كارشناسان تغذيه‌يي آمريكايي در يك گردهمايي پزشكي شبكه‌يي اعلام كردند كه آفتاب كم، تغذيه زياد از شير مادر و رژيم‌هاي غذايي با ذخيره اندك كربوهيدرات، منجر به كمبود ويتامين d در بدن مي‌شود.

به گزارش سرويس بين‌الملل ايسنا به نقل از منابع اينترنتي، اين كارشناسان تخمين زده‌اند كه بين 30 تا 50 درصد از جمعيت آمريكا دچار كمبود ويتامين d هستند كه نتيجه آن بروز مشكلات رشدي، استخواني و دركي در كودكان و دردها و شكستگي‌هاي اسخواني در بزرگسالان است.

اعضاي اين گردهمايي اعلام كردند كه اين كمبود ممكن است به دليل خودداري از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد به دليل افزايش نگراني‌ها از خطر بروز سرطان پوست و شدت آن در هواي آزاد باشد.

همچنين عدم قرار گرفتن در معرض نور خورشيد، باعث كاهش سطح ويتامين d در شير مادر مي‌شود و از آن جا كه اكثر مادران نوازدانشان را از شير خودشان تغذيه مي‌كنند، اين كمبود تغذيه‌يي به آن‌ها منتقل مي‌شود.

از اين‌رو اگر چه متخصصان به طور كلي نسبت به خطرآفرين بودن اشعه خورشيد با يكديگر توافق دارند، اما معتقدند كه ميزان معقول و متعادل آن سودمند است. به علاوه مصرف رژيم‌هاي غذايي با كربوهيدرات اندك منجر به كاهش مصرف شير و در نتيجه كمبود ويتامين d مي‌شود.