جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: صدا در گوش

امير حسين**** آفلاین است تازه وارد

پیشفرض صدا در گوش

با عرض سلام و خسته نباشيد

يه مشكلي داشتم مي خواستم مطرح كنم اگر مرا راهنمايي كنيد ممنون مي شم

من پسري 26 ساله هستم . در حدود 15-16 سالم بود كه صداهايي تو گوشم احساس مي كردم وز وز كردن بود يا چيزي شبيه به سوت كشيدن كه اين صدا با بالا و پايين رفتن فركانس صدايي كه ميشنيدم بالا و پايين ميرفت. زياد بهش اهميت ندادم يا به دلايلي مثل فقر نمي تونستم حتي به يه پزشك مراجعه كنم. تا اين كه 16 سالم بود كه يه شب به شدت گوشم درد كرد انگار يه ميخ رو تو گوشم فرو كرده باشن.چند روزي گذشت تا تاينكه بالاخره پولي جور شد و رفتم دكتر بعد از معاينه شنوايي سنجي دكتر گفت كه متاسفم شما از گوش چپ كر شديد و هيچ كاري هم نمي شه كرد. و اينو به اوريون نسبت دادند. هنوزم كه هنوزه تو گوشم(چپ) صداي سوت ممتدي ميشنوم. بعضي وقتا هم از گوش راستم صداي خر خر مياد مخصوصا موقعي كه سرم از طرف گوش راست رو باشم هست مي خواستم اگه ممكنه به سوالات من پاسخ بديد ممنون ميشم
    - آيا صدايي كه تو گوش چپم ميشنوم قابل درمان هست يعني ميشه كاري كرد كه حداقل اگه نمي شنوم ديگه صداي سوت هم نشنوم
    - آيا گوش راست من هم مي خواد همون روند گوش چپم رو طي كنه
    - آيا درماني برا اين جور مساپل هست
    - احتمال عقيم بودن من تا چه حد است
    ممنونم(از طرف يكي از 20000 كودك اوريوني)

دكتر ربيعي آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    اصفهان

پیشفرض

با سلام
    مشكل شما بيماري كري ناگهاني است Sudden sensory neural hearing loss
    که جزو اورژانسهای گوش میباشد.

معمولا عامل آن بیماریهای ویروسی است ولی علل دیگر مثل دیابت و اختلالات کلیوی و مصرف بعضی داروها مثل جنتامایسین هم میتواند این مشکل را ایجاد کند.

اوریون شایعترین عامل کری یکطرفه در کودکان است معمولا علائم دیگر اوریون هم بوجود میآید ولی ممکن است علایم بارز نباشد و کری رخ دهد.
    پس در مورد شما نمیتوان اوریون را رد کرد.

متاسفانه درمان شنوای مقدور نیست اما روشهای نوینی وجود دارد که تا درجاتی مشکل وزوز گوش را برطرف میکند.

به بیمارستان حضرت رسول تهران مراجعه کنید و در مورد درمان با تحریک الکتریکی وزوز گوش سوال کنید( تیم دکتر فرهادی و دکتر امیر رفیعی را پیدا کنید )

وزوز گوش راست شما نمیتواند صد در صد مانند گوش چپ عمل کند در هر فردی درجاتی از وزوز گوش وجود دارد اما همه کر نمیشوند. مار گزیده از ریسمان ....

اما بهر حال احتیاط شرط عقل است و نوار گوش کنترل و ویزیت توسط متخصص کمک کننده است.

اوریون عوارض زیادی دارد حتی میتواند با انسفالیت فرد را به کوما ببرد اما همه دچار این مشکلات نمیشوند و درصد بروز سایر عوارض هم ناچیز است.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت