نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع
    sahar87 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض وسواس کندن مو

سلام
    با سپاس ازایجادهمچنین فضایی برای مطرح کردن سوالات
    راه درمان وسواس فکری کندن موهای سرtrichotillomania چیست؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

علت‌ اين‌ بيماري هنوز به‌ درستي‌ مشخص‌ نيست‌ ولي‌ مي‌تواند به‌صورت‌ موروثي‌ در يك‌ خانواده‌ ديده‌ شود. استرس‌هاي‌ رواني‌ در شروع‌ تريكوتيلومانيا نقش‌ دارند. بيماري‌ افسردگي‌ با تريكوتيلومانيا ارتباط‌ زيادي‌ دارد و بسياري‌ از افراد دچار اين‌ حالت‌ از افسردگي‌ رنج‌ مي‌برند. براي‌ درمان‌ تريكوتيلومانيا مي‌توان‌ از داروهاي‌ ضد افسردگي‌ و همچنين‌ رفتار درماني‌ استفاده‌ كرد.به روانپزشک مراجعه کنید

طبقه بندی درستی از طرف روانپزشکان انجام نشده.. اما بعضی روانپزشکان آن را بصورت یک اختلال وسواسی-جبری
    در بالغین طبقه بندی میکنند.زیاد بودن شیوع در بالغین مبتلا به اضطراب و اختلالات خلقی ثابت شده است.

برداشتن مكرر مو با دست بوسيله دستكاري(trichotillomania)
    برداشتن مكرر مو با دست بوسيله دستكاري(trichotillomania)

sahar87 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام اقای دکترمرسی ازپاسختون.همونطور که ذکرکردیداین اختلال وسواسی -جبری با افسردگی رابطه دارن.من با شروع دوران بلوغم اختلالات وسواسی زیادی داشتم وتاالان که8سال می گذره کلاازافسردگی رنج بردم واین وسواس هم اخرین موردازاردهنده منه که تاحدی کنترلش کردم.مشکلم اینه که به دلیل جومحیط خانواده وموقعیت اجتماعیم نباید حرفی ازمراجعه به روانپزشک مطرح کنم حالاچون میترسم این وسواس تو زندگی اینده م تاثیر بذاره تکلیفم چیه؟علاقه ای به مصرف داروهم ندارم ایاراهی غیراز دارووجود داره؟
    ببخشیدطولانی شد.باتشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0