جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: درد دندان بعد از پر کردن پوسیدگی...

parnian63 آفلاین است تازه وارد

Question درد دندان بعد از پر کردن پوسیدگی...

سلام! خسته نباشید!

من شنبه دو هفته پیش رفتم دندان پزشکی برای معاینه، گفتند که در عکس، در دندان آسیای آخر (پایین) و دندان کناری اش اندکی پوسیدگی به چشم می خورد! و شروع کردند به خالی کردن، وقتی کارشان تمام شد، گفتند که دندان یکی مانده به آخر را پانسمان کرده اند و باید دو روز دیگه برای تعویض پانسمان مراجعه کنم!

خب من یه کم شاکی شدم، چون فکر نمی کردم که دو تا دندان را با هم خالی کنند، خلاصه جلسه سه شنبه به من گفتند که چون این دو تا دندان به هم دیواره داشتند باید هر دو خالی می شده ولی اول یکی پر شده و بعدا دومی...

حالا متاسفانه از زمانی که دندان پانسمانی را پر کرده اند، من هیچی نمی توانم با آن سمت دندان هایم بخورم، یعنی با فشار روی دندان یکی مانده به آخر مشکل زیادی دارم، دوباره که مراجعه کردم، گفتند که دندان بلند است و کوتاهش کردند، البته این باعث شد که در مطب وقتی دندان هایم را روی هم فشار دادم دردی احساس نکردم ولی وای به روزی که بخواهم چیزی را باهاش بخورم!

یعنی حتی اگه این یک تکه نان باشد، یا هر چیزی که باعث بشه فاصله بین دندان پایین و دندان های بالایی پر بشود و فشار احساس بگردد، اون وقت است که تا مغزم سوت می کشه...

حالا من خیلی نگرانم، چون قبل از رفتن به مطب هیچ مشکلی نداشتم و خیلی دندان سالم و محکمی بود، ولی الان تو اینترنت که یه چرخ زدم انگار می گویند که باید عصب کشی بشه، نمی دانم نظر شما چیه؟

DrAbtahi آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض درد دندان

جواب این سوال که آیا یک دندان به عصب کشی نیاز دارد یا خیر نیاز به معاینات خیلی دقیق کلینیکی و پارا کلینیکی دارد و صرفا درد دندان دلیل کافی برای عصب کشی نیست.

از توضیح شما اینطور معلوم می شود که یکی از دندان هایتان را پر کرده اید،اما حفره ایجاد شده مجاور آن هنوز پانسمان است. اتفاقی که در اینجور مواقع خیلی معمول است این است که هنگام خوردن نان یا ته دیگ ، غذا وارد فضای خالی بین دو دندان می شود و درد شدیدی در موقع غذا خوردن احساس می شود. معمولا لثه بین دو دندان حالت خونریزی یا دردی شبیه به خارش هم پیدا می کند. در این صورت تنها راه حل شستشوی خوب فضا تا مراجعه به دندانپزشک است. با ترمیم اصولی دندان مشکل شما حل می شود.
    درد عصب کشی معمولا به صورت درد شدید و ادامه دار است که به صورت خودبه خود یا با نوشیدن آب سرد یا گرم یا ضربه روی دندان حس می شود که البته گاهی هم دندان بدون علامت می تواند باشد.

بنابراین تشخیص قطعی را به دندانپزشکی بسپرید که به او اعتماد دارید.
    دندانپزشک
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

samira001 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض dandan dard

سلام

منهم دچار یه مشکل دندان ناجور هستم 2 دندان آسیائی عقبم رو پر کردم به خاطر پوسیدگی الان بعد از یک ماه هیچی نمی تونم بخورم و بدبختی اینجاست که دوطرفم رو انجام دادم و واقعا مستاصل شدم تمام فکم درد میکنه لطفا منو راهنمائی کنید

DrAbtahi آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

دوست عزیز،
    درد دندان یک علامت عمومی است که در اثر هرگونه آسیب به بافت دندان بروز می کند. پس حتما باید نوع درد، زمان درد و عاملی که درد را تشدید می کند را در نظر داشت.
    نوع ماده پرکردگی هم مهم است. شدت درد و طول مدت آن هم مهم است. مزه خونابه در بین دندان ها یا وجود فاصله پردکردگی با دندان مجاور هم باید اطلاع داشت.
    لطفا توضیح بیشتری بدهید.

نقل قول ارسالی توسط samira001 مشاهده موضوع
    سلام

منهم دچار یه مشکل دندان ناجور هستم 2 دندان آسیائی عقبم رو پر کردم به خاطر پوسیدگی الان بعد از یک ماه هیچی نمی تونم بخورم و بدبختی اینجاست که دوطرفم رو انجام دادم و واقعا مستاصل شدم تمام فکم درد میکنه لطفا منو راهنمائی کنید
    دندانپزشک
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت