جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: عوارض داروهای خانواده استاتین

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض عوارض داروهای خانواده استاتین

  با اين که داروها بايد از مراحل متعدد آزمايش‌ها بگذرند تا اجازه پيدا کنند وارد بازار دارويي شوند، ولي هيچ دارويي بي عارضه نيست. هيچ آزمايش و مطالعه‌اي نشان نداده که استاتين باعث بيشتر شدن خطر نوع خاصي از بيماري يا سرطان شود.

  تنها در موارد نادري، ممکن است باعث بروز درد و ضعف عضلاني شود که صد البته عارضه‌اي نيست که نتوان آن را در برابر اين همه فايده‌هايي که براي استاتين‌ها شمرديم، تحمل کرد.

  محققان اطمينان خاطر مي‌دهند که مصرف اين دارو براي گروه‌هاي مختلف، مثل زنان، سالمندان، بيماران مبتلا به ديابت يا افراد با سابقه سکته مغزي يا قلبي، مؤثر است و مي‌تواند به آنها براي زندگي سالم‌ترکمک برساند.

  بنابراين افرادي که اين داروها برايشان تجويز شده، مي‌توانند با اطمينان خاطر دو چندان، از اين که داروي مفيد استفاده مي‌کنند، به مصرفشان ادامه دهند. البته اميدواريم اين نوشته باعث نشود که آن را به دوستان و آشنايانشان هم توصيه کنند!
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض یک گزارش برای محققان

  افرادي كه به ميزان قابل توجهي كلسترول خود را با داروهاي “استاتين” كاهش مي دهند بيشتر درخطر ابتلا به سرطان هستند.

  برپايه مطالعات انجام شده افرادي كه به ميزان قابل توجهي كلسترول خود را با داروهاي “استاتين” كاهش مي دهند بيشتر درخطر ابتلا به سرطان هستند.

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از بي‌بي‌سي ، مطالعات صورت گرفته بر روي ‪ ۴۰‬هزار نفر مشخص شد افرادي كه از وضعيت نامطلوب و كم كلسترول در مقايسه با ديگراني كه از ميزان بيشتري برخوردارند، نسبت يك به هزار درمعرض خطر سرطان قرار دارند.

  بنا براين گزارش محققان در مركز مطالعاتي “بوستون” اعلام كردند بطور دقيق نمي‌توان مشخص كرد كه خطر ابتلا به سرطان، اثرات جانبي استاتين است و يا پايين بودن ميزان كلسترول.

  به گفته محققان در دانشگاه پزشكي “تافتس” در بوستون، تحليل‌هاي بعمل آمده لزوما افزايش خطر سرطان توسط استاتين را نمي‌دهد.

  اما درعين حال موارد قطعي وجود دار كه پايين آمدن ‪ ldl(‬نوعي از كلسترول خون است) توسط استاتين موارد بحث برانگيزي را دراين رابطه به همراه داشته كه به گفته محققان، تحقيقات بيشتري دراين زمينه لازم است.

  بي‌بي‌سي افزود: اين محققان آزمايش‌هايي در مورد ارتباط بين ميزان كم، متوسط و زياد استاتين و تشخيص افزايش بروز سرطان را بعمل آورده‌اند.

  استاتين‌ها گروهي از داروهايي مي‌باشند كه باعث كاهش ميزان كلسترول خون كه كبد مسوليت ساختن آنها را دارد هستند.

  اين دارو جهت كاهش خطر حمله قلبي نيز بسيار موثر است .
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض گزارش برای محققان

  داروهای استاتین، خونریزی مغزی را افزایش می دهد

  نتایج مطالعات نشان می دهد بیمارانی که اخیرا دچار سکته مغزی شده اند و داروهای کاهش کلسترول خون موسوم به استاتین را مصرف می کنند در خطر خونریزی مغزی قرار دارند.
  به گزارش سلامت نیوز به نقل از نشریه Neurology، افرادی که مبتلا به سکته مغزی شده اند و داروهای استاتین را مصرف می کنند، در معرض خونریزی مغزی قرار دارند اما این داروها می تواند حملات قلبی را در این افراد کاهش دهد.
  به گفته محققان، این داروها حدود 16 درصدخطر ابتلا به سکته مغزی مجدد را در بیماران کاهش می دهد اما همین داروها منجر به افزایش خطر خونریزی مغزی نیز خواهد شد.
  طی مطالعاتی که محققان هلندی بر روی چهار هزار و 731 بیمار که 67 درصد آنها با کاهش جریان خون در مغز، 31 درصد با حملات موقت کم خونی و دو درصد با سکته مغزی مواجه بودند و داروهای استاتین را مصرف می کردند، مشخص شد این داروها حدود 68 درصد خطر خونریزی را افزایش می دهد.
  البته این خطر در مردان حدود 79 درصد است و این خطر در افرادی که قبلا با سکته مغزی مواجه بوده اند حدود پنج برابر بیشتر است و پزشکان این داروها را اصلا برای این بیماران سفارش نمی کنند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  کاهش کلسترول تا چه حد؟  جام جم آنلاین: آزمایشات کلینیکی نشان می دهند دزهای بالاتر استاتین ها میزان کلی مرگ و میر را کاهش نمی دهند در حالیکه اثرات جانبی بیشتری در پی دارند.
  توصیه های جدید محققان آمریکایی این است که افرادهای ریسک تحت درمان جدی تری قرار گیرند اما دریافت داروهای استاتین برای کاهش سطوح کلسترول می تواند خطر اثرات جانبی مضر را افزایش دهد.
  درمان جدی تر به این معنی است که سطوح ال.دی.ال باید به کمتر از 1.81 میلیمول در لیتر خون برسد. ارائه طریق های موجود سطح 2.56 میلی مول برلیتر را توصیه کرده اند.
  برای رسیدن به این هدف جدید بخش زیادی از مردم غرب جهان باید استاتین مصرف کنند و به ناچار دز داروها باید هشت برابر قوی تر از دز رایج باشد. این مسئله منجر به افزایش تعداد و شدت اثرات جانبی می شود.
  اما آزمایشات نشان می دهند دزهای بالاتر استاتین ها میزان کلی مرگ و میر را کاهش نمی دهند بلکه فقط اثرات جانبی آنها بیشتر است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  اثرات جانبي دزهاي بالاي داروهاي كاهنده كلسترول

  جام‌جم‌آنلاين: توصيه‌هاي جديد براي كاهش سطوح كلسترول احتمال اثرات جانبي مضر را افزايش مي‌دهند بدون آن كه كاهشي را در ميزان كلي مرگ و مير سبب شوند.
  به گزارش آر.ايكس.پي‌جي ، محققان مي‌گويند افرادي كه در معرض خطر ابتلا به بيماري قلبي قرار دارند بايد تحت درمان جدي قرار گيرند.
  منظور از درمان جدي اين است كه غلظت كلسترول ال.دي.ال يا نوع بد در افرادهاي ريسك به كمتر از 1.81 ميلي مول در ليتر خون برسد.
  در حال حاضر ميزان توصيه شده اين پارامتر 2.56 ميلي‌مول در ليتر خون است.
  براي رسيدن به ميزان 1.8 افراد بايد داروي استاتين دريافت كند و دزهاي دريافتي بايد به بيش از 8 برابر مقادير فعلي برسد. با اين كار اثرات جانبي نيز افزايش مي‌يابد.
  آزمايشات نشان مي دهند مقادير بالاي استاتين‌ها ميزان كلي مرگ و مير را كاهش نمي‌دهند در حاليكه اثرات جانبي آنها نيز به طور كامل گزارش نمي‌شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت