جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: آياامکان حفظ دندان با ريشه پوسيده وجود دارد؟

faezeh1984 آفلاین است تازه وارد

Question آياامکان حفظ دندان با ريشه پوسيده وجود دارد؟

با سلام حضور جناب آقاي دکتر
    من 25 ساله هستم.مدتي قبل به دنبال درد شديد دندانم براي انجام عصب کشي به دندانپزشک مراجعه کردم.که ايشان بعد از خالي کردن دندان گفتند که پوسيدگي به ريشه رسيده و حتي در صورت عصب کشي نيز درمان بي فايده خواهد بود.و تقريبا بهترين راه کشيدن دندان است.
    خواستم بپرسم با اين شرايط آيا اگر من به يک متخصص ريشه مراجعه مي کردم دندانم را از دست نمي دادم؟ايا واقعا اين تنها راه بود ؟
    خواهشمندم با توجه به اينکه من مجدا احتياج به خدمات دندانپزشکي دارم(حداقل1 ايمپلنت و چند دندان که احتياج به پر کردن دارند) اينجانب را راهنماي فرماييد تا اگر اشتباه و قصوري انجام شده از تکرار مجدد آن پيشگيري شود.
    با تشکر فراوان از حضور جنابعلي

DrAbtahi آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض

دوست عزیز،
    لازم است که دو مورد برای شما توضیح داده شود.
    وقتی پوسیدگی به طرف عصب دندان پیشرفت می کند، عصب دندان یا به عبارتی پالپ دندان بیمار و عفونی می شود که در این صورت با عصب کشی درمان می شود. اما در هر صورت در این حالت ساختمان دندانی کافی برای عملکرد سالم دندان در دهان وجود دارد.
    در مواردی دیگر، مثل مواردی که شما توضیح دادید، پوسیدگی علاوه بر صدمه به عصب دندان به ساختمان های دندان ( مثل ریشه کوتاهی که بشدت پوسیده شده است) هم به نحوی آسیب وارد می کند که حتی با درمان عصب کشی ساختمان دندانی سالم برای نگهداری دندان شما کافی نیست. مثلا به طور مثال باید از لبه پرکردگی تا بافت لثه به اندازه حداقل چند میلیمتر فاصله باقی مانده باشد تا ترمیم دندان به لثه ها صدمه وارد نکند. وقتی این شرایط حاصل نشود و با تغییرات ساختار دندانی و لثه ای قابل دستیابی هم نباشد، کشیدن دندان تجویز پیدا می کند.
    بدون اطلاع از جزییات نوع مشکل دندان شما کاری که دندانپزشک شما انجام داده است، در بسیاری از موارد می تواند به عنوان درمان منطقی مطرح شود.
    دندانپزشک
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت