطر سرطان معده مي‌شود


  پژوهشگران ژاپني معتقدند؛ افرادي که سطح کلسترول آنها بسيار کمتر است به نظر بيشتر از سايرين در معرض بروز سرطان معده هستند.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، دکتر« کوايچي آسانو » از دانشگاه کيوشوفوکوکا و همکارانش در نتايجي که در مجله سرطان چاپ كرده‌اند، مي‌گويند؛ برخي مطالعات حاكي از ارتباط پايين سطح کلسترول و بالا بودن مرگ در اثر انواع سرطانهاست و تعداد کمي از مطالعات از ارتباط معکوس سرطان معده با اين موضوع گزارش داده بودند.

  اين پژوهشگران در بررسي خود بر روي 2 هزار و600 نفر در طول 14 سال پرداختند. سرطان معده در 96 فرد مشاهده شد. پس از در نظر گرفتن سن و جنس مشاهده شد که در سرطان مري به طور شگفت‌انگيزي در گروهي که سطح کلسترول پاييني داشتند رشد پيدا کرد. براي مثال در ميان افرادي که بالاترين ميزان سطح کلسترول را داشتند رشد سرطان معده در حدود 1/2 مورد در هر هزار نفر در سال بوده و در ميان افرادي که پايين‌ترين ميزان سطح کلسترول را داشتند، رشد سرطان معده حدود9/3 مورد در هر هزار نفر در سال بوده است.


  اين پژوهشگران از اين مطالعات نتيجه گرفتند که بيماراني که سطح کلسترول در آنها پايين است بايد معاينات منظم معده‌اي و روده‌اي را جهت جلوگيري از ايجاد سرطان معده انجام دهند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  کاهش کلسترول خون به بروز آسيب‌هاي روحي رواني منجر مي‌شود  مهر: نتايج تحقيقات دانشمندان ايتاليايي نشان مي‌دهد که سطح پايين کلسترول خون در افراد مستعد مي‌تواند به بروز اختلالات روحي رواني منجر شود.  کاهش سطح کلسترول خون يکي از اهداف اصلي براي پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي عروقي است. درحقيقت کلسترول ماده‌اي است که در عملکردهاي بيولوژيکي خاصي شرکت دارد و اثرات کاهش بدون محدوديت سطوح آن در خون مي‌تواند عوارض وخيمي‌به دنبال داشته باشد. به تازگي محققان دانشگاه «رم تور ورگاتا» در تحقيقات خود نشان داده‌اند که در افراد مستعد، کاهش بدون محدوديت ميزان کلسترول خون مي‌تواند بروز آسيب‌هاي روحي رواني مانند افسردگي، کسلي، بي‌ارادگي و بدخلقي را تسهيل کند. اين اطلاعات نشان مي‌دهد که يک ماده براي تنظيم کردن خلق و خو ارتباط ميان متابوليسم کلسترول و ميزان سطوح سروتونين مغز را برقرار مي‌کند. درحقيقت اين ارتباط توضيح مي‌دهد که چرا کاهش ميزان زياد سطوح کلسترول مي‌تواند سبب بروز علايم بيماري‌هاي افسردگي و يا کاهش فعاليت‌هاي فيزيکي شود.


  براساس گزارش سايبرمد، اين محققان در اين خصوص اظهار کردند: «اغلب پزشکان به اشتباه درمان‌هايي را در افراد با خطر سکته قلبي براي کاهش خارج از کنترل کلسترول خون ارايه مي‌کنند که مي‌تواند بيمار را با خطرات آسيب‌هاي روحي رواني مواجه کند. در حقيقت پزشکان متوجه نيستند در بيماراني که به صورت دوره‌اي تحت درمان با داروهاي استاتين قرار مي‌گيرند، علت تغييرات خلق و خو مي‌تواند با کاهش سطوح کلسترول ارتباط داشته باشد.»
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  پايين بودن كلسترول خوب حافظه را مختل مي‌کند

  بنابر تحقيقات اخير پايين بودن سطح كلسترول خوب يا اچ.دي.ال سبب ضعف حافظه در ميانسالي مي‌گردد. اين تحقيق توسط پژوهشگران دانشگاه لندن انجام يافته ودر مجله انجمن قلب آمريكا به چاپ رسيده است. آنها ارتباط ميان سطح چربي خون ناشتا و حافظه كوتاه‌مدت كلامي را در 3673 زن و مرد ميانسال مورد بررسي قرار دادند.
  نمونه خون‌هاي گرفته شده به دو دسته ميانگين سني 55 سال و61 سال تقسيم بندي شد و ميزان كلسترول كل كلسترول خوب و تري‌گليسريد آن اندازه‌گيري گرديد. اين طبقه‌بندي سني در تست حافظه نيز رعايت گرديد.
  اين پروژه از نوع آينده نگر بود كه از سال 1985 شروع شد و انجام آن بر روي بيش از 10000مرد وزن از كارمندان دولت بريتانيا ادامه يافت.شركت كنندگان آزمايش‌هاي خون و آزمون‌هاي حافظه را به‌طور متناوب انجام دادند.
  ميزان پايين كلسترول خوب در مقايسه با مقادير بالاتر آن، خطر ضعف حافظه را در گروه اول (55ساله‌ها) 27 درصد و در گروه دوم (61ساله‌ها) 53 درصد افزايش مي‌دهد.
  تداوم كاهش كلسترول خوب به مدت 5 سال افزايش 61 درصد خطر ضعف حافظه را به دنبال دارد.
  مقادير پايين كلسترول خوب سبب تغيير در وضعيت آپويي نمي‌شود (آپويي ژني است كه دربرخي مطالعات از آن به‌عنوان ژن مستعدكننده آلزايمر نام برده شده است
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت