جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: صداي سوت در مغز

siavash.a آفلاین است تازه وارد

پیشفرض صداي سوت در مغز

با سلام خدمت آقاي دكتر
    اميدوارم كه سال جديد را با خوبي و خوشي شروع كرده باشيد .
    يك آقايي هستند 47 ساله وزن 90 كيلوگرم و ايشان از لحاظ قند - چربي - فشار خون و بينايي
    هيچ مشكلي ندارند ولي چند وقتي است كه در مغز ايشان صداي سوت دايم يعني بدون قعطي براشون بوجود آمده مي خواستم از حضورتون بپرسم كه اين علتش چي ميتونه باشه
    با تشكر
    ا.ب.ث :)

دکتر یاور آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

احساس شنیدن صدا در سر head noise ..جزء علائم چند دسته بیماری است که میشه گفت پیدا کردن تشخيص علت اصلي بيماري یک مقدار سخته.. برای اینکه ما مدارک دیگری غیر از این مشکل نداریم..تا بشه بیشتر به یک بیماری شک کرد و در ثانی احساس شنیدن صدا جزء تظاهرات نادر خیلی از بیماریهاست..و تازه اغلب هم اگر بشنوند مثل سوت نمیشنوند.. چیز های دیگری شبیه سوت است..بهر حال کاری که باید انجام بشه این هست که باید مشخص بشه که آیا بیماری مهمی باعث این احساس شده یا که نه.. جای نگرانی نیست..

همانطور که گفتم این احساس میشه گفت در چند دسته بیماری دیده میشه..
    1- بیماری های داخلی:کم خونی-افزایش فشار خون
    2- بیماری های دستگاه شنوائی:تمام قسمتهای دستگاه شنوانی میتونن این مشکل را ایجاد کنن.البته من به بعضی
    بیماری های گوش بیشتر مشکوک هستم که بعدا توضیح میدم...
    3-بیماری مغزی:صرع- سردردهای میگرنی-بیماریهای عروقی مغزی..-بیماری هائی شبیه MS...
    4-بیماریهای روانی( توهم صوتی...)
    5-تشدید صداهای ناشی از حرکات عضلات گردن فشردن پلکها به هم قرار دادن دندانها روی هم

شما در وحله اول به ملاقات پزشک متخصص گوش و حلق و بینی بروید تا در باره موارد 2 و 5 برای شما اظهار نظر کند.. اگر گفت که شما مشکلی ندارید باید به ملاقات متخصص مغز و اعصاب بروید تا در باره مورد 3 برای شما اظهار نظر کند...اگر او هم گفت شما مشکلی ندارید به ملاقات متخصص روانپزشک بروید تا در باره مورد 4 و سلامت روان
    بیماز اظاهر نظر کند...

اما من به یک بیماری دستگاه شنوائی مشکوک هستم.. که علائمش .. خیلی شبیه مشکل بیمار ما هست... من توضیحاتی را در اینباره براتون مینویسم.. اما وقتی پیش متخصص ک.ش و حلق و بینی رفتید محترمانه از ایشون درخواست کنید که نظرشونو در باره این بیماری بدن که آیا ممکنه که بیمار ما دچار باشه یا نه...

بیماری اوتو اسکلروز گوش:
    این بیماری در زمانی از سیر خود, حتما باعث وزوز گوش میشود.ان عارضه ممکن است چند ماه تا چند سال ادامه یابد و سرانجام با پیشرفت بیشتر بیماری ناپدید میشود..وزوز گوش در این بیماری متغیر است. ممکن است بصورت صدای زنگ صدای غرش یا صدای سوت باشد.شاید چند صدا با هم باشد.وزوز گوش در این بیماری ثابت است یعنی افت و خیز زیادی ندارد...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت