جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع
Like Tree1Likes
  • 1 Post By دکتر رویا پورقربان

موضوع: پرولاکتین بالا- داروی كابرگولين

dj_f آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پرولاکتین بالا- داروی كابرگولين

با عرض سلام خدمت شما پزشك محترم سايت.
    من 4 سال پيش بعد از سقط دچار پرولاكتين بالا شدم كه البته دو سال بعد از آن تشخيص داده شد. مدتي برو موكريپتين و سپس كابرگولين خوردم. بعداز مصرف يك ماه قرص پرولاكتينم پايين آمد و زير رنج آزمايشگاه قرار گرفت و تا يكسال نيم هم همينطور پايين ماند. ام آر اى دادم و هيپوفيز سالم بود. دكتر دارو را قطع كرد. اما 6 ماه بعد(خرداد ماه امسال) كه فكم را جراحي كردم و همزمان براي بارداري اقدام كردم استرس شديدي به من وارد شد دوباره بالا رفت. و دوباره هفته اي نصف قرص را شروع كردم. فعلا هم خيلي پايين آمده و دفعات قبل كه با مصرف قرص به 35 رسيده بود اما حالا بين يك تا 3 است كه خيلي پايين است.
    مانند گذشته هفته اي نصف قرص يعني 0.25 ميلي ميخورم.
    جلوگيري هم نمي كنم و ميخواهم بچه دار شوم. پريودهايم هم منظم است. دو ماه گذشته هم در اثر كيست اچ دي خوردم و دوباره اين ماه اقدام كردم.
    نگراني من درباره عوارض اين دارو است. هم بر سيستم بدنم و هم بر باروري ام. چون جايي را نتوانستم پيدا كنم كه درباره عوارض دارو بر كبد و قلب و ... چيزي گفته باشد. اگر كه ممكن است درباره عوارض دراز مدت آن برايم بنويسيد.
    دليل بالا رفتن هورمون چيست ؟ تاكي با وجود ثابت شدن هورمون بايد دارو بخورم.؟
    آيا اين عجيب نيست كه با مقدار كم دارو هورمون پايين مي آيد و با قطع آن و استرس سريع بالا ميرود؟
    سوال ديگرم اين است كه آيا پرولاكتين بسيار پايين همانند مقدار بالاي آن عوارض بدي دارد يا نه. و مقدار پايين آن نيز موجب نازايي ميشود؟
    از طولاني شدن سوالم عذر ميخواهم.
    با تشكر

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

سردرد تهوع استفراغ کم شدن فشار خون طپش قلب سرگیجه خواب الودگی اختلال حس افسردگی عصبانیت اضطراب بی خوابی یبوست درد شکم اختلال بلع خشکی دهان اسهال نفخ دندان درد بی اشتهائی عصبی کاهش وزن و یا افزایش وزن درد سینه قائدگی دردناک افزایش میل جنسی احتقان بینی دید غیر طبیعی اکنه خونریزی از بینی خارش ضعف خستگی سنکوپ علائم شبه انفلوانزا بی حالی ادم محیطی... از جمله عوارض کابر گولین است..
    Cabergoline
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...di/203584.html

بقیه سوالاتتون رو از پزشکتون باید بپرسید چون جنبه طبابت داره

dj_f آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام از پاسختون بسيار ممنونم.
    من بعضي از اين عوارض خصوصا طپش فلب را دارم. آيا اين عارضه ماندگار است و دارو به قلب آسيب ميزند؟

saeideh آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام 2سال است برموکریپتین مصرف میکنم 7سال ازدواج کرده ام تخمدانهایم را pcoتشخیص داده اند hmgزده ام در هردو تخمدان 4الی6 تخمک بالاتر از 23 مشاهده شد hcg زدم و IUI کردم حامله نشدم MRI نرفته ام پریودهایم نامنظم هستند تشخیص لاپارسکوپی داده اند چه کار کنم با تشکر

موقعیت
    Tehran

پیشفرض

همانطور که در پست قبلی اشاره کردم درpco مقاوم به درماان قدم بعدی لاپاروسکوپی می باشد خصوصا که به IUI هم جواب نداده اید
    من بیماری داشتم که با 23 سال نازایی خودبخود بدنبال لاپاروسکوپی حامله شد .
    fatimak likes this.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی