جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: عوارض فلوکستین

mahdi8 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض عوارض فلوکستین

با سلام
    ممکنه سوال کنم که داروی فلوکستین برای درمان وسواس ویا افسردگی ؟
    و آیا عوارضی دارد ؟

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

در هر دو بیماری استفاده میشود
    و عوارض عمده آن شامل
    تهوع سردرد بد خواب شدن بیقراری و کاهش وزن

mahdi8 آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

Question

با تشکر از پاسخ شما .
    علاوه بر عوارضی که نام بردید آیا استفاده بلند مدت (در طی چند سال ) از این دارو عوارض دیگری هم می تواند داشته باشد ؟
    و اینکه من قبلا از این دارو استفاده می کردم و پس از مدتی و بعد از بهبودی نسبی (بیشتر در مورد افسردگی و تاحدود کمی در مورد وسواس ) آن را کنار گذاشتم و حالا پس از وخیم شدن مجدد مشکلم ، آیا مراجعه مجدد به پزشک لازم است و یا می توانم مجدد این دارو را مصرف کنم ؟/

taher12 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط m_60 مشاهده موضوع
    با تشکر از پاسخ شما .
    علاوه بر عوارضی که نام بردید آیا استفاده بلند مدت (در طی چند سال ) از این دارو عوارض دیگری هم می تواند داشته باشد ؟
    و اینکه من قبلا از این دارو استفاده می کردم و پس از مدتی و بعد از بهبودی نسبی (بیشتر در مورد افسردگی و تاحدود کمی در مورد وسواس ) آن را کنار گذاشتم و حالا پس از وخیم شدن مجدد مشکلم ، آیا مراجعه مجدد به پزشک لازم است و یا می توانم مجدد این دارو را مصرف کنم ؟/
    دوست عزیز ، داروی فلوکستین عوارض جانی بلند مدت نداشته و کلیه عوارض احتمالی آن قالباً در همان هفته های آغازین درمان بهبود میابد. در مواردی نیز عوارض دارو در طول درمان ادامه داشته و پس از قطع مصرف دارو ، از بین خواهند رفت.

دوز نورمال درمان افسردگی با فلوکستین 20 میلی گرم در روز است و جهت درمان دیگر اختلالات نظیر وسواس قالباً این مقدار به میزان 40 تا 60 میلی گرم در روز نیز افزایش میابد. قابل ذکر است در حال حاضر از این کلاس دارویی ، دارویی با نام فلووکسامین با نام تجاری لووکس عرضه میشود که از سوی fda تنها جهت درمان وسواس تایید شده ، با این حال خواص ضد افسردگی نیز دارد. در اکثر موارد برای افرادی که دچار وسواس بوده و همچنین از علائم افسردگی نیز رنج میبرند ، میتوان از فلووکسامین استفاده نمود.

با این حال توصیه میشود به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه نموده و تحت درمان پیشنهادی پزشک مورد اعتماد خود قرار بگیرید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی