جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 8 از 8 مجموع

موضوع: نازایی- تخمدان های تنبل و پرولاکتین بالا

siminnazarkhah آفلاین است تازه وارد

پیشفرض نازایی- تخمدان های تنبل و پرولاکتین بالا

سلام .من خانمی 27 ساله هستم ومدت 3 سال است که ازدواج کرده ام وحدود 5/1سال است
    که می خواهم باردار شوم ولی متاسفانه نشده ام ومشکلاتی که دارم پرولاکتین بالایی داشتم
    حدود 980که با مصرف قرصی خارجی هفته ای یک عدد الان پایین امده حدود 22درضمن تنبلی تخمدان هم دارم والان 5ماه است که تحت نظر فوق تخصص نازایی هستم وقرص متفورمین روزی2عدد استفاده میکنم ودر این 5ماه برای تحریک تخمک گذاری کلومیفن 3دوره استفاده
    کردم همراه با امپول که باید 2تا روز 8پرویید و2تب روز 10پرویید میزدم که البته فقط یک بار 4امپول
    دریک ماه زدم چون تخمک گذاری زیاد شده بود وباعث کیست شده بود که یک دوره هم قرص جلوگیری استفاده کردم وکیستم خوب شد وبارسوم دوره درمان فقط کلومیفن استفاده کردم ولی باردار نشدم وان ماه هم که رفتم کلومیفن با 2عدد امپول که روز 10پرویید زدم ولی نتیجه
    نداشته فکر کنم چون 28 این ماه باید پرویید شوم وهمه علامتهای پرویید را دارم.حالا
    می خواستم بدانم تا کی باید این داروها را استفاده کنم .وایا من باردار میشوم وچه قدر طول
    میکشد.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

ورودتونو به این سایت خوشامد میگم

اگه خانمی به مدت 1.5 سال مقاربت پی در پی داشته.. اما باردار نشده.. محتملترین علت.. تنبلی تخمدان بوده که تشخیص هم داده شده و اقدامات لازمه هم انجام شده. معمولا کاری که برای تنبلی تخمدان انجام داده میشه.. تحریک تخمدان تنبل برای تولید و بیرون انداختن تخمک های لازمه هست..که این کار ها هم انجام شده.معمولا تا 3 بار تخمدان رو تحریک میکنند.. تا موقعی که به هدف برسن.. اما اگه نتیجه گرفته نشد.. باید اقدام به انجام تست های هورمونی بشه.. تا متوجه بشن که اشکال در کجا هست که علی رغم تحریک کافی تخمدان.. هنوز تخمکی تولید و بیرون انداخته نشده. که این کار رو هم شما انجام دادید و پرولاکتین بالا به عنوان علت احتمالی تمام مشکلات موجود کشف شده..اما از این جای داستان به بعد را باید حوصله زیادی داشته باشید.. برای اینکه گاهی لازمه تا چند سال از پرولاکتین استفاده بشه..حتی 5 سال.. و این پزشکتون هست که با توجه به وضع شما.. بهترین رژیم درمانی پرولاکتین رو بهتون پیشنهاد میکنه.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

پیشفرض

سلام آقاي دكتر خواهشمندم پاسخ سوالهايم را بدهيد.من براي شما3 نامه ديگر نوشتم
    ولي شما پاسخ نداديد.آقاي دكتر مي خواستم بدانم آيا من حالا كه پرولاكتينم پايين امده
    شانس بارداري من چه قدر است ؟وبايد بگويم كه همسرم تمام ازمايشهاي لازم را داده و
    مشكلي ندارد .ايا ممكن است كه من چسبندگي تخمدان داشته باشم ؟برايم در مورد
    چسبندگي تخمدان كمي توضيح دهيد.متشكرم. :(

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

کاربر گرامی

نیازی به ایجاد تاپیک های جدید نیست.. شما هر موقع در ادامه این تاپیک مطلبی بنویسید.. خودبخود.. این تاپیک در راس اونها قرار میگیره. در ضمن بهترین منبع کسب اطلاعات پزشکی برای شما.. مخصوصا در این حد تخصصی.. و مخصوصا با توجه
    به وضع شما پزشک خودتون هستند.. برای اینکه من مطمئنم.. شما هر گونه اطلاعتی نیاز داشته باشید در اختیار شما قرار میدهند
    و صد البته تجربه اونها از ما بیشتر است.. بنا براین اصرار شما برای کسب اطلاعات بیشتر بی مورده.. و راهنمائی های لازم
    در مورد شخص شما انجام شده. کار این سایت طبابت نیست.. بلکه راهنمائی کردن .. اونهم در حد بسیار کلی هست..

اما اگه با انجام اقدامات معمول تحریک تخمدان نتواسته اند باعث تخمک گذاری مطلوب شوند.. قائدتا باید متوسل به انجام آزمایشات دیگری شوند تا دقیقا مشخص بشه اشکال از کجاست..برای اینکه ده ها علت می تونه بروز این قبیل مسائل بشه.. آیا غده های مغزی
    کارشونو به خوبی انجام میدن؟ آیا به خوبی به تخمدان می رسن؟ آیا خود تخمدان مشکلی نداره؟ آیا لوله ها مشکلی ندارن؟
    آیا محیط رحم شما شرایط لازم برای لقاح را دارد؟ آیا اشکالی در لقاح تخمک و اسپرم وجود ندارد؟و.....

پیشفرض

با عرض سلام خدمت شما .
    آقای دکتر ااز بابت پاسخ شما به سوالهایم ممنون هستم .من امروز به پزشکم مراجعه
    کرده بودم وباز هم بارداری صورت نگرفته بود ودکترم گفت تا3دوره دیگر هم باید داروهای
    قبلی را استفاده کنم باکلومیفن وآمپولها واگر باردار نشدم باید از روش آی یو آی استفاده
    شود .می خواستم بدانم =1 هزینه اش چقدر است؟ 2=چند بار باید از این روش استفاده
    شود وآیا با اولین بار بارداری صورت می گیرد؟وسوال دیگر اینکه روش آی یو آی مگر برای
    زمانی نیست که همسر مشکل داشته باشد من همسرم مشکلی ندارد؟شانس موفقیت این روش چقدر است ؟ چون مطب پزشکم شلوغ می شود ومن نمی توانم همه
    سوالهایم را بپرسم مزاحم شما میشوم ودوست دارم که مرا راهنمایی کنید چون واقعا
    نگران هستم .بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستم. متشکرم وسپاس گذارم. :(

ma_1879 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام دوست عزيز
    نگران و ناراحت نباش بلاخره درست مي شه.اين فكر كردن به موضوع خودش بتره.منم شوهرم مشكل نداشت . iui كردم البته با يك بار ممكنه نتيجه نده .كه براي من نداد.منم پرولاكتينم بالا بود و داستينكس و متفورمين را يك ماه خوردم و بار دار شدم .شما هم اميد وار باش

تنديس آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

باعرض سلام خدمت مديران محترم ودلسوز سايت، اطلاعاتي درموردرابطه ضعيف بودن تخمدانها با پرولاكتين بالا ميخواستم
    بنده مشكل ناباروري دارم با پريودهاي نامنظم،6دوره كلوميفن خوردم كه نتيجه نداد هفته گذشته كه آزمايش هورموني دادم مشخص شد پرولاكتينم ازرنج طبيعي(118-555) بالاتره يعني 2ساعت بعدازبيدارشدن و بصورت ناشتا 596بود فعلا برموكريپتين مصرف ميكنم زمان آزمايش روز21پريودم بود كه نسبت هورمون ال اچ به اف اس اچ من ،حدود4بود(مشكل تخمدانهاي پلي كيستيك نداشته ام حتي بامصرف داروهاي محرك تخمك گذاري) و سطح پروژسترونم ازرنج آزمايشگاه كمي پايينتر بود سوالي كه داشتم اينه كه آيا پرولاكتين بالا با ضعيف بودن تخمدانهاارتباط مستقيم داره يعني باطبيعي شدن سطح پرولاكتين سايرهورمونها منظم ميشه يا اينكه ضعيف بودن تخمدانها بحث متفاوت داره ممنونم

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط تنديس
    باعرض سلام خدمت مديران محترم ودلسوز سايت، اطلاعاتي درموردرابطه ضعيف بودن تخمدانها با پرولاكتين بالا ميخواستم
    بنده مشكل ناباروري دارم با پريودهاي نامنظم،6دوره كلوميفن خوردم كه نتيجه نداد هفته گذشته كه آزمايش هورموني دادم مشخص شد پرولاكتينم ازرنج طبيعي(118-555) بالاتره يعني 2ساعت بعدازبيدارشدن و بصورت ناشتا 596بود فعلا برموكريپتين مصرف ميكنم زمان آزمايش روز21پريودم بود كه نسبت هورمون ال اچ به اف اس اچ من ،حدود4بود(مشكل تخمدانهاي پلي كيستيك نداشته ام حتي بامصرف داروهاي محرك تخمك گذاري) و سطح پروژسترونم ازرنج آزمايشگاه كمي پايينتر بود سوالي كه داشتم اينه كه آيا پرولاكتين بالا با ضعيف بودن تخمدانهاارتباط مستقيم داره يعني باطبيعي شدن سطح پرولاكتين سايرهورمونها منظم ميشه يا اينكه ضعيف بودن تخمدانها بحث متفاوت داره ممنونم
    اگه در جریان ازمایشات هورمونی مشخص شده باشه که علت عدم تخمک گذاری .. مسئله پرولاکتین است... در اغلب موارد با درمان داروئی مشکل رفع میشه. بنا براین بهم ارتباط دارند

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی