جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: پسوریازیس ناخن

roya-z آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پسوریازیس ناخن

سلام
    دخترم 8 ساله است. مدتی پیش بر روی یکی از ناخن های دستش حالت سفیدی از پایین ناخن شروع شد وبه مرور کل ناخن را گرفت. حدود یکماه پیش روی همان ناخن ناصافی هایی پیدا شد (به صورت پستی بلندیهای ریز) که با لمس کردن ناخنش احساس میشود ورنگ ناخن هم تمایل به سفیدی دارد. یکی دو ناخن دیگرش هم به همین صورت به مرور در حال تغییر شکل است.
    ما در دبی زندگی میکنیم. دکتری هندی، متخصص پوست فقط پماد بتامتازون تجویز کرد و گفت نگران نباشید زود خوب میشود. پس از چند روز استفاده روی ناخن بنظر میرسید کمی بهتر شده ولی دومرتبه به حالت قبل برگشت.
    به متخصص دیگری مراجعه کردیم گفت: ارثی است، شما در خانواده اتان سابقه تیروئید یا قند خون دارید؟ (خانواده مادرم بیماری تیروئید دارند) دکتر گفت علت همانست،(آزمایش قند-چربی و تیروئید انجام شد وهمه نرمال بود). دکتر گفت: در برخی بیماری تیروئید به ارث میرسد برخی قند خون و... وبرخی به صورت بیماری ناخن که داء صدف نام دارد. زیاد حساس نباشید چون درمانی قطعی ندارد. برای این بیماری آمپول زیر پوست تجویز میشود که با توجه به سن دختر شما توصیه نمیشود ومدت طولانی باید استفاده شود وموقت آثار از بین می رود. نهایتا پمادی ساختنی تجویز کرد وگفت مرتب ناخن را مرطوب نگه دارید. متاسفانه تغییری بوجود نیامده وبقیه ناخنها هم در حال مبتلا شدن است وبخاطر دختر بودنش وتاثیری که در روحیه اش گذاشته است بسیار ناراحتم.
    لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم-رویا
    سپاسگزارم از این وب سایت خداپسندانه شما

heidar.b آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

بيماري ناخن دختر شما با توجه به توضيحات سوريازيس است تشخيص و گفته هاي ايشان در مورد درمان تا حدي زيادي درست است - گاهي اين بيماري تا زمان بلوغ ادامه پيدا ميكند فكر ميكنم در اين سايت دنبال بيماري سوريازيس (پسوريازيس)ناخن جستجو كنيد مطالبي پيدا كنيد

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

درمان پسوریازیس ناخن خیلی مشکل است. درمان سیستمیک بیماری با متوتروکسات, ضایعات ناخن را بهبود می دهد...در حالی که رشد آن کم می شود. درمان های موضعی مثل استروئید موضعی, تزریق استروئید داخل ماتریکس ناخن , مصرف 5 فلوواوراسیل موضعی 1% ,puva , رتینوئید های خوراکی , سیکلوسپورین موضعی و در موارد محدودی رادیو تراپی از درمان هائی هستند که برای پسوریازیس ناخن به کار می روند ولی احتمال موفقیت, کم و میزان عود بالا است.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

adria آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پسوریازیس ناخن

با سلام من 28 سالم است و در سن 16 یا 17 سالگی به بیماری وحشتناکه پسوریازیس ناخن مبتلا شدم که هیچ درمانی نداره و دوران نقاهت طولانی را دارد ناخن های من در زمان نوجوانی بسیار زیبا بود اما به ناگهان به حدی وحشتناک و خشک شد که دیگر جرات نگاه کردن به آن را نداشتم پیش بسیاری از پزشکهای سر شناس هم رفتم اما تاثیری نکرد الان ناخن هام رو به بهبودی هست و بهتر شده میخوام تجربه خودمو براتون بگم که زودتر بهبود پیدا کنه همانطور که میدانیم ناخن هم جزیی از پوست به شمار میرود در نتیجه ما باید از ناخن هایمان مثل پوست مراقبت نماییم سعی کنید به طور منظم ناخن هایتان را تمیز نگه دارید و در طول روز 3 بار به ناخن ها مرطوب کننده قوی بمالید چون ناخن رطوبت خود را از دست داده اند به رطوبت نیاز دارند پیشنهاد میدم از مرطوب کننده اوسرین با اوره 5 درصد استفاده بشه واقعا تاثیر داره در ضمن آب قاتل پوست به شمار میره زیاد با دستتون بدون دستکش چیزی رو نشورید چون آب باعث خشکی پوست میشه
    از دوستان عزیز میخوام بپرسم آیا کسی متخصص ناخن خوب میشناسه ما بریم پیشش تا اینو درمان قطعیش کنیم؟

minoo_1981 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام
    من شبها از کرم daivonex استفاده میکنم و روزها هم مرطوب کننده به ناخنهام میزنم. به طور کامل خوب نشده ولی خیلی تاثیر گذار بوده

sara.az آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    Iran

پیشفرض

من 4 سالی است که ناخن هایم درگیر شده اند. با مراجعه به پزشکانی که جز پماد موضعی که تاثیر خاصی نداشتند از درمان کلی نا امید شده ام. حالا میخواهم خودم از روغن ها و مرطوب کننده ها استفاده کنم که از پیشرفت ان جلوگیری کنم. علایمی که من دارم خشک شدن خود ناخن و اطراف انها و ناهمواری های روی ناخن ها و از بین رفتن پوسته نازک متصل کننده ناخن به پوست انگشت است.لطفا در مورد موادی که میتوانند کمک کننده باشند راهنمایی کنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت