اينكه فكر ‌مي‌كنيد وسواس مساله‌اي است كه تنها افراد عادي دچار آن هستند، سخت در اشتباه هستيد. وسواس يك پديده همه‌گير است و بسياري از افراد مشهوري كه شايد تصوير آنها بارها ديده‌ايم هم به آن دچار هستند...

برخي از اين افراد در حالي كه از وسواس خود رنج مي‌برند، توانسته‌اند در عرصه‌هاي مختلف فرهنگي، هنري و ورزشي به جايگاه خوبي برسند. البته توجه داشته باشيد كه برخي از اين افراد شخصيت وسواسي دارند و برخي ديگر از اختلال رفتاري يا ذهني وسواس رنج مي‌برند.


کامرون ‌دياز

تا به حال فكر كرده‌ايد كه اگر نمي‌توانستيد به دستگيره‌هاي در دست بزنيد چه كار مي‌كرديد. كامرون دياز، ستاره مشهور هاليوود بدون شک يکي از خبرسازترين چهره‌هاست. کامرون ‌دياز به دليل وسواسي که دارد هرگز به دستگيره‌هاي در دست نمي‌زند و سعي مي‌کند دستگيره‌هاي در و حتي دکمه‌هاي آسانسور را با آرنجش باز کند يا فشار دهد.


جسيکا آلبا

او در واقع داراي شخصيت وسواسي است نه اختلال وسواس. جسيکا آلبا يک کمال‌گراي به تمام‌ معناست. او وسواس عجيبي در انجام کارها از خود نشان مي‌دهد و معتقد است کاري که از سوي او ارايه مي‌شود بايد بدون نقص باشد.


بيلي‌باب تورنتون

اين بازيگر تلويزيون و سينما وسواس خاصي در شمارش دارد. تکرار، جزو کارهاي روزمره اوست. به عنوان مثال او مرتب در حال بررسي صندوق پستي‌اش است و تعداد نامه‌هاي واصله را چند مرتبه مي‌شمارد.


ديويد بکهام

کاپيتان انگليسي و ستاره سابق رئال‌مادريد پافشاري خاصي بر تقارن و تناسب همه چيز دارد. همسر بکهام معتقد است که او وسواس عجيبي در نظم دادن به همه‌چيز پيدا کرده است.

لباس‌هاي او بايد به ترتيب رنگ در کمدش مرتب باشند و وسايل داخل يخچال با توجه به اندازه و نوع خوراکي چيده شده باشند. امکان ندارد در يک طبقه از يخچال بکهام سالاد و نوشيدني را کنار هم ببينيد. در ضمن او معتقد است که بايد همه‌چيز جفت باشند تا تقارن به هم نريزد.


آلک بادوين

اين ستاره به تميزي منزلش اهميت زيادي مي‌دهد و به قول خودش تمام وقتش در خانه صرف پاک‌کردن پنجره‌ها يا برق انداختن ليوان‌ها مي‌شود.


جنيفر لاو هويت

او مي‌گويد اگر در کابينت يا اتاقي در خانه باز باشد نمي‌تواند راحت بخوابد و وسواس خاصي به بستن درها قبل از خواب پيدا کرده است. البته وي اعتراف مي‌کند که اين خصوصيت را از مادرش به ارث برده است و از بچگي دچار اين حالت بود که البته دليل آن براي خود او هم عجيب است.


پل گاسکوئين

عضو سابق تيم فوتبال انگليس مي‌گويد وسواس عجيبي به روشن بودن چراغ‌ها پيدا کرده و بايد قبل از خارج شدن از منزل تمامي درها و چراغ‌ها را بررسي کند تا مبادا دري باز يا لامپي روشن مانده باشد.


ناتالي اپلتون

شما اگر در خيابان نياز به استفاده از سرويس بهداشتي داشته باشيد چه‌كار مي‌كنيد؟

اين ستاره مشهور هم وسواس تميزي دارد. به گفته خودش هرگز پايش را در توالت عمومي نگذاشته است